Arcana ​Rising (The Arcana Chronicles 4.) 30 csillagozás

Kresley Cole: Arcana Rising

Losses mount and deadly new threats converge in this fourth action-packed tale of the Arcana Chronicles by #1 New York Times bestseller Kresley Cole.

When the battle is done . . .
The Emperor unleashed hell and annihilated an army, jeopardizing the future of mankind--but Circe struck back. The epic clash between them devastates the Arcana world and nearly kills Evie, separating her from her allies.

And all hope is lost . . .
With Aric missing and no sign that Jack and Selena escaped Richter's reach, Evie turns more and more to the darkness lurking inside her. Two Arcana emerge as game changers: one who could be her salvation, the other her worst nightmare.

Vengeance becomes everything.
To take on Richter, Evie must reunite with Death and mend their broken bond. But as she learns more about her role in the future--and her chilling past--will she become a monster like the Emperor? Or can Evie and her allies rise up from Richter's ashes, stronger than ever before?

Eredeti megjelenés éve: 2016

280 oldal · ASIN: B01G4U2JCG

Aric Domīnija (Halál) · Jackson Deveaux · Evangeline "Evie" Greene · Lark Inukai · Solomon Heliodoro (Sol)

Kresley Cole: Arcana Rising

Azt a durva függővégét neki!
Az írónőtől mondjuk ez már megszokható, de ez nagyon nem volt szép. Amikor elkezdtem a Méreghercegnőt – bár tetszett – mégsem gondoltam volna, hogy az egyik legjobb, legeredetibb fantasy sorozathoz lesz szerencsém. A sorozat részről részre jobb és jobb. Ez a rész a Méreghercegnőhöz képest már maga a csillagos ég. Csak a csodához tudnám hasonlítani a történetben lévő csavarokat, kiszámíthatatlanságokat. Akkor is, ha néha felhúzza az agyam.
Cole-nak megint sikerült olyan úton vezetnie, amely tele volt meglepetésekkel, megdöbbentő fordulatokkal.
Az egész Arcana Chronicles egy játékon alapuló történet, ahol élet-halál a tét. Száz évenként kiválasztanak 22 folyton újjászülető, halhatatlan lelket, akik a Tarot kártya karaktereit keltik új életre. spoiler
spoiler
A történet ott folytatódik, ahol a Dead of Winter abbamaradt. Durva függővéggel zárult. Az írónő pedig szereti kínozni az olvasót, de nem lőném le a csattanót….

Amire már régóta várok, végre ebben a részben megtörtént. meg nem is Evie még több Arcana-val találkozik, és próbál velük szövetséget kötni. Természetesen új ellenségeket is megjelennek. Végre találkozunk Evie nagymamájával, aki nem az a tipikus imádnivaló nagyi. Az akasztott emberrel kapcsolatban továbbra is csak tippelgetni tudok.
Ami egy kicsit zavart az nem más, mint a beteg szerelmi háromszög. spoiler Ehhez hasonló, egyáltalán nem szokványos szerelmi háromszöggel még soha nem találkoztam, pedig már volt pechem/szerencsém néhányhoz. Nem úgy a romantikus jelenetek, amelyek még mindig túlsúlyban vannak a harci jelenetekkel szemben. Kétség kívül Aric/Death párti vagyok, amióta csak feltűnt, de akkor is zavart.

