Vámpírvér (Halhatatlanok alkonyat után 5.) 285 csillagozás

Csókja könnyű…
Érintése ellenállhatatlan…

Néomi Laress, a híres táncos, gyilkosság áldozata lett. Túlvilági erők birtokosaként, de az élők számára láthatatlanul kísért otthonában, elriasztva a betolakodókat, mígnem találkozik egy könyörtelen halhatatlannal, aki felébreszti szenvedélyét.
Hogy ne tehessen kárt másokban, fivérei elhagyatott kastélyházba börtönzik Conrad Wrotht, a félelmetes vámpírt. Ám ott egy megfoghatatlan lény még mélyebbre taszítja az őrületbe. A vámpírban vágy ébred a nő iránt, de még ha sikerül is elnyernie Néomit, az őt üldöző sötét erőktől nem szabadulhat…

Kresley Cole számos országban népszerű bestsellereit fergeteges akciók, ördögien szenvedélyes szex és lenyűgöző szereplőgárda jellemzi. A világhírű sorozat az olvasókat egy varázslatos és démoni világba vezeti, ahonnan nincs visszaút.

„Forró szex, vakmerő kalandok”
– Romantic Times

Kapcsolódó zóna

!

Kresley Cole: Immortals After Dark

72 tag · 44 karc · Utolsó karc: 2017. október 11., 08:38 · Bővebben

Nix · Bowen MacRieve · Ragyogó Regin · Hőn Áhított Mariketa · Cadeon · Rydstrom · Sebastian Wroth · Conrad Wroth · Murdoch Wroth · Néomi Laress

Naiva P
Kresley Cole: Vámpírvér

Teljesen el voltam ragadtatva az egész könyvtől. Miért csinálod ezt Cole? Ugyan még csak a sorozat elején járok, de már most tapasztalom, hogy a férfi karakterek „finomságát” szavak nem képesek kifejezni. Még mielőtt el kezdtem volna olvasni ezt a rész, nem hittem volna, hogy el félőrült, spoiler alfahím, vámpír ennyire szexi tud lenni. De mennyire!
Nagyon szerettem Sebastiant és Nikolait is, de eddig Conrad a kedvenc a Wroth-ok közül.
A hősnőt is szerettem. Eléggé eltért a sorozat eddigi hősnőihez képest. Nem csak azért mert testtelen. Nagyon szerettem Néomi belső erejét, kitartását. Olyan tragikus, ami vele történt. Az írónő olyan szépen megírta az ő karakterét.
A 20-as évek feeling és a varázslatos helyszín; New Orleans csak fokozták a könyv jó hangulatát. Úgy örültem, amikor Mari és Bowen is feltűnt a történetben. Nix-et egyre jobban szeretem. Kíváncsian várom Cadeon történetét. A szexi szarvait már most imádom.

Mrs_Curran_Lennart P
Kresley Cole: Vámpírvér

Nekem ez a történet annyira nem jött be, mint az előző. Neomi ( a szellem) persze aranyos volt, ahogy megpróbált Konrádon segíteni, de az őrült vámpír valahogy nem volt elég szimpatikus.
(Mikor fogynak el a fivérek?Ja még van egy)

DarknessAngel
Kresley Cole: Vámpírvér

Ez a sorozat egyre jobb és jobb! Igaz, alig várom, hogy majd Nikolai könyvét is elolvassam, de van egy olyan érzésem, hogy Conradot nehéz lesz felülmúlni. Mamám, ez a pasi! Nyálcsorgatóan szexi, szupererõs, védelmezõ és nagyon aranyos. ^-^ Imádtam minden egyes jelenetet, amiben Néomi és õ szerepeltek. Conradban még a vörös szemek is vonzók voltak.
Ami Néomit illeti, õt szintén nagyon megszerettem – és jaj, nekem balett táncos *-* ,ezenkívül volt femme fatale… nagyon menõ. Nem is csoda, hogy Conrad fejét így elcsavarta.

