A ​sötétség démona (Halhatatlanok alkonyat után 10.) 245 csillagozás

Kresley Cole: A sötétség démona

Kresley Cole – akinek regényei állandó szereplői a New York Times bestsellerlistájának – perzselően forró meséje egy vámpírvérrel fertőzött, kitaszított démonról és egy sebezhető, fiatal boszorkányról, akit a férfi megvéd mindenkitől – ha kell, még önmagától is. EGY VESZÉLYES DÉMON, AKINEK NEM KÉPES ELLENÁLLNI… Malkom Slaine: kínozza sötét múltja, gyötri a vámpíréhség, a védelmét élvező zöld szemű lány pedig a pusztulás szélére sodorja. EGY ŐRJÍTŐ BOSZORKÁNY, AKIT A MAGÁÉNAK AKAR… Carrow Graie: elrejti a bánatát, csak a következő bulinak és csínytevésnek él. Egészen addig, amíg nem találkozik egy kínlódó harcossal, aki érdemes rá, hogy megmentsék. ÖSSZEZÁRVA EGY RETTENETES BÖRTÖNBEN… Ahhoz, hogy Malkom és Carrow túlélje a kalandot, a férfinak szabadjára kell engednie a benne rejlő démont és vámpírt. Vajon amikor Malkom azzá a rémálommá változik, amelytől a saját népe is retteg, elveszíti-e a nőt, akiért teste-lelke eleped?

Eredeti megjelenés éve: 2010

458 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632548401 · Fordította: Medgyesi Csilla
ISBN: 9789632549156 · Fordította: Medgyesi Csilla

Kapcsolódó zóna

!

Kresley Cole: Immortals After Dark

91 tag · 51 karc · Utolsó karc: 2019. augusztus 28., 23:28 · Bővebben

Nix · Hőn Áhított Mariketa · Malkom Slaine · Carrow Graie · Sabine · Ruby · Melanthe - Queen of Persuasion

Naiva P
Kresley Cole: A sötétség démona

Teremtőm! Nagyszerű írás, jól kidolgozott történet és világfelépítés. Olyan drámai módon lett megteremtve a kapcsolat a két főszereplő között, hogy sokszor csak pislogtam. Amit az egyik legjobban imádok ebben a sorozatban, hogy Cole megteremtette a fajok közötti esélyegyenlőséget. Két teljesen különböző származású és életű, világszemléletű szereplő között – nem a legegyszerűbb módon, hanem a lehető legkicsavartabb módon, – de mindig megtalálja az egymáshoz vezető utat.
Carrow már a 3. (Mari és Bowen) kötet óta az egyik kedvenc női karakterem a sorozatból. Igaz, hogy ki-be járkál a dutyiba, de aki a Mardi Grasról képes elkötni egy kocsit, és szorult helyzetben azon filózik', hogy Ellen Ripley vajon mit csinálna, azzal nagyon tudok szimpatizálni. A bakancslistámon van egyszer megnézni azt a karnevált.
Carrow egy kicsit spoiler, de nagyon belevaló, vagány boszi. Ebben a könyvben azonban egy komolyabb oldalát mutatta meg, mivel olyan komoly döntéseket kellett meghoznia, amelyek kihatottak mások, de a saját életére is.

De mit is tudnék írni arról a karakterről:

Képtelenség nem kedvelni. Kedvelni? Imádni! Amint feltűnt ez a vémon/démpír, a maga bizarr, civilizálatlan-morgós-barbár módján egyszerűen imádnivaló volt. Olyan sok humoros jelenet volt a két főszereplő között, amihez hozzájárult, hogy sokáig nem beszélték a közös nyelvet. Sokszor besírtam a nevetéstől és voltak olyan helyzetek, amikor a szívem szakadt meg a szereplőkért.
Nem szabad kihagynom a 7 éves kis boszit, Ruby-t. A félig balerina, félig punk kislány miatt külön járna a +1 csillag.

