Endless ​Knight – Végtelen lovag (Az Arkánum Krónikák 2.) 88 csillagozás

Kresley Cole: Endless Knight – Végtelen lovag

Néhány évszázadonként eljön az idő, amikor a tarot kártya lapjai életre kelnek, hogy megküzdjenek egymással, életre-halálra.

– Minden játékban végzett velem?
– Nem mindben. De a Lótusz Hölgye akkor is meghalt.
– Vagyis mások öltek meg… Nyertem már játékot? – Azt kívántam, bárcsak ne tudnám meg. – Hányszor?
Matthew habozott.
– Többet, mint bárki más előtte. Vagy azóta.
Akkor gyilkosságban rekordtartó vagyok. Nem csoda, ha Selena annyira aggódik, amikor új Arkánumokkal találkozunk. Mindenkinek rám fáj a foga.
– Ki kapott el?
Matthew a kezét nézte. Téma lezárva.
– Akkor azt áruld el legalább, hogy a Halál hányszor kapott el!
– Ez a Halál? Az utolsó három játékban kétszer. – Matthew barna szeme elkomorodott, amikor hozzátette: – Gyakorlat teszi a mestert.

Tegyél fel mindent egy lapra!

Eredeti mű: Kresley Cole: Endless Knight

Eredeti megjelenés éve: 2013

Könyvmolyképző, Szeged, 2017
376 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633994474 · Fordította: Szoboszlay Anna
Könyvmolyképző, Szeged, 2017
376 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633994481 · Fordította: Szoboszlay Anna

Jackson Deveaux · Evangeline "Evie" Greene · Matthew Mat Zero Matto · Aric Domīnija (Halál) · Finn · Selena Lua

Nikolett0907 P
Kresley Cole: Endless Knight – Végtelen lovag

Nagyon meglepődtem és egyben kellemeset is csalódtam, mikor az utolsó pillanatban kiderült, hogy a Könyvhétre mégis megjelenik a könyv, ezúton szeretném megköszönni @Könyvmolyképző -nek, hogy kiadták, valamint a borító is nagyon szépre sikeredet.

A történet ott folytatódik ahol az előző kötet abba maradt.
Szövetségesek és ellenségek váltakoznak, akit barátnak hiszel ellenség, és akit ellenségnek az barát lesz végül.
Egy igazi érzelmi hullámvasút volt számomra a könyv.
Ami nagyon tetszett, minden lapján történik valami, feszültséggel vegyes izgalommal faltam a sorokat és nagyon megkönnyebbültem mikor valami jól zárult.
Külön rajongással vettem, hogy végre a Halál is színre lép.
Hogy őszinte legyek, legyen bármilyen arrogáns (meglehet érteni, hogy miért lett ilyen), nekem Ő az első számú kedvencem.
Nagyon tetszett, hogy egyre többet megismerek belőle, még annak ellenére is, hogy olyan „cukin” kegyetlen tud lenni.
Evie – t néha nem értettem, de annak örültem, hogy használta a képességeit és nem csak kesergett.
A vége nagyon izgalmasra sikeredet, és nagyon várom a következő kötetet.

Amit viszont nem értek, hogy enyhén szólva is több mint erotikusra sikeredtek jelenetek, hogy lehet a könyv a vörös pöttyös kategóriában? :)

Kedvenc és nagyon jó szívvel ajánlom! Olvassátok! :)