csillagka P
Kresley Cole: Vámpírvér

Sötét vágyak az éjjeli létben vagy valami ilyesmi, semmi esetre se vámpírvér.
A borító végre valahára lecserélődött, menő pasi a borítón, jobb mint a semmi, ezeket az izmokat nézegetni azért nyami :) A harmadik Wroth fivér is megtalálja a neki rendeltetett arát, kicsit túl heves a lelkem, ezért biztos ami biztos pár napig várnia kell, amíg végre megérintheti. Igazi türelem játék. Nagyon tetszik ez a felébredés (visszaolvastam Sebasztiánt sztoriját, azért ő könnyebben életre kelt)
Egyszerűen halálosak ezek a testvérek. Még mindig egyedi, jól kidolgozott most már szinte erotika mentes romantikus fantasy, érzelmekről, létről, a halhatatlan szerelemről, sok furcsa, néha egyenesen idegesítő szereplővel. Elképzelem milyen lehet az a csajos halhatatlan buli, hát a pasiknak biztosan feláll a szőr a hátán. Nixről már látszik veszettül keveri a lapokat, mi lesz ebből a végén az még Isten se mondhatja meg, kezdődőik az örökösödés, szépen építgeti a csapatot.
Nagyon jó, nem tudom elengedni, folytatom. (jöhetnek a démonom, persze még mindig vámpír néven, de már kezdem megszokni)

brena
Kresley Cole: Vámpírvér

Ha az eddigi három részre ötöt adtam akkor erre minimum 7csillag jár!
Imádtam már az elejétől!
Bugyiszaggatoan jó volt!:))

kocybaba P
Kresley Cole: Vámpírvér

Részről-részre úgy látom, egyre jobban kivitelezett és átgondolt ez sorozat, tetejében mindegyikben más lények csoportjára fókuszál, mert a vérfarkasok, a valkűrök és a boszorkányok után most jött Néomi egy újabb nevében. Néomi volt gyógyír Conrad számára, nevetésével, életteliségével igen, szellem létére, merészségével, aki simán meglágyította ezt a büszke, kissé tébolyodott, halálvágyó vámpírt. Jó volt, hogy az adott páros mellett más szereplők is egyre gyakrabban visszaköszöntek és hogy egyre inkább szerves részei a történeknek. Ha pedig egy fikarcnyival még több humor lett volna benne, és ha nem a végére lett volna besűrítve majdnem az összes izgalom, egy szavam sem lett volna. De így sincs okom húzni a szám, mert amit remélni mertem a sorozattól, azt eddig több mint sikerrel hozta.

catilde P
Kresley Cole: Vámpírvér

Eddig is tetszett a soroztat összes része, de ez valahogy még jobb volt. Conradról már az előző kötetekben már olvashattam róla, hogy kegyetlen.
Néomi és Conrad ismerkedése is nagyon különlegesre sikerült. Imádtam, ahogy közelednek, ismerkednek egymással.
Nagyon jó volt, hogy nem volt plusz dráma.
Szintén bekerül a kedvenc könyvem közé, drága Bowen mellé.

Lisie87 P
Kresley Cole: Vámpírvér

Cole aztán tudja, hogy húzza, feszítse az idegeket pattanásig…Nagyon jól fokozta a hangulatot a két szereplő között, annak ellenére is, hogy sokáig nem is kerültek testi kapcsolatba! Na de aztán vééégre! :D Egy kicsit mindig azt sajnálom a sorozatban, hogy az akció nem olyan sok, a végén mindig van egy kis izgalom, egy kis harc, hogy aztán minden elrendeződjön. Egy picit lehetne több ilyen rész is!
A végén nagyon jól megoldotta spoiler
Imádom, hogy a korábban megismert szereplők is felbukkannak, és mindegyik a maga módján olyan bolond, főleg a valkűrök!!! :D

noname14
Kresley Cole: Vámpírvér

Szerintem az előző rész sokkal jobb volt, de attól függetlenül ez is tetszett. Kíváncsi voltam, hogy végül mi lesz Conraddal és a testvéreivel, meg Néomival. Ahogy a sorozat eddigi részeiben, ebben is egy kemény, nem nyafogós csajt ismerhettünk meg, ami külön tetszik. Vártam, hogy hogyan oldják meg a szellem-problémát. Annak pedig külön örültem, hogy feltűntek az előző részek szereplői. Előre várom már a többiek történetét is.