Egyszerűen nem akartam, hogy ez a történet véget érjen. Természetesen kedvenc lett.
A megszokott módon, ebben a kötetben már elő lettek készítve a következő rész szereplői és a cselekmény egy része. Nagyon izgalmasnak tűnik, de Declan-t már most gyűlölöm!

csillagka P
Kresley Cole: A sötétség démona

Wow :) egyszerűen vonzódom a megtörhetetlen karakterekhez, legyen az vörös-szemű vámpír, tudatlan démon, vagy elrabolt vérrabszolga ( elnézést az másik dimenzió FTT-t is imádom) Nem tudok elszakadni azoktól akik mindent felmernek áldozni a szerelemére, hajlandók fejlődni, tanulni, hinni egy jobb életben. Nagyon tetszett a két nézőpont, ahogyan Carrow és Malkon fejében követhettük az eseményeket, mondanom se kell, nekem a pasi jött be jobban, mint egy félénk állat sose hitte hogy vele bármi jó is történhet. Nem szeretnék belemenni a jó és rossz oldal kérdésébe, mivel kezdek rájönni a halhatatlan világban se ennyire fekete és fehér ki micsoda. A nevelő démon státusz kimondottan tetszett, a börtön kevésbe a vége pedig kicsit fura, legalábbis abban a tekintetben hogy még én kis földi halandó is nagyon gyorsan és keményen csaptam volna vissza, nem majd egyszer, amikor ráérünk kidolgozni a részleteket. Eddig talán ez a rész szippantott be a legjobban, viszont a folytatást nem igazán várom, a kínzásokat nem szeretem, Reginnek pedig kifog jutni belőle bőven.
2. még mindig ez a kedvenc részem a sorozatból :)

Kresley Cole: A sötétség démona

Ez.totál.szuper.volt! És én még azt hittem, hogy Carrow könyve közönyösen fog rám hatni? Hát megőrültem? Ez minden volt csak az nem. Egyszerűen imádtam! Végre egy történet, ahol nem utálják egymást halálra a főhősök. Igen, itt sem problémamentes az egymásra találás, de nem is olyan durva, és elhúzott, mint az eddigiek.
Malkom isteni! ♡ Eddig ő és Conrad a totális kedvencek. Kinek ne jönne be egy ennyire erős, nagydarab pasi, aki képes mindentől megvédeni?! Még amikor totál kiakadt Carrow-ra, szerencsére hamar megértette, mit miért tett a lány, így nem volt fölösleges nézeteltérés. Amúgy imádtam, amikor nem tudtak egymással rendesen kommunikálni a különböző nyelvek miatt :D
Jaj, és Ruby ^-^. Hát mennyire édes már az a kislány. Annyira tetszett, hogy végre egy gyerek is szerepel benne. Egyre kíváncsibb vagyok a többi fogvatartott könyvére is.

kocybaba P
Kresley Cole: A sötétség démona

Nem szokásom átmenni ömlengő üzemmódba, de ebben az esetben ezt most nem volt könnyű megállni, mivel Malkom olyan „ősember” típusú karakter kezdetben, akiért se perc alatt oda- meg vissza lehet lenni. Nyers, veszélyes és vad, és annyira jó volt végigkövetni, ahogy lassan megzabolázza Carrow, valamint ahogy egymást formálták, miközben a köztük húzódó nyelvi különbségek miatt pedig eszméletlen jókat is derültem.:) De nem csak vicces volt, hanem szuperül lettek váltogatva a pörgős, izgalmas, cselekményes részek; a kicsit nyugisabb, érzelmesebb, csak kettőjükre koncentráló szakaszokkal. Bár nekem a kedvenceim még mindig azok, ahol Ruby, ez a zabálnivaló kiscsaj is megjelent. Úgyhogy ismételten volt miért olvadoznom.:)