Kresley Cole: Arcana Rising

Én abszolút imádom ezt a sorozatot, annak ellenére is, hogy a szerelmi háromszög miatt sokszor legszívesebben a falhoz csapkodnám.
Tetszik, hogy a történet nincs feleslegesen elhúzva, csatákat és a játék kimenetelét illetően, nekem legalábbis nem tűnik úgy. Ebben a részben felbukkant még két játékos, és meg kell hagyni, Sol valami isteni karakter! :D Nekem már a kiegészítő kötetben is szimpi volt; szerencsére itt csak bebizonyosodtt az előérzetem vele kapcsolatban. Az is nagyon jó, hogy Kresley mindig ott folytatja az történetet, ahol az előző részben befejeződött, szóval most sem volt idő kiesés.
Eviet továbbra is kedvelem, szerintem belevaló csaj, mindent megtesz, amit a tud az adott helyzetében. Csak tényleg ez az őrlődése ne lenne a két pasi között. spoiler Jó volt, hogy ebben a részben végre voltak hosszabb csak Evie+Aric jelenetek. Nagyon sajnálom szegény Aricot a múltja miatt, meg hogy csak Eviet képes megérinteni. Abszolút nincs esélye sem kapcsolatot kialakítani valaki mással. Szerencsére Evievel jó párost alkotnak, spoiler
Matthew továbbra is okozza a meglepetéseket. Végre Evie nagyiját is megismerhettük. A szövetségek még mindig alakulgatnak. Egyik karakter jobb, mint a másik! spoiler Aztán megint kaptunk egy orbitális függővéget. Még jó, hogy már kint a folytatás!

andie88_Sentellion>!

WHAT.THE.FUCK.

Most már biztos vagyok benne, hogy Cole és Maas minden könyvük írásakor összeülnek egy teára, hogy közben megvitassák, mennyire írjanak gyilkos függővégeket. http://giphy.com/gifs/yXIeZ0EH2hORG

2017, de rohadtul messze vagy!!

perpetua P>!
Kresley Cole: Arcana Rising

Buta módon nem írtam meg egyből az értékelést és most kicsit összecsúsznak ennek a résznek és a következőnek az eseményei… :D
No de emlékeim szerint a Tél halottaihoz képest egy kis visszalépést éreztem most. Nem volt túl hosszú, ezt sajnáltam. Nem több ezer oldalra vágytam, de 50-100 oldal belefért volna még. A szerelmi háromszöggel igazán érdekesen játszik az Írónő, egyszerűen Evie-vel sodródik az ember és ahogy az ő érzései csaponganak, úgy az olvasóé is. Jack-et és Aric-ot is lehet jó okkal szeretni, nincs jó döntés egy ilyen szituációban. Mégis, amikor végre úgy tűnik rendeződnek a dolgok, olyan fordulatok jönnek, hogy mindent félre kell tenni és újra gondolni. Az események emellett viszont kicsit lassultak, készülünk a bosszúra, tervezgetünk és igazából ezért éreztem picit gyengébbnek ezt a kötetet. Pedig minden pillanatát élveztem, de tudom, hogy tud jobban is KC. :)

me_the_traveller>!
Kresley Cole: Arcana Rising

Jajj! Ilyen függővéget?! Nem hiszem el! Majd kiszökök a bőrömből.
Imádom!!!
Muszáj elkezdenem a következő részt, habár rettegek tőle. Nem tudom, hogy mi fog ebből kisülni. Melyik szereplő fog meghalni és melyik marad életben? Vajon kit választ Evie? Ez annyira nehéz lesz. Imádom mindkét fiú és sajnálni fogom azt, amelyiknek össze kell törnie a szívét. Amitől pedig leginkább rettegek, hogy spoiler Erre esélyesebbnek látom spoiler de remélem, hogy ezt nem fog megtörténni, mert a szívem egy kicsit jobban húz felé. De tényleg csak egy kicsit.
Ezt olvasni kell emberek, mert fantasztikus! <3

Janka_Tünde_Toásó>!
Kresley Cole: Arcana Rising

Talán ez volt az a kötet az egész közül, amelyikkel nem tudtam úgy azonosulni. Nagyon tetszett, viszont egy idő után Evie volt az a karakter, aki elkezdett idegesíteni. Nem gondoltam volna, hogy ez bekövetkezik, mert az egyik kedvenc karakteremmé vált, szóval okozott egy kis meglepetést, és nemcsak ez. Kíváncsian várom a következő kötetet!