Dora_Sullivan
Kresley Cole: Vámpírvér

Eltelt egy jóóó pár hónap mire nem csak kerülgettem a folytatást eme sorozatnak, mint macska a kását… de megérte ez a szünet.
Meg mert egy újabb szintre emelkedett nálam ez a sorozat. Erősen ott lohol Kenyon: Sötét vadászai sarkában.
És jó (nem hó – mint ahogyan az előbb az kijött a jó_ helyett :D)_ érzés volt újra visszamerülni a fantasy világba, amely ugyanannyira magával ragadott mint e sorozat előző kötetei.

Imádtam ezt a kötetet is – aminek az olvasása során, rájöttem, hogy én ezt a részt már olvastam egyszer –, de jó – s már megint a hó tolakodott előre… borzasztó… :D volt újra olvasni, mert rengetek pillanatra, jelenetre nem emlékeztem.
E kötet főszereplő párosainak is sikerült magukat a szívembe zúgolódniuk. Tetszett ez a szellem&tébolyult vámpír páros össze-hozatala. Tetszett, ahogyan Conrad Néomi mellett az kezdett el lenni – s ami lett is –, aki szeretett is volna lenni.
Tetszett, ahogyan Náomi bár szellemként, de mégis egyre elevenebb személyiséget mutatott, Conrad miatt… a férfi miatt – aki bár egyszer – kétszer meggondolatlanul cselekedett –, mégis bármire hajlandó lett volna – akárcsak a férfi is ő érte -… Amit be is bizonyítottak kellően, és szívet dobogtatóan a végére – izgalmas döntésekkel, jelenetekkel -.
Tetszettek azon jelenetek köztük is, amikor kedves ismerkedős fázisba eveztek, vagy éppen elcsábítani igyekeztek a másikat.

S bár magam részéről, eddig a kötetig magam is haragudtam egy kicsit Nikolai-ra a tettéért amit a fivéreivel szemben elkövetett, de mostanra e rész következtében, már magam is elfogadtam, hogy talán a helyében én se cselekedtem volna másként… S most már magam is sajnálom, hogy az ő története nem jelent meg magyarul… :(

S hogy a végén, a mellékszereplőkről se feledkezzünk meg. Nix különcségét bár még mindig elég nehéz kiértelmezni, mégis egy olyan karakter számomra, mint Kenyon sorozatában, Ash karaktere. Rejtélyes, titokzatos, különc… de mégis szimpatikus, közkedvelt s szerethető karakter, akinek most már tényleg kíváncsi vagyok a történetére – amit remélem az író kegyeskedik majd megírni s előtárni nekünk… :P
S itt van még nekem Bowen, az én Lykae-m, akiről öröm volt újra olvasni, és ahogyan Mariketával hozták magukat e részben is, nem tudtam nem megmosolyogni… Tetszett, hogy Bowen itt is megmutatta, hogy mit képes elviselni Mariketáért. És én ezért a tulajdonságáért, még inkább tudtam őt imádni. :)
S végül… Cade és a fivére felbukkanásai… nos, eddig Rydstrom karaktere ellenszenves volt számomra, s még e kötetben is az volt, egészen a vége előttig… ugyanis ott amikor felbukkant Nix, különös érzelem fogott el vele szemben… még pedig az, hogy talán nem is annyira rideg Cade-del szemben mint azt mutatja… Nos, majd kiderül, hogy ez mennyire lehet igaz… :) De kedvező volt a részükre, hogy Kresley e kötetbe is belevette őket. :)

S már nem is kérdéses, hogy következő áldozatom a következő rész lesz, még pedig Cade története amire szintén csak kíváncsi vagyok már. ;)

Rydstrom szeme elkeskenyedett.
– Ezt senkinek sem árultuk el.
A valkűr [Nïx] elhessentette a szavait.
– Ne aggódj, én széltében-hosszában híreszteltem.