B_Vivien_Kitti

Úristen!!!
Hogy én ezt mennyire IMÁDTAM!!! *-*
Valahogy sosem jutottam el eddig a könyvig, mert a Démon király csókja visszavetett a Cole szenvedélyemből.
Milyen buta dolog volt tőlem! Minden kedvenc írómnál vannak kevésbé jó történetek, de egyik sem akadályozott meg abban, hogy tovább haladjak. Itt nem tudom mi történt.
A sorozatban ugyan nem épp ez a könyv jött volna, de valamiért vonzott.
Hát nem hiába. Malcom szívem úgy sajnáltam, annyira aranyos volt ezzel a barbár dolgával kapcsolatban.
Hatalmasakat röhögtem a könyvön. Szerintem Cole eddigi egyik könyve sem volt ilyen jó, ami azért nagy szó, hisz Cadeon és Bowen története évek óta elő-elő jön a fejemben, és csak úgy fejben lepörögnek a cselekményei, mint egy filmnek.
Hát Malcolmék története igazán szaftos kis képekhez juttatott! :P
Nagyon pörgős, izgalmas és igen csak érzelmes könyv.
Érdekes módon én kevésbé szeretem, ha a halandók ilyen mélyen beleszövődnek a fantasy lények világába. A Rend dolgot először orr ráncolással fogadtam, nem igazán tetszett, aztán olvasás közben gondolkodni kezdtem a korábbi kedvenceimen. Ward, Frost, még Kenyon világába is az emberek igen nagy szerepet kapnak és nem csak a szelíd formájukban. Ezután kicsit lenyugodtam, hogy bizony ettől függetlenül még szerethetem.
Az hatalmas kérdőjel számomra, hogy Declan Chase hogy fogja megszerettetni magát velem, de várom a csodát! :)
Carrow, Ruby és Malcolm nagyon a szívemhez nőttek. Öröm volt újra régi szereplőket is látni, valamint vicces, ahogy egymást látják a Szövetség tagjai és közben mi meg tudjuk mennyit szenvedtek is ők.
Cole egyik legjobb könyve számomra!
KEDVENC LETT*-*

Lisie87 P

Hűűűűűűűűűűűűű! Micsoda rész!!! *.*
El is felejtettem már, hogy ért véget az előző rész, pedig amikor befejeztem, nagyon akartam a folytatást! Szerencsére az emlékek hamar visszatértek és élvezettel vetettem bele magam Carrow történetébe.
Jaj Malkom annyira édes volt! Úgy bírom Cole pasijaiban, hogy egyszerre brutális vad harcosok ( és mindenféle természetfeletti lények), ugyanakkor sebezhető, érzékeny és érzelmes lények is, akik a párjukért bármit megtennének. Malkom nehéz sorsa, szomorú múltja és úgymond önbizalomhiánya, hogy megérdemli a jót, ezek mind közrejátszottak, hogy megkedveljem és a szívembe zárjam a karakterét. Carrow is sokat fejlődött a történet során, mert az elején a felszínes, önző bosziból, igazi ragaszkodó és szerelemre éhes boszi lett! :D
Az erotikus részek még mindig nagyon jól meg vannak írva! *.* Szégyen, nem szégyen, nekem nagyon bejöttek ezek a momentumok is a könyvben! :D Ugyanakkor bővelkedett akcióban, és külön plusz pont a többi szereplő megjelenésérért!! Imádom, amikor a régebbiek színre lépnek, mindig van egy „Ahaaa!” érzés, hogy igen, tényleg róluk is olvastam már! ^^
Olyan jó, hogy a mostani részek így egymásba fonódnak, alig várom, hogy folytassam a történetet és visszatérjünk a többi szereplőhöz! ^^

catilde

♥Egyszerűen imádtam.
Malkom vonzó személyiség hamar meg tudtam kedvelni. Amit Carrow megtenne Ruby-ért onnan tudtam, hogy szimpatikus főhősnő lesz.
Tetszett, hogy van nyelvi akadályuk, de így is megoldják, hogy beszélgessenek, ami néha viccesre sikerült. Nem volt felesleges, hatalmas drámázás persze a végén volt egy kis külön rész, de teljesen megértettem Malkom-ot.
Végét még egy kicsit olvastam volna, de remélem lesznek majd a további részekben.

ladydark

Ó te jó ég!!!!
Hát ez megint mi volt.
Ennyire eseménydús és pörgős könyvet…. egy percig nem unatkoztam!
Carrow és Malkolm pedig annyira jók voltak ezzel az „én Tarzan te Jane” szituációval.
Nagyon jól egyensúlyozott a könyv a teljes neander-völgyi és az értelmes személyiség között.
Egyszerűen fantasztikus ez a sorozat. Kár, hogy lassan már a végére érek…

