Szeress, ​ha tudsz! (MacCarrick fivérek 3.) 296 csillagozás

Égető bosszúvágy…

Ethan MacCarrick lélegzetelállítóan jóképű fiatalember volt, míg egy befolyásos nemes ember parancsára brutálisan össze nem verték. Az arcát örökre elcsúfították egy olyan bűn miatt, amit el sem követett. Ethan könyörtelenül bosszút állt. Tönkretette és száműzetésbe kényszerítette elcsúfítóját. Az elégtétel azonban nem töltötte el megnyugvással. Tíz évvel később egy talpraesett, titokzatos szépség bűvölte el a férfit. A gyönyörű hölgy nem más, mint egykori ellenségének a lánya. Eljött végre az igazi bosszú pillanata. Ethan pontosan erre vágyott. Házasság ígéretével elcsábítja a fiatal nőt, hogy azután egyszerűen félredobja.

Eredeti megjelenés éve: 2007

Ulpius-ház, Budapest, 2013
474 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632548074 · Fordította: Radnóti Alíz

Courtland Eadd MacCarrick · Ethan Ross MacCarrick · Hugh Logan MacCarrick · Madeleine 'Maddy' Isobel Van Rowen · szélhámos

Hmmm.
Hihetetlenül izgalmas volt a záró rész is.
Valami eszméletlen, hogy egy sorozat részei semmiben sem hasonlítanak történetileg egymásra. Felülmúlta az elvárásaimat az írónő.
Tényleg mindegyik rész más és más volt. Alapjaiban, ahogy már az előbb említettem, cseppet sem hasonlítanak. Azt se vettem észre, hogy ugyanolyan leírást adott volna az írónő bizonyos helyzetekben. Pedig még a kedvenc íróimnál is előfordul, hogy ugyanazt írják le újra és újra különböző könyvekben. Tényleg nagyszerűen volt megalkotva.
A karaktereket sem lehet igazán összehasonlítani. Mindegyik párost megszerettem.
Igaz itt Ethan nem mindig volt szimpatikus, de a végére azért megkedveltem. Maddy viszont nagyon szerethető volt a legelejétől kezdve.
Annyira olvasnám még tovább a történetet. Szerethető véget kaptam, de így is hiányolok még pár oldalt.

Xoxoribizli>!

Uhmmm! ❤
Ez a könyv szörnyen veszélyes volt!
Nem aludtam miatta 3 napig. ☺

Nem igazán szeretem, amikor a főhősök kifordulnak teljesen magukból egy-egy nő miatt. Itt ez megtörtént, de nagyon kellett, mert Eathen személyiségét utáltam már az előző részekben is. Szegény Maddy helyében jól megcsapkodtam volna. Nekem itt már kicsit kackiás volt az egész cselekmény a múlttal, meg a sérelmekkel meg a bosszúval együtt, és igazság szerint csak Maddy sorsa miatt olvastam végig.
Nagyon izgalmas volt a nagyvárosi bálozások és kicsapongások után visszatérni a nyomornegyedben felnőtt árva életébe.
Eathen a legcsekélyebb mértékben sem érdekelt, meglettem volna nélküle is. Na jó, a forró jelenetek elég érdekesen néztek volna ki a skót nélkül, de nem mondhatnám, hogy megkedveltem.
Maddy nekem elvitte az egész könyvet.
A sorozatról pedig csak annyit, hogy Cole nem maradt szégyenben. Tudom sokszor ismétlem magam, de újra meg kell említenem, hogy NEM VÉLETLENÜL AZ EGYIK KEDVENC SZERZŐM!
A sorozat pedig hamisítatlanul az ő stílusa.
Forró, pezsdítő, izgalmas, sok ellentmondással. IMÁDTAM

kocybaba P>!
Kresley Cole: Szeress, ha tudsz!