Kapcsolódó szócikkek: Nix · Rydstrom · valkűr
Azura

Nix hosszú hajába túrt.
– Bár ezzel a tolakodó flörtöléssel mindössze a nyilvánvalót észrevételezed, azért meg van bocsátva. – Beletörődően sóhajtott. – Felteszem, most ágyba akarsz bújni velem. – Rydstrom hebegésére hozzátette: – Sajna foglalt vagyok, nagyfiú.
– Nem, nem vagy az – szólalt meg Regin.
– Dehogynem – így Nix. – Mike Rowe, a Piszkos munkák sztárja hamarosan rá fog ébredni, hogy szeret. – Ábrándosan sóhajtott. – Még az ügyvédeit is megbízta, hogy keressenek meg egy „korlátozó végzés” – ujjaival mutatta az idézőjeleket – ürügyén.

Kapcsolódó szócikkek: Nix · Ragyogó Regin · Rydstrom
Quiconque

– Igen, a tanácsodra van szükségem.
– Az én tanácsomra – nyomta kezét a mellkasára a valkűr. – Hát nem te mondtad nemrégiben, hogy „őrült” vagyok, hogy „megzápult az agyam”? Hüpp-hüpp, Rydstrom. Hüpp-hüpp. Annyira a lelkembe tapostál, hogy egy egész hordó fagylaltot befaltam, persze nem tettem, mert a valkűrök nem esznek.
Rydstrom összehúzta a szemét.
– Ezt Bowentől hallottad?
– Öröktudó vagyok.
Tőle szokatlanul előzékeny hangon Rydstrom azt felelte:
– Akkor azt is tudod, hogy gyönyörűnek mondtalak.

Kapcsolódó szócikkek: Bowen MacRieve · Nix · Rydstrom · valkűr
Quiconque

Távozásra készen felállt [Nïx].
– Na szióka, rövid az este, és Reginnel még sokat kell kegyetlenkednünk.

Kapcsolódó szócikkek: Nix · Ragyogó Regin
Azura

– Igen – folytatta Nix –, azok a fényes… kemény… nyaldosásra csábító szarvak.
Nix felmordult volna?
– Úgy beszélsz, mintha hajtanál valamelyikre. Vagy, uh, mindkettőre.
– Jaj, dehogy. Én Mike Rowe szerelmese vagyok.
– Ő is ott van?
– Nincs. Mikey fiú szereti kéretni magát. – Tekintete kiüresedett, ahogy azt dünnyögte: – De rossz vége lesz… huncut gazfickó.

Kapcsolódó szócikkek: Nix
Quiconque

Akit szíven szúrnak, az hajlamos kiborulni.

ayachii

– Az emberek azt hiszik, a boldogság csak úgy az ölükbe pottyan. Küzdened kell érte. És néha akkor kell megragadnod, amikor rugdos és sikoltozik.

Quiconque

– Időnként feszengek a közeledben, mert te és mindaz, amit teszel, nagyon szokatlan a számomra.
– Például mi?
– A nevetésed. Mintha a nap minden másodpercében arra várnál, hogy nevethess vagy incselkedhess.
Très terrible. Hogy bírod ki mellettem? Bizonyára a szentekhez illő türelmeddel és higgadtságoddal.

Kapcsolódó szócikkek: Néomi Laress
Quiconque

– […] Nos, nekem rohannom kell. Legalább négy másik találkozóm van még az éjjel. Mint ősvalkűr és párjanincs jövendőmondó nélkülözhetetlen és igen összetett tevékenységet végzek.

Kapcsolódó szócikkek: Nix
Ryia

Létezik egy határvonal a hallucinációk okozta kínok és aközött, hogy reakcióba lépünk velük. Az előbbivel együtt lehet élni, az utóbbi azt jelenti: elvesztél.

Halhatatlanok alkonyat után sorozat · Összehasonlítás