A ​gyönyör sötét hercege (Halhatatlanok alkonyat után 9.) 321 csillagozás

Szépség és szörnyeteg…

Lucia, a gyönyörű, csábító valkűr, és Garreth MacRieve, Lykae hercege, a parázsló szemű, szenvedélyes vérfarkas elsöprő erejű románca titkokkal és veszélyekkel terhelt – pusztulást hozhat a lányra és szeretteire is. Ám a fékezhetetlen vágynak semmi sem állhatja útját, Lucia érintése felkorbácsolja Garreth érzékeit, míg a férfi csókjának ellenállni lehetetlen.

Garreth mindenáron birtokolni akarja ezt az őrjítő nőt, védelmezni szeretné, de hogyan tudná rávenni, hogy Lucia elfogadja őrzőjének?

Egyetlen megoldás kínálkozik: Garreth kihasználja a nő gyengeségét – azt, hogy olthatatlanul vágyik a szerelmére…

Eredeti megjelenés éve: 2010

Kapcsolódó zóna

!

Kresley Cole: Immortals After Dark

110 tag · 58 karc · Utolsó karc: 2023. április 9., 21:09 · Bővebben

Nix · Ragyogó Regin · Lachlain MacRieve · Garreth MacRieve · Emmaline Troy (Emma) · Lucia

Naiva P>!
Kresley Cole: A gyönyör sötét hercege

Nem is tudom, hogy még jobban szeressem Cole-t vagy haragudjak rá, amiért a szereplőinek annyit kell szenvedniük, hogy végül összejöhessenek. Figyelembe véve, hogy mindig van az okok mögött valami mélység és nem érzem, hogy közben csak kínlódnának, nem tudok rá haragudni. Azért sem, amiért nem fogy el az ötletekből és eddig nem érzem, hogy kezdene kifulladni a sorozat. Nagyon tetszik eddig a sorozat minden egyes része és közben lenyűgöz az a világ, amit megteremt. Lucia erős, kitartó hősnő. Garreth pedig… spoiler persze még mindig Bowen a kedvenc vérfarkasom, de végre egy újabb kitartó, uralkodó alfa, aki bármit megtenne a szeretett nőért. Egyszerűen imádtam. Úgy örültem, hogy Emma és Lachlain is feltűnt ebben a részben.
A könyv olyan gyorsan olvastatja magát. Mire észleltem volna, már be is fejeztem. A végén a csúcspont nem volt semmi. Cole mesteri munkát végzett az epilógusban. Nincs mit tenni: alig várom a következő részt.

Nikolett0907 P>!
Kresley Cole: A gyönyör sötét hercege

„– Küzdöttél már olyan ellenféllel, aki ellen esélyed sem volt? Valakivel, aki tüzet vagy savat köpött?
– Egyszer megküzdöttem egy gyémánttestű nővel – mondta Nïx óriási átéléssel. – Még akkor is a testét bámultam, amikor az ujjai a torkom köré fonódtak.
– Tényleg?
– Nem, azt csak az X-Menben láttam. Csak próbáltam együtt érző lenni. De úgy tűnik, nekem nincs gyenge pontom.”

Őszintén szólva nem vagyok elégedett.
Ez az első olyan páros ahol a hölgyeményt egyszerűen utáltam.
Még egy ilyen szenteskedő, beképzelt libát, az agyamra ment.
Egyedül Garreth tartotta bennem a lelket, ő szokás szerint nagyon cuki volt.
Imádtam a gondolkodás módját. Nyilván rendkívül makacs, brutális mikor kell, védelmező és rendkívül cuki.
Nem mondom, hogy a legjobb hím a sorozatban, de felüdülés volt a ő szemszögéből olvasni.
A cselekményszál itt kicsit túl toltnak éreztem, de persze, minden résznek megvolt a maga miértje, csak egyszerűen nem tudtam helyén kezelni az érzelmeket, időm sem volt rá, sőt sokszor félre tudtam tenni, nem fogott meg.
Viszont Nix még mindig hatalmas kedvenc, sírva nevettem minden beszólásán. Az egyik legjobb karakter a sorozatban eddig. :D
Szóval nem kedvenc, és négy csillagnál nem ért többet, de a polcomon a helye.