Micsoda fincsi befejezés volt!:) Számítani lehetett rá, hogy a komor, morózus, legidősebb sebhelyes arcú McCarrick fivér kemény menet lesz és lám valóba az volt. Mégis ő dobogtatta meg a legjobban a szívemet. Maddy meg egyszerűen Ethan-nak volt kitalálva. A merész, szívós lány szinte lenyomott mindenkit és fenséges volt, ahogy lefegyverezte a skótot. Történetileg is szuperül meg volt ágyazva a románcnak, aminek mi más, mint a bosszú adta az alapot, de nem kevés titokkal, évődéssel, csípősséggel, bujasággal volt még körítve. Az átok sem árnyékolta már be annyira ezt a részt, és jót tett a több helyszín is. Ah, sajnálom, hogy ezzel elfogyott a sorozat.

anikho>!
Kresley Cole: Szeress, ha tudsz!

Igen! Ethan, nyertél! A sorozat legjobb könyve!
Az én kis reménytelenül romantikus szívemnek valóságos csemege volt! Meg akarom élni ezt a történetet! Úgy, ahogy az le van írva. Ethannel.

Szóval, borzasztóan tetszett! Az alap „összetevők” természetesen adottak:
– egy fiatal lány, Maddy, aki ki akar törni a nyomorból, mindent megtesz azért, hogy pénzes férjet fogjon magának
– egy kőszívű, önző, cinikus férfi, akinek az életét közel 10 éve tönkretették, és ő azóta is csak a bosszút hajtja
– egy szenvedélyes kaland egy idegennel, amit nem lehet elfelejteni.. tényleg nem
– titkok, amik tönkretehetnek mindent, ha napvilágra kerülnek
– eget rengető feszültségfokozás, minden téren
– szívet melengető megoldás
– újra világossá válik, hogy a szerelem mindenre képes

Kár, hogy vége a sorozatnak, de biztos vagyok benne, hogy újra el fogom olvasni a Maccarrick fivérek történetét. :)

Viktória_Erdei P>!
Kresley Cole: Szeress, ha tudsz!

Maddy karaktere tetszett. Erős, céltudatos nő. Ethan egyszerre egy kőszívű, önző pasi, de ahogy lenni szokott, jön egy nő, és bumm, teljesen megváltoztatja. Ethan elmondhatta volna korábban is a titkát. Végre egy újabb sorozatot tudtam befejezni.

Violet_Finch_PMónika>!

Nem volt annyira rossz.
Maddyt nagyon megkedveltem és tetszett a természete is. Igazi kitartó nő!
Ethan meg már az idegeimre ment azzal,hogy spoiler banyek úgyis tudtuk,hogy igen…..kicsit soknak tartottam ezt a huzavonát.

catilde>!
Kresley Cole: Szeress, ha tudsz!

Mindvégig sejtettem, hogy Ethan története lesz a legjobb, és persze nem kellet csalódnom. Maddy erős és szimpatikus karakter pont a vad skóthoz való. Nagyon jó volt Maddy feltétele.
Ethan elmondhatta volna hamarabb a titkát, de ezen felül is nagyon jó volt. Főleg a kis befejező rész. Nagyon jó sorozat.

turanett P>!
Kresley Cole: Szeress, ha tudsz!

Az elején megijedtem, mert kicsit vontatottnak éreztem. Illetve zavart, hogy sok minden ismétlődött, ami az előző kötetben is volt. Viszont annyi pozitívuma volt, hogy végre nem az átok volt a fő probléma a történetben. spoiler De aztán csak kezdett érdekes lenni. Ethan sokat változott. Nagyon megszerettem, sokszor sajnáltam. Annyi démonnal és szorongással kellett megküzdenie. Az epilógus nagyon tetszett, együtt volt a három fivér és a nagy népes család.

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!

MacCarrick fivérek 3

Huh, ez is nagyon izgalmas volt, imádtam, imádtam, imádtam.
Az egész sorozatban teljesen oda vagyok a skót fivérekért, de a karakán hősnőket is nagyon megkedveltem. Erős egyéniségekről szólnak ezek a könyvek, hatalmas érzelmekről és az ezek által vezérelt fülledt erotikával vannak fűszerezve. Az sem árt, hogy mindig vannak misztikus elemek, amiktől még izgalmasabbá válnak a történetek. A fülledt erotikát sem nélkülözik a szerző művei.
Kár hogy vége a sorozatnak, szívesen olvasnék még a vad skót férfiak társra találásáról.
Igaz kikapcsolódás egy-egy ilyen könyvet olvasni, egyszerűen megunhatatlanok K. Cole könyvei mindegy milyen műfajban íródnak.

ladydark>!
Kresley Cole: Szeress, ha tudsz!