reerose>!
Kresley Cole: Arcana Rising

Pont azért nem szeretek nyelvet váltani egy sorozaton belül, mert teljesen más lesz az egésznek a hangulata. Most is ez történt. Az előző részeket magyarul olvastam és szerettem meg, de nem tudtam kivárni a folytatást magyarul, ezért kezdtem el ezt a részt angolul. De már az elején rájöttem, hogy így nem olyan. Nyilván más lett volna a helyzet, ha angolul olvastam volna az egész sorozatot, így viszont inkább megállok itt a történetben.
Valahogy kapkodósabbnak éreztem a cselekményt, főleg a könyv elejét. Az nem is igazán csúszott. Aztán meg ez az egész helyzet Aric-kal… Fura és nyögvenyelős volt. A könyvben is sokszor megfogalmazódik, hogy oda kell figyelni a jelekre és szimbólumokra, és hát ebben elég sok volt Evie és Aric (nameg Jack) kapcsolatáról, szóval van egy erős tippem, hogy mi lesz majd a sorozat vége, és annyira nem tetszik… Persze ez csak tipp, és mivel a befejező rész még angolul se jött ki, ezért aztán kitudja…
Az biztos, hogy régen szippantott be annyira könyvsorozat, mint ez, szóval extrán sajnálom, hogy nincs befejezve a történet (és hogy angolul nem annyira jött be ez a rész. Irtó lassan jönnek ki magyarul a könyvek… ki tudja, mikor olvashatom majd végig a történetet, ha ragaszkodom a magyar nyelvhez…) Az tuti, hogy elő fogom még máskor is venni ezt a sorozatot, de majd csak ha már elérhető lesz végig!

Ada_>!
Kresley Cole: Arcana Rising

Észrevettem a sémát az utolsó 2 Arcana Chronicles kötetben.

Kilátástalannak tűnő, de azért izgalmas alaphelyzet
Some kind of reunion
Viták, kampánybeszédek, cívódások
„Utolsó 30-40 oldalra azért bedobunk egy kis akciót”
Wtf függővég

Részletesebben:
Ebben a kötetben azért a hangulat picit gloomy volt, jobban azt éreztem rajta, hogy valami komolyabbat készít elő. (Ami remélhetőleg a következő kötetben megtörténik már..)
Nagyon sajnáltam pár szereplőt, de örültem, hogy új kártyák is csatlakoztak végre a történethez. Közelebbről csak Sol-t ismertük meg, Zara és főleg Richter még mindig egy tábortűz körüli kísértetsztorira hajaz.
Korábbi szereplőket nézve elég érdekes lett a felhozatal. Bekerült a képbe a régóta hivatkozott nagymama, akin őszintén meglepődtem. Evievel ebben az egyben egyetértettünk; nem azt kapta tőle, amiért úgy igazából kereste.
Úgy gondolom, itt van valami susmus a háttérben. Gondolom nem véletlen volt akkora hangsúly azon, hogy spoiler.
Aric még mindig a kedvencem. Végre boldog, ami gondolom vihar előtti nyugis csend. Ha meghal, tüntetni fogok..
Aztán említsük meg mindenki kedvenc főhősnőjét. Evie nem korrekt. Eddig sem volt az, most pedig mégkevésbé az számomra. Oké, mostmár köti valami Aric-hoz, ami kötelesség szintű, spoiler de úgy éreztem, hogy ebből a „nincs ló, jó a szamár” mintapéldája jött ki. Hiába érzek kettejük között ténylegesen erősebb köteléket, mint Evie-Jack esetén spoiler, ez még a visszájára fog elsűlni, és megint megy majd a végeláthatatlan nyaff. Nem szeretem, nagyon ellenszenves.. Tulajdonképpen az első kötetben megfogalmazott „Evangeline és Jackson idegesített” állításom még mindig helytálló..

Matthew szálára egyre jobban kíváncsi vagyok, ugyanúgy, mint a többi szövetséges Arcana helyzetére. Plusz a még nem feltűnt lapokra..