DarknessAngel
Kresley Cole: Endless Knight – Végtelen lovag

Végre hosszú várakozás után megérkezett a folytatás. És őszintén? Szerintem erre megérte várni. :) A történet szerencsére ott folytatódott, ahol az első abbamaradt, így nem voltak nagy kiesések. Ugyanolyan örömmel kezdtem neki, mint a Méreghercegnő-nek, ugyanannyira izgultam a szereplőkért most is, és az utolsó mondat elolvasása után, ugyanannyira várom a folytatást, mint 2015-ben.
Evie szerintem még mindig egy nagyon jó főhős. Kellőképpen bátor és elszánt, itt-ott igazi fúria is tud lenni, ha a helyzet úgy kívánja, viszont tartja magát ahhoz, hogy nem játszik. Elvégre az Árkánumokon kívül is elegendő veszély leselkedik rájuk.
Ami a kis csapatát illete… remélem mindegyikük túléli, mert már mindenkit megszerettem. Jacksonnak is annyira örültem, amikor végre képes volt feldolgozni ezt az egész sokkot, ami a nyakába hullot. Azzal, hogy a Halál is felbukkant, nagyon meg lett nehezítve ez a szerelmi szál, mert basszuuus… erre nagyon nem számítottam. De persze imádom! Jacksont, a Halált, ez tényleg nem lesz könnyű. :/ Azt se tudom, egyenlőre én kinek a pártján állok.
Remélem hamar jön a folytatás, mert ez így kész kínzás.
A borító szerintem nagyon szép lett. *-*

MFKata
Kresley Cole: Endless Knight – Végtelen lovag

Ez a játék mindenkit hidegvérű gyilkossá tesz.
Nagyon sokat kellett várni a folytatásra, de higgyétek el, hogy megérte! Az egyik legjobb posztapokaliptikus regény, amit olvastam! A könyv első felében lerágtam a körmöm, míg a második felében még több információt kapunk a világról, a kártyákról és persze a Halálról. Nesze nekem szerelmi háromszög ;-) Viszont nagyon sok kártya maradt fedetlen, úgyhogy nagyon remélem, hogy a folytatásra nem kell ennyit várni!

vikcs P
Kresley Cole: Endless Knight – Végtelen lovag

"A könyv rögtön ott folytatódik, ahol az első részt befejezték, szóval rögtön bele is csöppenünk az izgalmak tengerébe. A cél, még mindig ugyanaz: legyőzni a Halált. Útközben azonban Eviéknek rengeteg problémával és nehézséggel kell szembenézniük, valamint maguk között is meg kell teremteni az összhangot. Szövetségek köttetnek és bomlanak szét, barátok jönnek, majd döfnek hátba, amit igaznak hittünk, az mindvégig hazugság volt.

Nem hazudok azzal, ha azt mondom, nem tudtam letenni és pörögtek a lapok. Szinte minden egyes oldalon és fejezetben újabb és újabb akadályok, veszélyek, problémák jöttek, amelyek olyan izgalmassá varázsolták a történetet, hogy képtelen voltál másra gondolni mindaddig, amíg fel nem faltad az egész könyvet. True Story.

A szerelmi szál most is nagyon tetszett, bár néha picit elvesztettem a fonalat, minden olyan gyorsan zajlott, viszont bejött a képbe a Halál(grrrr), aki nem az, akinek eddig gondoltuk. Utáltam, annyira utáltam, utána pedig elkezdtem … szeretni?! Megérteni? Sajnálni? Talán ez így mind egyben.

Kresley Cole fantasztikus! Olyan fantáziával rendelkezik, amelyet sokan megirigyelnének. Olyan remek stílusban ír és úgy csavarja a szálakat, ahogy csak tudja. Le a kalappal! Kérjük a következőt! :)"