DarknessAngel>!
Kresley Cole: A gyönyör sötét hercege

Még egy MacRieve, aki teljesen elvarázsolt. *-* Ezerszer jobb volt, mint az előző rész. Igaz itt is sokáig váratott magára a szerelem, volt üldözés a kimeszelt nő után, ellenállás Lucia részéről, és állhatatosság, valamint eltökéltség Garreth-éről. Nix megint összehordott mindenfélét, és Regin is újra sokat szerepelt – már alig várom az ő könyvét. :)
Nagyon tetszett Lucia és Garreth egymásratalálása, az a sok minden, amin együtt mentek keresztül, és persze a vége. Mind a kettejüket sikerült megszeretnem – Lucia íjász képességét pedig szívesen elfogadnám. Carrow eddig nem igazán érdekelt, de most már kíváncsi vagyok, hogy mi lesz vele.

csillagka>!
Kresley Cole: A gyönyör sötét hercege

A farkasok nem tudnak hibázni, Lachlain micsoda pasi azután jött Garreth, most pedig a Sötét herceg :) nyami.
Cole egyik legjobban megfogott faja, ahogyan mindegyik más, mégis egyformán játékos, kitartó, elkötelezett, és nem utolsó sorban végtelenül okos és intelligens. Imádom az egész lykae nemzetséget, úgy ahogyan vannak. Luciával pedig kibabráltak az istenek, sajnáltam a csajt.
Pörgős, izgalmas, egyedi utazás Eldorádóba, az előző rész kicsiny mélyrepülése után megint magasban szárnyal a sorozat és a vége ami egyben bevezető is, hogy biztosan nem is nézzek másfelé, megtette a hatását. Folytatom.

kocybaba P>!
Kresley Cole: A gyönyör sötét hercege

A gyengéim a vérfarkosok ebben a sorozatban, hát még ha a MacRive tesókról van szó. Egyszerűen pocsolyává olvadok tőlük. Most mit mondjak, Garreth megint csak egy tökéletes vérfarkas, nagyszerű karakter, és bár a Luciához fűződő bonyodalmak nem lettek elaprózva, sőt már majdnemhogy lehetetlen egy helyzetnek nézett ki az övék, K. Cole végül gyönyörűen megoldotta, miközben még kalandoztunk is egyet az Amazonason. Azt pedig külön imádtam benne, hogy időben visszaugrottunk, és hogy egyes lyukakat kitöltött. Szóval egy rossz szavam sincs.:)

_Leelan_>!
Kresley Cole: A gyönyör sötét hercege

Kétség sem fér hozza. Imádom Cole világát.
A vérfarkasok talán az összes fajta közül a kedvencem. Ezek a pasik olyan odaadóan, hűen és igaz szerelemmel tudnak szeretni, hogy ilyen pasiért minden nő kapca kapna.
A nagy jelenetnél Garreth ezt be is bizonyítja. Szegényt úgy sajnáltam!
A valkűrök szintén kedvenc fajtát képviselnek nálam. Méltatlanul elhanyagolt mitológiai lények. Szerintem Coleon kívül egy könyvben sem találkoztam még velük.
Lucia egy kicsit gyengébb női karakter számomra. Persze ő is badass, vad és tehetséges, de miatta sokszor felesleges köröket futottunk. A makacssága és titoktartása felesleges volt sokszor.
Persze ez mit sem von le az izgalmas cselekményből. Annyi bajom még talán van, hogy Crom Cruach-ál túl könnyen végeztek.
Ha az egész könyvet nézem eltűnnek ezek az apró hibák és bizony a KEDVENC határát súrolja :)