Ethan a kedvencem lett a tesók közül.
A három közül pedig ez a könyv tetszett nekem a legjobban.
Jó volt, hogy itt más irányból közelítette meg az írónő a párkapcsolat kialakulását. Itt ugye már az elején fény derült az átkokkal kapcsolatos fejleményekre és utána kezdődött a romantikus rész. A cselekményszál, ahogy azt már megszokhattuk, izgalmas és fordulatokban gazdag volt. Remélem, hogy még sok könyvét lefordítják magyarra, mert ez az írónő kitűnik a többi közül!

Lucy_Saint>!

Kivéve persze, ha azért bukkant elő, hogy visszaadja elvesztett szüzességemet, amit sajnálatos módon elhagytam Londonban, egy bérkocsiban.
Várakozó arccal felemelte a fejét.
-Elhozta magával?Nem? Hát akkor…minden jót.

179-180. oldal 16.fejezet- Szeress ha tudsz( Ulpius, 2013.)

Kapcsolódó szócikkek: Madeleine 'Maddy' Isobel Van Rowen
zuna19>!

– Jaj, könyörgöm! Csak egy pillanatra mosolyogjon rám a szerencse!

zuna19>!

– Na, most már azért értem, hogy miért nem akarta levenni a maszkját – szólalt meg végül. – Valamivel csak el kellett takarnia az arcát kettémetsző, 30 centis sebhelyet.
A skót összevonta a szemöldökét.
– Aingeal, nekem csupán egyetlen 30 centis dolgom van, és egészen biztosan emlékszik arra, hogy nem a sebhelyről beszélek.
– Pedig ez a sebhely éppen olyan hosszú – folytatta a lány gúnyos vigyorral. – Ami pedig a másikat illeti, hát nem igazán emlékszem rá.

zuna19>!

– Ön lop, szerencsejátékoknak hódol, és érti a bűnözők nyelvét. Ha kettőnk kapcsolatában nekem kell az erkölcsöt képviselni, akkor mind a ketten pokolra jutunk, kislány.
– De legalább ott is együtt leszünk – pillantott fel Maddy széles mosollyal.
Tudta, hogy a lány csak ugratja, de ez a megjegyzés mégis valósággal lefegyverezte. A haragja kezdett elpárologni…

krisztin1>!

– Megint csalt, amikor a hölgyekkel kártyázott?
– Semmi szükségem arra, hogy csaljak. Az utastársak legyőzése a legcsekélyebb erőfeszítést sem igényli. Ezzel az erővel akár fejőstehenekre is vadászhatnék.
– Ne gúnyolódjon, kislány! – válaszolta mély hangon, erős tájszólással a férfi. – A tehenek néha igencsak vadul viselkednek.
Maddy rebegtetni kezdte a szempilláját, és megkérdezte:
– Ethan, hajlandó lenne az élete feláldozásával is megvédeni, ha sarokba szorítana egy tehén?
– Persze – hallotta a férfi válaszát. Ethan újra eltűnt az újság mögött. – Agyoncsapnám azt a jószágot.

kicsiboszi P>!

– Ugye most csak ugrat? Soha az életben nem gondoltam volna, hogy ön babonás.
– Még szép, hogy babonás vagyok… a fenébe is! Hiszen skót volnék!

Reika>!

– Mifelénk ismernek ám egy ősi, bölcs közmondást: Az ember lánya legalább próbáljon meg elmenekülni a rendőrség elől, mielőtt megengedné egy vadidegen skótnak, hogy megcsókolja a keblét.

Sozora>!

– De legalább ott is együtt leszünk – pillantott fel Maddy széles mosollyal.

22.fejezet

Reika>!

– Ó, a pokolba is, kislány! – kiáltotta utána. – Felszakadt a sebhelyem.
– Micsoda? – sikoltotta Maddy, és azonnal visszarohant. – Mutassa!
– Ah-ha! – kiáltotta a férfi, miközben megragadta a lány csuklóját, és lehúzta magához az ölébe. – Szóval még mindig törődik velem!
Maddynek valósággal leesett az álla.
– Hát ez hihetetlen! Maga gonosz, kegyetlen és…