Kulcs ​a múltba 12 csillagozás

Kristine Asselin – Jen Malone: Kulcs a múltba

„Ám soha senki nem látta a festményt a falon.”
Hannah Jordan egy múzeumban lakik. A newporti Szilfa kastély gondnokának a lánya, és odáig van az épület korábbi lakóinak a történeteiért. Külön kedvence Maggie Dunlap, a vele egyidős örökös, akiről még festmény is készült.
Amikor egy titokzatos tükör lehetővé teszi, hogy Hannah és Maggie helyet cseréljenek, Hannah beleveti magát, hogy megakadályozza a képlopást, Maggie pedig megismerkedik a mobiltelefonnal, a focival (amit lányok is játszhatnak!) és mindazzal a szabadsággal, ami a mai gyerekeknek a legtermészetesebb. Viszlát, fűzők!
Az időutazásba ágyazott krimi a sodró kaland mellett fontos kérdéseket feszeget. Őszinte rácsodálkozás a századelő és a 21. századi nőjogi helyzet különbségeire és feszültségeire.

Kiadói ajánlás: 9 éves kortól · Tagok ajánlása: 8 éves kortól

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Abszolút Könyvek Pagony

Pagony, Budapest, 2018

tinuviel89>!
Kristine Asselin – Jen Malone: Kulcs a múltba

Nagyon szórakoztató könyv és érdekes. Utána rákerestem a szereplőkre, megnéztem a házat. Mindenkinek bátran ajánlom.

Kokuszka>!
Kristine Asselin – Jen Malone: Kulcs a múltba

Nagyon aranyos, kalandos, pörgős kis könyv ez két kislányról és egy rejtélyes portré rablásról. Élvezettel olvastam Hannah és Maggie történetét. Biztos, hogy be fogok szerezni belőle egy saját példányt és odaadom a lányomnak is. Igaz, nem én vagyok a cél korosztály, de kár lett volna, ha kihagyom. Könnyű volt vele haladni, olvastatta magát. Szívesen venném kézbe a folytatását.

Jesper_Olsen >!

Lehet, hogy ez az időutazással jár, de tényleg úgy érzem magamat, mintha száz éve nem ettem volna.