7köznapi ​ego 2 csillagozás

Krist Van Moois: 7köznapi ego

„Így kellene megtalálni saját magunkat. Én és ÉN együtt. Az egónak megtalálni a helyét, és együttműködni azzal a fénnyel, ami minden érző lény sajátja. Nem lehet legyőzni, megsemmisíteni, de talán nem is kell. Meg kell tanítani együttműködni.”
Az egónk egy kimeríthetetlen téma, elvégre mindannyian küzdünk azzal, hogy jobb legyen az életünk, de gyakran falakba ütközünk, sokszor belefáradunk, semmi sem megy könnyen… Érdemes küzdeni? Hát persze. Ez a könyv nem ad kész válaszokat, nem egy „megmondókönyv”, egyszerűen arra késztet, hogy gondolkodjunk együtt, és próbáljuk mégiscsak háttérbe szorítani azt a bizonyos hétköznapi egót.

Palatinus, Budapest, 2016
100 oldal · ISBN: 9789638904287 · Illusztrálta: Dunai Imre

Krist Van Moois: 7köznapi ego

Ez valójában roppant praktikus könyv. Azt hiszed, kis vékony, ugyan mi baj lehet, aztán azt veszed észre (már ha eléggé tudatos vagy), hogy minden másfél oldalra jut olyan kérdés, amit nagyon meg kellene válaszolnod már végre magadnak – és valahogy ez a könyv ebben is segít. Együttérzéssel és fenékbe rugdosással egyaránt.
Pedig a 7köznapi EGO nem egy megmondó könyv. Nem tuti válaszokat meg módszereket ír le, amik, ha nálunk nem működnek, akkor vagy magunkat hibáztatjuk, vagy az írót/átadót. Azt írja le, hogy igen, a spirituális út, legyen bármi is a neve, nehéz, és igen, teljesen normális, hogy az ember bukdácsol rajta, és néha utálja az egészet, és szívesen feladná, és néha meg is teszi.
Bővebben: http://www.ekultura.hu/olvasnivalo/ajanlok/cikk/2016-12…

RandomSky>!

…mi lenne, ha a célok megválasztásakor arra a kérdésre válaszolnék, hogy hogyan is szeretnék élni? Milyen emberré akarok válni én magam?

RandomSky>!

Mostanában kezd kialakulni bennem, hogy az életben (legyen az bármilyen is) nem a gyakorlás, a meditáció a cél, nem a megtisztulásra való törekvés, és az e felett végzett elmélkedés a fontos, hanem a két gyakorlat között eltöltött idő. Amit életnek hívunk.

RandomSky>!

Mesteremet kérdezte egyszer a tanítványa, hogy szorult helyzetén hogyan változtasson. Mesterem megkérdezte, hogy mit tesz a változásért. „Hát lelkesen gyakorlok minden nap!” "Jó! " – szólt a válasz. „De mit teszel a változásért?”

Kapcsolódó szócikkek: változás