Az ​üveggyerekek (Az üveggyerekek 1.) 115 csillagozás

Kristina Ohlsson: Az üveggyerekek

A tizenkét éves Billie vakációja nem alakul valami jól. Apukája nemrégen meghalt, és anyukájával elköltöznek Kristianstadból egy közeli kisvárosba. Billie azonban nem igazán örül a költözésnek, és az új ház sem tetszik neki. Mindennek tetejébe még rejtélyes és ijesztő dolgok is történnek ott. A kislány és a legjobb barátnője, Simona, valamint újdonsült barátjuk, Aladdin hamarosan arra a következtetésre jut, hogy a házat kísértetek lakják. Na de, az ő korukban már senki nem hisz a kísértetekben! Kell lennie valami ésszerű magyarázatnak! És a három gyerek nyomozásba fog, hogy kiderítse, milyen sötét titok lappang a különös események mögött.

A Svéd Rádió gyerekregény-pályázatának nyertese

256 oldal · ISBN: 9789633243046 · Fordította: Bándi Eszter

Aladdin · Billie · Simona

Bea_Könyvutca P
Kristina Ohlsson: Az üveggyerekek

Nyikorgó parketta, himbálózó lámpa, rejtélyes eredetű üzenetek, egy régi ház és három elszánt jó barát, akik a nyomába erednek ezeknek a rejtélyeknek. Nekem tetszett ez a gyerekeknek íródott nyomozós kísértethistória.
Tetszett az írónő stílusa, a környék, ahol a történet játszódott, a régi faház, a tengerpart közelsége és a szereplőket is nagyon megkedveltem. Természetesen el fogom olvasni a sorozat második részét is.
Bővebben:http://konyvutca.blogspot.nl/2016/01/kristina-ohlsson-a…

tmezo P
Kristina Ohlsson: Az üveggyerekek

Igazán izgalmas volt, szinte már hihető. Ha gyerek lennék, simán elhinném. :)
Nagyon jó hangulatot teremtett az írónő, sejtelmes, titokzatos, kicsit ijesztő. A gyerekek saját szakállukra dolgoztak, mert Bilie anyja nem hitt a kísérteties dolgokban. Itt is látszik, hogy a könyv tökéletes a megjelölt korosztálynak, mert ők még hiszékenyek.
Szóval elindul a nyomozás Billiék háza körüli rejtélyek miatt, és a gyerekek sok furcsaságot derítenek ki, ami a végére teljes képet ad. Helyesek voltak a srácok, drukkoltam nekik, hogy ne keveredjenek bajba, és megkapják a válaszaikat. Kerek lett, de mégsem teljesen; egy kis kilengés azért van a végén, hogy akarjuk tovább olvasni. :)

ggizi P
Kristina Ohlsson: Az üveggyerekek

Nagyon szeretem az írónő történeteit és ez most se volt másként, még ha egy egyszerűsített, kicsit „butított” gyerekverzióról is van szó. Nagyon olvasmányos és felnőtt fejjel is élvezhető a könyv, ráadásul külsőre is gyönyörű a keménykötéses borítójával és a gyerekeknek előnyös hatalmas betűivel. Az alaphelyzet egyszerű: a különböző kísérteties rejtélyekbe futó gyerekek, a felnőttek hitetlenkedése miatt, saját nyomozásra kényszerülnek, hogy kiderítsék a ház titkait. Nagyon idevágó hangulatot tudott teremteni a szerző, ami elég komor, rideg és szomorú, de mégse vitte túlzásba, hogy gyerekmércével is élvezhető legyen. De ettől még a korhatáros besorolást ajánlatos komolyan venni.

buzavirág P
Kristina Ohlsson: Az üveggyerekek

Apró kézlenyomatok az asztalon, kopogás az ablakon éjjelente, hintázó lámpa búra, egy kísérteties ház, nem is kell több egy jó kis szellemes ifjúsági regényhez. Ha 9-10 évesen olvastam volna, akkor nagyon beijednék és biztos félnék éjjelente.
Megint csak egy jól megírt történetet kaphattunk az írónőtől, szépen felépítette a rejtélyt, és a gyerekek pedig tényleg olyanok voltak, mint amit elvárnánk ettől a korosztálytól. A nyomozás mellett pedig az emberi kapcsolatokról és az újrakezdésről is szól.

AniTiger MP
Kristina Ohlsson: Az üveggyerekek

Amint megláttam a borítóját a várható megjelenések között, azonnal tudtam, hogy nekem ezt el kell olvasnom! Valami gyönyörű ez a szellemes-misztikus borító, de a címe is tetszett az első pillanattól fogva – Az üveggyerekek, olyan titokzatos, nem? A történet viszont nem több és nem kevesebb, mint egy Szellemek nyomában gyerekverzió… Nem állítom, hogy nem fordulatos vagy érdekes, azt sem, hogy nem lehet megkedvelni a szereplőket, de cseppet sem izgalmas.

Igényes kiadás, ám a történet önmagában nem különleges. Azt hiszem, túl nagy elvárásokat támasztottam a könyvvel szemben – felnőtt szemmel csak egy átlagos történet Billieről, aki egy új házba költözik, és a barátairól – Aladdinról meg Simonaról –, akikkel együtt nekiáll kideríteni az új ház borzasztó történetét. Itt-ott sántít a történet, ha a felnőtt olvassa, de a gyermekeknek érdekes olvasmány lesz!