Bővebben a blogomon: http://konyvmaniablog.blogspot.hu/2017/08/kresley-cole-…

Lomax
Kresley Cole: Endless Knight – Végtelen lovag

Próbáltam rájönni hogy most az első részt volt zseniálisabb vagy ez, de tényleg nem kínzom magam, mert nem tudom.
Kresley Cole számomra az az írónő, akit én bárhol bármikor, mert a másik sorozata, a Halhatatlanok alkonyat után nálam az első helyen áll műfajon belül, így anno amikor kijött a Méreghercegnő (nem mostanában volt, nem igaz?) nem is volt kérdés számomra hogy olvassam-e vagy nem. Aztán jött a második egyértelmű dolog, mégpedig az, hogy imádtam. Ezt pedig nem puncsból mondom, ugyanis a Méreghercegnő tényleg jó.
Aztán telt az idő, én közbe érdeklődtem a sorozat folytatása után többször is, de semmi… Őszintén szólva nem is bíztam már benne, hogy valaha is kiadják még. Ezért is volt hatalmas meglepetés, amikor egyik nap megláttam azt hiszem Angelika facebookos oldalán, hogy a KMK ki fogja adni. Mondom magamban wtf. Azt meg hogyan 3 év után.
Hát így.
Ilyen hosszas bevezetés után akkor rá is térnék a könyvre, ami természetesen szintén zseniális volt. Ugyanott folytatjuk a cselekményt ahol abba maradt, de tényleg, másodpercre pontosan. Még egy kis lélegzetvételt se vehettem, máris a dolgok sűrűjében voltunk, ami nem semmi. Egy olyan oldalt se tudnék felmutatni, ami unalmas volt. Pörgött a cselekmény, izgalmakban voltunk bőven, a szereplők egyre jobbak és jobbak, ujjak is feltüűntek. Ez tartott a könyv feléig, azt mondhatnám, egy elég kis korrekt abszolút 5 csillagos folytatást sikerült összehozni, bár valami nekem még hiányzott.
És akkor megjelent. Ő.
Nem tudom említettem-e már, de én személy szerint imádom a szerelmi háromszögeket. Mindenki utálja őket, hát akkor legyen már egyvalaki, aki nem. Sokkal intenzívebb és izgalmasabb így a romantikus szál, számomra sokkal élvezetesebb. Nem gondoltam volna hogy Jack kikerül a pixisemből, mert ő volt a háremem egyik tagja, de akkor is, kiütötték szégyentelenül.
Megjött Halál, bugyikat ledobni!
De az a szép az egészben, hogy nem csak úgy néz ki mint Brad Pitt a Trójából , vagyis egy ki#szott viking istenként, hanem még… mély is! Megnyerő, karizmatikus, állhatatos, intelligens, humoros. Olyan de olyan sok lehetőség rejtőzik a karakterében. Megszakadt érte a szívem.
Imádtam minden részét, sütkéreztem ebben az értelemben és elbűvölő személyiségben. Annyira tettszik hogy nem ragadtunk le Jack-nél akit tényleg ugyanúgy imádtam az első részben hanem tovább vitte a dolgokat, tovább bonyolította a játszmát és még kívánatosabbá tette a sorozatot, ami után nálam már 100%, hogy tovább fogom olvasni. Most néztem meg, és hat részes az egész, nem egy trilógia ahogy én gondoltam, szóval most teljesen boldog vagyok. Az egyetlen akadály az lehet, hogy megint 3 évet kell várni a harmadik részig, de nem lehetnek ilyen kegyetlenek, ugye? :)
Mert le rágom a kezem ezután a függővég után. Le. Fogom. Rágni.
A körmömet a mutatóujjamról már sikeresem letéptem. Az egészet. Áu.
Ja, és rohadj meg a függővégeiddel Kresley Cole! Utállak.
Na jó, nem. de

perpetua P
Kresley Cole: Endless Knight – Végtelen lovag

Nehéz volt kivárni a két évet, de teljes mértékben megérte. Engem levett a lábamról az első rész, és egyáltalán nem okozott csalódást a második kötet se.
Nem örültem, hogy ennyivel rövidebb a könyv, de szerencsére nem lett ettől rosszabb vagy kevésbé eseménydús. Eddig még csak ismerkedtünk a játékkal, felmértük a helyzetet, de most már elkezdődtek az események. Láthattunk izgalmas összecsapásokat, és megismerhettünk újabb érdekes kártyalapokat is. Evie-nek még van mit tanulnia, hogy igazi Császárnő váljon belőle, vagy legalábbis kíváncsi vagyok, hogy ki tud e mást hozni a helyzetéből. Jack még mindig a szívem csücske, de tökéletesen alakította a szálakat az Írónő, mert természetesen megszeretettem a magányos lovagot is. Hosszú várakozás után megismertük a titokzatos Halált, akitől mindenki tart.
Még olvastam volna több száz oldalt ebből a regényből, de ha türelmesen várok, remélem a folytatás is ugyanilyen jó lesz, főleg, hogy megint igazán érdekesen zárult ez a kötet.
Jajj és hozzáteszem, hogy én nagyon örültem a borítóváltoztatásnak. Az első részét imádtam, de a másodikat sose éreztem az igazinak, mert nem nyert meg magának a borítón látható halál, de így nagyon mutatós lett. :)