Nickola
Kresley Cole: A sötétség démona

Cole-ba soha nem lehet csalódni! Ahányszor a kezembe veszem a könyvét a végén mindig elégedetten csukom be, és csak arra várok mikor kaparinthatok meg megint egy Kresley Cole csodát! Annyira szeretem a szereplőit, nagyon jókat tud kitalálni!
A másik, ebben a könyvben nagyon tetszett, hogy az előző könyvek szereplői is feltűnnek benne és nem csak egy-egy pár, hanem majdnem mindenki ott volt, bár igaz csak a vége felé de akkor is! Jó róluk olvasni nah! :)
5 csillag? Mi az hogy!!

melka123
Kresley Cole: A sötétség démona

Újabb szuper Cole történetet olvashattam! Rég volt ennyire izgalmas, pergő a sztori, amit nehéz volt letenni. Nagyon jó volt Carrow és Malkom párosa, no meg a folytatás is, amit a felvezetés ígért. Jöhet Regin története… mert ezek után azonnal folytatni kell ezt a sorozatot!

ISBN: 9789632549156 · Fordította: Medgyesi Csilla

krisztin1 P

– Latin? – Szart se tudok latinul. Carrow csak néhány kifejezést tanult meg az igézetekhez, vagy azért, hogy viccet csináljon belőle. Nemegyszer motyogta piásan, hogy „Carrowicus nagyon részegusz" vagy „eszemusz a guszta seggedikusz”.

Kapcsolódó szócikkek: Carrow Graie
DarknessAngel

– Hogy a csudába fogok kommunikálni vele? – Carrow nagyon keveset tudott démonul: jobbára csak káromkodni és italt rendelni.
– A szerelem nyelvén? – javasolta Lanthe.

Kapcsolódó szócikkek: Carrow Graie · Melanthe - Queen of Persuasion
Naiva P

– Gyengéd veled és gonosz másokkal? Ilyen egy tökéletes hím!

246. oldal, 27. fejezet (Ulpius-ház Könyvkiadó 2013)

Kapcsolódó szócikkek: Melanthe - Queen of Persuasion
catilde

– Ébren vagy Crow?
– Miért kérdezik ezt folyton a kölykök, amikor tudják, hogy még alszik az ember?- Carrow kinyitotta csipás szemét. – Nem. Komolyan.
– Éhes vagyok. És a démon elment, így nem tudom elszalajtani, hogy szerezzen nekem valamit enni.
– Ruby, Malkom nem kutya.- (…)

Kapcsolódó szócikkek: Carrow Graie · Ruby
DarknessAngel

– (…) Ahhoz, hogy a földjére léphess, előbb meg kell találnod a kulcsot.
Találós kérdésekkel szórakozik? Ilyenkor?
– A kulcsot? Mi az? – követelte Mari.
– Kicsoda.
– Mi?
– Hol? Miért? Mikor?
– Nix!
– A kulcs egy személy. Nem egy tárgy.

Kapcsolódó szócikkek: Hőn Áhított Mariketa · Nix
perpetua P

A harmadik csapás előtt a démon egész teste megfeszült, szinte büszkén felegyenesedett, hogy az pont a mellén érje. Aztán összehúzott szemmel Carrow nyakára meredt, és elvigyorodott, mintha azt mondta volna, hogy „megérte szivi”.
Carrow szeme elkerekedett. – Ó, neked véged !

11. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Carrow Graie · Malkom Slaine
Mrs_Curran_Lennart P

Lehet, hogy Malkolm Slaine egy démon non grata volt, egyúttal egy csiszolatlan gyémánt is és Carrow alig várta, hogy a keze közé kaparintsa. Mohón vágyott rá.

Kapcsolódó szócikkek: Carrow Graie · Malkom Slaine
NenaK

Az ellenségeim rettenthetetlennek tartanak. Ez nem hízelgő. Csak azok a férfiak nem félnek semmitől, akiknek nincs mit veszíteniük.

Kapcsolódó szócikkek: Malkom Slaine
krisztin1 P

Csak azok az emberek ismerték a félelmet, akiknek volt mit veszíteniük.

Kapcsolódó szócikkek: Malkom Slaine
Azura

– Tényleg végig akarod ezt csinálni?
– Feltett szándékom – vágta rá Carrow határozottan. Mindig az ösztöneit követte, és végül talpra esett. Igaz, néha a megyei börtön egyik cellájában, de a végén mindig minden jóra fordult.

Kapcsolódó szócikkek: Carrow Graie

Halhatatlanok alkonyat után sorozat · Összehasonlítás