A szájbarágóssága tette számomra életszerűtlenné a párbeszédeket, aztán Josef felbukkanásának és ott ragadásának hirtelensége volt a másik dolog, ami eléggé zavart.

Zsuzsanna_Makai
Kristina Ohlsson: Az üveggyerekek

Nagyon tetszett a könyv, bár nem az én korosztályomnak íródott, hanem a kb 25el fiatalabbaknak. Számomra ez a könyv mérhetetlen szomorúságot sugárzott, a borító pont hozza is a hangulatot, és ha még egy piros fürdőgatya is lenne rajta, akkor Aladdin bája is rajta lenne.
Sajnáltam Billie-t, amikor az anyja hazudott neki. Nagy pofon az ilyen az élettől.
@kisbeka! Köszönöm, h meséltél nekem erről a könyvről.

Uzsonna
Kristina Ohlsson: Az üveggyerekek

Ez egy igazán izgalmas, hátborzongató, rejtélyekkel teli könyv: a három főszereplő gyermek nemcsak mondogatja, hanem tényleg utánajár az elátkozott régi ház rejtélyes dolgainak. Egyetlen szomorú dolog van benne: az anyuka nem hisz gyermekének, ezzel magára hagyja félelmeivel gyermekét.
A könyv szellősen szedett, nagybetűs, gyorsan lehet haladni vele, így már akár 3. osztálytól is borzonghat, aki erre vágyik!

Ardena
Kristina Ohlsson: Az üveggyerekek

Hát, ez tök jó volt :)) (így, egyszerűen)
Kicsit bővebben: egyértelműen érződött rajta, hogy ifjúsági könyvnek szánta az írónő, de én sem adnám a gyengébb idegzetű fiatalság kezébe, mert még engem is majdnem megijesztett :)) ráadásul csak a kutyussal vagyok itthon ma éjjel, és folyton ugatja az elvileg üres(?) folyosót, rám meg a frászt hozza mindig.. jajjjj! Pedig én már 30 vagyok, nem is 12 :P
Nagyon tetszett a nyomozás, szimpatikusak voltak a szereplők, a ház pedig kellőképpen misztikus, rémisztő.. brr! :) Kár, hogy a folytatására várnom kell, megmondom őszintén, hogy veszettül kíváncsi lennék rá, hogy mi is történik/történt valójában!

Futóhomok P
Kristina Ohlsson: Az üveggyerekek

A 11 és 13 éves fiaim mindenképpen el akarják olvasni a folytatást és abban szintén egyetértettek, hogy a harmadikos húguk kezébe a könyv talán még nem való. (Külön örültem, hogy az Animus Kiadó is a korrekt, 9 éven felülieknek ajánlást tette a borítóra, mostanában sokszor futottam bele a kortárs gyerekkönyveknél a lazán kezelt korhatáros besorolásba.) Igazuk van, többször inkább nyomasztó a sztori, mint izgalmas.

Bur3sz
Kristina Ohlsson: Az üveggyerekek

Aranyos gyerek krimi. A delfin könyves időszakomat juttatja eszembe. Csak itt is változnak a divatok. Már nem Piperkőcöt követik a kis detektívek, hanem szellemre vadásznak. És meg kell hagyni, nagyon leleményesen. Csak javasolni tudom gyereknek, felnőttnek egyaránt.

worsi ASP

Mégis, ki indul neki a könyvei nélkül?

51. oldal, 6. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Billie
worsi ASP

Mitől kellene félni a sötétben, amikor ugyanaz van világosban is?

72. oldal, 9. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Aladdin
Kkatja P

A ház tele volt hangokkal. Mindenütt recsegett, mintha nőne, és fájna neki.

Kek P

… fontos, hogy az embernek legyenek kellemes hétköznapjai, mert hétköznapok túl gyakran vannak.

Kek P

Az egyik kedvenc helye, ahol gyakran megfordult, a könyvtár volt, a kikötő melletti nagy bolt mögött. Billie imádta a könyveket. Még azt is elhatározta, hogy nem pakolja el az előző család könyveit a szobájából, hanem ott hagyja őket a polcon.

Kapcsolódó szócikkek: Billie · könyv · könyvtár
NewL P

Amikor lekapcsolták a lámpákat, és alváshoz készülődtek, Billie a polcán álló könyvekre gondolt. A hátrahagyott dolgok közül leginkább ezek foglalkoztatták. Mégis, ki indul neki a könyvei nélkül?

51. oldal, 6. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Billie · könyv
Kek P

Jó lehet, ha az embernek szokatlan neve van. Például, ha Aladdinnak hívják. Az se mindennapi.

Kapcsolódó szócikkek: Aladdin · Billie
Kek P

Lehet, hogy létezik egy szabály, amely szerint egy házban csak egy kísértet lehet.

robinson P

Az asztalon egy rajztömb hevert, mellette pedig kréták és egy halom rajz. Az egész úgy nézett ki, mintha valaki rajzolgatás után felállt és elment volna.
Hogy aztán sose térjen vissza.

robinson P

Billie mindig is olyan fürtöket akart, mint amilyenek anyának vannak, de helyette apa egyenes, világos haját örökölte.

Kapcsolódó szócikkek: Billie

Az üveggyerekek sorozat · Összehasonlítás