Firebolt>!
Kresley Cole: Arcana Rising

Yess yess yesss!!! Hat ez valoszinuleg messze az eddigi legjobb resz volt a sorozatbol, pedig Kresley Cole maskor sem szarral gurigazik…. Annyira nem lehetett letenni, hogy ma az ebéd és a vacsora is kimaradt, meg jo, hogy csak reggeli utan alltam neki :) A borito igy utolag zsenialis, a cim szintugy nagyon találó! A szereplők szerethetőek, egytől egyig, kivéve talán Mattot….a kis görény néha az agyamra megy sajnos, pedig biztos nem csak köcsög akar lenni. :/
És Aric… *.* nem hittem volna, hogy en valaha beleszeretek a Halálba, de ezt a pasast csak imádni lehet :)

QueenB>!

Oh god
Hát, nem is tudom, hol kezdjem. Cole-nak megvan az a jó szokása, hogy mindig ugyanott folytatja a könyveit, ahol a másik abbamaradt. Ez valahol jó is, meg rossz is. Jó, mert biztosan tudhatjuk, hogy nem hagyunk ki semmi érdemlegeset, ugyanakkor rossz, mert egy olyan olvasónak, mint én, aki kettesével szeli ezeket a könyveket egy nap, sosincs megállás.

Constant immedias res-be csöppenünk itt megint, bele a buli kellős közepébe, miközben valójában nem történik semmi. Illetve nagyon is sok minden történik, ami a sztori szempontjából gyakorlatilag felesleges.

Új arkánumokat ismerünk meg off, folytatódik a jó és a rossz harca, Evie, mint mindig, életveszélyben… csak a szokásos. Felgyorsulnak a dolgok Aric és Evie kapcsolata körül, és megismerjük spoiler. Meg kell hagyni, szívós az öreglány. Nem egy tipikus, cukorba mártott személyiség, de nem igazán bántam, legalább egy kis színt hozott a történetbe – nem sokáig, though…

Beteljesedik végre spoiler, meghozva várt/nem várt gyümölcsét is.
És akkor most, tisztelettel jelentem, elérkeztünk arra a pontra, amikor végérvényesen elvesztettem az írónőt. Elolvasom a következő részt, mert miért ne, de ez… spoiler egy kicsit sok. Nekem ez már túl erőltetett. Dobjunk csak rá még egy lapáttal, és még eggyel és még eggyel… és aztán? spoiler Twilight, much?

Ahh, nem. Még az utolsó megjelent részt legyűröm, hátha változtat valamin, de… részemről… elfáradtam :D Van egy olyan érzésem, hogy ezt már a zseniális alapötlet sem menti meg számomra :(

Naiva P>!

What sounded like an explosion boomed above us. I jumped and glanced to one side as more gigantic hail plummeted from the sky. Facing him again, I promised, “I’m not going anywhere without you, Aric.”
Confusion. “Why?”
“Because I love you.”

DarknessAngel >!

“I have one treasure.” […] “And she owns my soul.”

Kapcsolódó szócikkek: Aric Domīnija (Halál)
DarknessAngel >!

“Little one. You should get some sleep.”
“With a hostage nearby? An evil hostage?” Not unless he was contained.
“Evil? I’m layered.”

Klaudia_Hevesi>!

"I won’t let anyone hurt them—or you. If you behave.”
“We will behave. I swear to myself.”
“Swear to yourself? You. Are. Not. A. God.”

Kapcsolódó szócikkek: Evangeline "Evie" Greene
Naiva P>!

Death kept' taking me farther from Jack.

Klaudia_Hevesi>!

What do you get when you mix two Baggers, a bloodthirsty toga-wearing card, and a half-mad Empress?
Road trip A.F.–style.

Kapcsolódó szócikkek: Evangeline "Evie" Greene
Doro0507>!

…We would do our duty and repopulate the world. Because we are givers, I, Myself would be devoted to giving."I quirked a brow at him. „No kids for me. Would you really bring children into a world like this?” Eyes alight with playfullness, he said, „No. It was just anexcuse to get in your pants.”
„Ugh. Behave. Or you'll get a vine where the sun don't shine.”

Doro0507>!

I lay in the snow and lifted my hand to the sky. Flakes landed on my damp face. Each one was a cool kiss good-bye.

The Arcana Chronicles sorozat · Összehasonlítás