Origami ​– Keresztény ünnepeink 1. 0 csillagozás

Adventtől Virágvasárnapig
Kricskovics Zsuzsanna – Tamási József: Origami – Keresztény ünnepeink 1.

Kedves ​gyerekek, kedves felnőttek!
     Az én nagymamám, ahogy emlékszem, papírhajtogató művész volt. Neki köszönhetően tudok még ma is csákót, kishajót és sótartót hajtogatni. Akkor még nem gondoltuk, se ő, se én, hogy mit hoz a jövő.
     Útjára indult a világon az origami, a papírhajtogatás művészete. Előbb Japánban, majd egyre több országban, így hazánkban is csoda dolgokat hajtogatnak az ügyes, és egyre ügyesebb kezek. Családi asztal mellett nagymama és kisunokája, óvodában az óvónéni és a csöppségek, iskolai foglalkozásokon és hittanórákon gyerekek és felnőttek.
     Most útnak indul ez a könyv. Segítségével az alkotás örömében lesz része mindenkinek, aki fog egy papírlapot, s mire meghallgat egy dalt a karácsonyi kazettán, keze nyomán elkészül Szűz Mária, aztán Szent József és a Kisjézus, – s mire végére ér a kazetta, ott tündökölhet egy teljes Betlehem a karácsonyfa alatt.
     Örül, aki csinálja, örül, aki kapja, mert minden alkotásban benne van az… (tovább)

If-Good, Kecskemét, 1997

Gudlin Tamás – Csatlós Árpádné: Magyarország postagyűjtőhelyeinek, postaügynökségeinek és fiókpostáinak bélyegzései / Abstempelungen der Postsammelstellen, Postagenturen und Filialpostämter von Ungarn / Cancellations of letter-collecting agencies, postal agencies and branch post offices
Kovács István (szerk.): Négynyelvű kifestő szótár – Virágok, gyümölcsök, zöldségek
Flóderer István: Magyar okmánybélyegek kézikönyve / Handbook of the Hungarian Revenues / Handbuch der Ungarischen Stempelmarken
Makkai László – Makkai Éva – Surányi László – Bér Andor (szerk.): A Magyar Posta bélyegelőtti bérmentesítéseinek és bélyegzőinek kézikönyve / Handbuch der Ungarischen Vorphilatelie / Handbook of the Hungarian Pre Stamp Mail
Árkossy István: Ablak az égre
Alicja Mironiuk Nikolska: Madonny podhalańskie
Szerb Antal (szerk.): Száz vers
Takács János (szerk.): Az én nagy Disney szótáram
Mayer Marianna: Dalí
Újszövetség – Zsoltárok – Példabeszédek / Das Neue Testament / The New Testament