Anett_92 P
Kresley Cole: Endless Knight – Végtelen lovag

Hát erre a folytatásra megérte várni. Annyira izgalmas volt!
A történet pontosan ott folytatódik, ahol az előző abbamaradt.És természetesen ez is a letehetetlen könyv kategória. Miután beindult a történet állandóan jött valami nagy csavar.Egészen elképesztő és lenyűgöző ez a világ, amit az írónő megteremt. És félelmetes is. Együtt féltem a szereplőkkel, mikor menekülésre kényszerültek napról napra és mindig veszély fenyegette őket.
Jó volt közelebbről megismerni a többi Arkánumot is. A halál megjelenése rendkívül érdekfeszítő volt és elvitte a hátán a történet második felét. Egyre többet tudtunk meg róla és rendkívül izgalmas és lenyűgöző karakter. De én a vége miatt egyáltalán nem rajongok érte. Ha választani lehetne a két fiú között, valószínűleg egyiket se választanám. De ennek ellenére ez egyértelműen 5 csillagos történet. Csak ajánlani tudom. Talán még jobb volt az első résznél is, bár azt is imádtam. Ugyanolyan lelkesedéssel várom a folytatást, remélem hamarabb érkezik majd. :)

Kresley Cole: Endless Knight – Végtelen lovag

Izgalmas volt!!!! És ez a borító… Gyönyörű!
Kresley Cole roppantul ért a történetmeséléshez és a bonyodalmak fokozásához. Tetszik a világfelépítés és a Tarot még mindig lenyűgöző központi téma. Igazán eredeti! :)
A „Halál” egyedi, ellentmondásos, különleges egyéniség, aki elvitte a hátán a könyv második felét.
Evie – t még mindig kedvelem, de őszintén remélem, hogy nem keveredik bele egy bonyolult, túlkomplikàlt szerelmi háromszögbe.
Még kell egy kis plusz számomra, hogy 5 csillagot adjak, de nagy reményeket fűzök a következő részhez. amire remélhetőleg nem kell éveket várni

anikho
Kresley Cole: Endless Knight – Végtelen lovag

Az ilyen könyvekkel kilóra meg lehet venni. Imádtam.

Az eleje szóra pontosan ugyanott kezdődik ahol a Méreghercegnő abbamaradt. Ez külön öröm volt. Evie végre elfogadja a másságát, magához öleli a Császárnőt, de ezzel az új alteregójával még Jacksonnak is ki kell békülnie. Már ha megy neki egyáltalán.
Elkezdődik a vérre menő csata, a játék csak most indul be igazán. A Halál egyre növekvő jelenléte, mint valami ómen lebeg a szereplők felett.
A könyv eleje rendkívül izgalmas, szinte az összes lapon az életben maradásért menekülnek és/vagy harcolnak az Arkánumok. Egy-egy édes pillanat azért becsúszik, ezzel enyhítve ezt a nagy vesszőfutást. Aztán jön a fordulat.

