Paróka ​az ablakban 9 csillagozás

Kristen Kittscher: Paróka az ablakban

Ki ne szeretne titkos ügynök lenni? Ki ne vágyna rá, hogy veszélyes bűnözők után kémkedjen szabadidejében? Ki ne élvezné a dicsőséget, ha épp neki sikerülne rajtakapnia nevezett bűnözőt valamilyen szörnyű tetten?

Nos, a tizenkét éves Sophie Young a maga részéről szívesen átengedné valaki másnak ezeket a páratlan lehetőségeket, ám legjobb barátnőjének, Grace-nek más tervei vannak. Mivel pedig az ember nem hagyhatja, hogy a barátnője egyedül csináljon ostobaságot, hamarosan éjnek évadján a lányok ott kuporognak a rejtélyes iskolapszichológus, Dr. Charlotte „Agyrém” Agford ablaka alatt, hogy aztán a legharcedzettebb FBI ügynököket megszégyenítő módon nyomozzák ki, mit is rejteget Dr. Agford. Küldetésüket néhány túlságosan lelkes osztálytárs, feltörésre váró titkos kódok és egy rejtélyes kék autó nehezíti, és persze ott az a paróka is az ablakban…

Eredeti mű: Kristen Kittscher: The Wig in the Window

Eredeti megjelenés éve: 2013

260 oldal · ISBN: 9789637051531 · Fordította: Hudácskó Brigitta

meseanyu MP
Kristen Kittscher: Paróka az ablakban

Hangulatos, vicces és izgalmas ifjúsági krimi. Bár teljesen más kor és más környezet, a főszereplő nekem végig Flaviát juttatta eszembe, úgyhogy aki őt szerette, az Sophie-t is kedvelni fogja. A végén kicsit túl sok volt nekem a csavar, és elvesztettem az érdeklődésem az utolsó oldalak akciódús jeleneteinél, de mindenképpen egy nagyon igényes, kedves könyvről van szó. Szívesen olvasnám a folytatást is.

Lobo
Kristen Kittscher: Paróka az ablakban

12 éves detektívek, akik rájönnek valamire, ami a felnőttek figyelmét elkerüli. Titkos kódok, távirányítók, paróka (az ablakban) és tai-chi. Frappáns és izgalmas ifjúsági regény, nagyon is korrekt főhősnőkkel és igazi kiskamasz problémákkal (meg titokkal). Hajrá csajok!

kellyolvas P
Kristen Kittscher: Paróka az ablakban

Remek szórakozás minden korosztálynak, főleg azoknak, akik szeretik az összeesküvés elméleteket és a rejtélyeket.
Bővebben: http://www.kellylupiolvas.com/2014/03/kristen-kittscher…

sassenach
Kristen Kittscher: Paróka az ablakban

Érdekes, aranyos, izgalmas történet, de nekem még mindig jobban tetszenek a hagyományos ifjúsági regények.

danlin
Kristen Kittscher: Paróka az ablakban

Igazán izgalmas kis tini krimi volt. Érdekes volt a nyomozás, én is együtt gondolkodtam a fiatal hősökkel, és izgultam, hogy ne kerüljenek bajba. A karaktereket nagyon megkedveltem, bár nem voltak hibátlanok, és az ügy közéjük állt, a végén mégis a barátság és a logika győzött. Ajánlom azoknak a tiniknek, akik szeretik a nyomozós történeteket.

danlin

– Az emberek általában azt utálják másokban, ami saját magukban is megvan – szóltam halkan
– Hadd találjam ki. Szun-ce, i. e. 3000 környékén?
– Sophie Young, i. sz. 2000 környékén – feleltem gyilkos pillantás kíséretében.