Feltűnik a Halál. És itt el kell mondanom, hogy az ÍRÓNŐ (igen, csupa nagy betűvel, mert imádom az írásait) úgy játszott velem és a szívemmel mint valami mágus. Tiszta libabőr! Ahogy egyre jobban megismertem Evie-vel együtt a Végtelen Lovagot úgy szerettem meg én is. Elképesztő módon tudott az érzelmeimmel játszani. Szinte ugyanúgy vergődtem a rabságban, ahogy a lány. Aztán a rab megismeri a gonosz fogvatartóját és úgy nyílik ki neki a világ. Hát nem tiszta Szépség és a Szörnyeteg fanart? :)

Az utolsó 100-120 oldalt egyben daráltam be, nem lehetett letenni. Evie-ben nem csalódtam, valóban más, mint az eddig született Császárnők. A szerelmi háromszöget illetően elbizonytalanodtam. Jack és a Halál is a maga módján nagyon is vonzó, spoiler

Nagyon-nagyon tetszett, és még jobban várom a folytatást! A játék többi része is sok jóval kecsegtet, hiszen sok lapot nem ismerünk még. Meg hát ugye ez a szerelmi katyvasz. Tudjátok, hogy engem ezzel lehet megvenni. Izgalom, kaland, szerelem, szenvedély, intrika, ősi ellentétek, titkok.. nem is sorolom tovább. :D Kedves @Könyvmolyképző várjuk, várjuk a következőt, és köszönjük ezeket a csodákat! :)

molybarby
Kresley Cole: Endless Knight – Végtelen lovag

Ó, kérlek, mondjátok, hogy nem ennyi! Nekem ezt még kell és kell olvasnom. Egyszerűen muszáj tudnom, hogy mi lesz tovább. Ki nem álhatom a függővéget, a szerelmi háromszögekről nem is beszélve. DE TUDNOM KELL! Mi lesz Jack-kel, Aric-ről nem is beszélve, és a többi Arkánummal?
A történetről annyit, hogy azért még van hová fejlődnie, főleg Evie-nek. Még mindig nem vagyok vele kibékülve. Döntse már el kit akar és mit akar! Ebben a könyvben mindenki egy kicsit zakkant úgy érzem. De hát ha eljönne a világ vége, én is megzakkanék. A zsákosoknak mai napig nem értem a lényegét. Teljesen feleslegesek. Még a Fogak oké, mert hát az éhség sok mindenre ráveszi az embert, de ezek csak úgy vannak és isznak. A két férfi szereplőről, Jackről és Aricről meg végképp nem tudom mit gondoljak. Nagyon változékonyak az érzéseim irányukban, mégis szeretem őket. Én már csak ilyen rosszfiú párti vagyok :P

wildboszi

Én a Halál vagyok, te pedig az Élet. Téged nekem teremtettek.

188. oldal 19.fejezet

DarknessAngel

– Rengeteg könyv közül választhatnál, de te a személyes könyvtáramból akarsz. Tudod te, milyen értékesek ezek a könyvek? Hogy milyen sok gondoskodást igényel, hogy megőrizzem eredeti formájukat?
Ránéztem. – Mert első kiadások.
– Mert az enyéim. Vagyonokat költöttem arra, hogy megőrizzem őket a különféle otthonaimban és az utazásaim során. Háborúk és katasztrófák közepette óvtam őket.
Összehúztam a szemöldököm. – Úgy beszélsz róluk, mint a gyerekeidről.
Felemelte a poharát. – Valóban ők a legközelebbi barátaim.

KönyvMoly_1989 P

– Nem elég, hogy őrült Arkánumokkal kell megküzdenünk, most jönnek az őrült kannibálok is. Mi lehet ennél rosszabb? – emelte drámai mozdulattal az ég felé az öklét. – Egy kis nyugalmat, ha kérhetnék!
– Kannibál Arkánum – motyogta Matthew.
– Kösz, hogy emlékeztetsz rá, hogy ilyen hibrid is létezik.

Kapcsolódó szócikkek: Finn · Matthew Mat Zero Matto
wildboszi

Gyere,érints meg…de megfizeted az árát!

79. oldal 7.fejezetv

wildboszi

Jobb, ha tudod ,hogy lassan megkergülök az unalomtól.

255. Oldal 20. Fejezet

KönyvMoly_1989 P

Mit is mondanak azokról, akiket bolonddá tettek? Ha kétszer átvertek szégyenkezz, ha háromszor, inkább halj meg!