Cs_N_Kinga P>!
Kresley Cole: A gyönyör sötét hercege

Imádtam. Ez egy letehetetlen könyv/sorozat. Jól tettem most is hogy pihentettem kicsit, mert ha több részt olvasok egymás után, nem olyan jó, de most is így lesz pedig, most még három rész van porondon a maradék hármat meg majd szeptemberben. Tovább nem bírom húzni. Nagyon tetszik, ahogy sorba megyünk a szereplőkön. Ezek a pasik??????? Honnan lehet szerezni belőlük???? Nem is tudom talán túl tökéletesek? Jó-jó az egyik vérfarkas, a másik vámpír a harmadik démon és mindegyiknek megvan a sötétebbik oldala, de mégis, ahogy az asszonyaikkal bánnak, követendő példa:))) Ahogy most Gareth és Lucia szerelme alakul….. Nagyon vártam már mikor és hogy veszi le a lábáról, és nem kellett csalódnom. Nagyon jól ír az írónő. Már bele is kezdtem a következő részbe, de rokonok toppantak be, na mondom most akkor leülök míg friss az emlék, nehogy keverjem majd a kettőt. Csak ajánlani tudom mindenkinek az egész sorozatot. :)))

Lisie87>!
Kresley Cole: A gyönyör sötét hercege

Olyan jó volt újra Cole-tól olvasni. Szeretem ezt a sorozatát is! :))))
Szenvedélyes, izgalmas, erotikus, kalandos. Könnyen emészthető és gyorsan lehet vele haladni. Egyedüli fél csillag levonás, hogy a felénél kicsit már sok volt Lucia drámája, hogy nem lehetnek együtt. Szerencsére pont, amikor már kezdett betelni nálam is a pohár, átbillent a történt, és a vége, basszus, nagyon izgalmas volt, és kíváncsivá tett a folytatásra! *.*

turanett P>!
Kresley Cole: A gyönyör sötét hercege

Na ez igen! Ez nagyon jó volt. Ez igazán nekem való volt. Garreth Lykán és még skót is, engem már ezzel megettek, de maga a történet is nagyon izgalmas volt. Lucia előtörténete is nagyon megtetszett. Végre egy olyan páros, akinél nem valami lehetetlen akadályt gördít az írónő. Én a szellem sztorinál egy kicsit kezdtem feladni, de jó, hogy folytattam. Garreth annyira cuki volt, ő mindent megtett, hogy meghódítsa Luciat. Voltak nagyon kedves gesztusai, például a tegez, az vicces volt. spoiler Az Amazonaszon volt idejük megismerni egymást. Bár Lucia még mindig nem avatta be minden titkába. Az a hajóút hihetetlenül izgalmas volt, kajmánok, kígyók, banditák. Volt ott minden. Viszont én azt hittem, hogy annak a bizonyos oltárnak lesz valami jelentősége, amit Garreth és Lucia összetört :D. De nem :( Pedig abból is kilehetett volna hozni valamit.

Voreena>!
Kresley Cole: A gyönyör sötét hercege

Nem csak a Wroth-okból lett kicsit elegem, de sajnos a MacRieve-ekből is. Bár nagyon vártam ezt a részt (az első óta bakker!), Bowen (aki szintén MacRieve) után felkészültem egy újabb csalódásra, ami sajnos megtörtént, bár tény, hogy azért ez jobb volt annál a résznél. De Lachlain MacRieve-en kívül az összes MacRieve menjen a francba! És láttam sajnos, hogy később lesz még egy MacRieve… WHY? Én annyira akartam szeretni a vérfarkasokat, miattuk kezdtem bele az egész sorozatba! Na mindegy, ez van. :’)

Azt azért leszögezem, hogy most Garreth-et jobban bírtam Luciánál. A végére már kicsit idegesítő volt a csaj, és Garreth jól megmondta neki, hogy nem érdemli meg őt. Jaj, azon nagyon nevettem. :’D Csajszikám nem is mondott semmit, mert ő is tudta, hogy így van. Sebaj, a legvégén jóvátette.

perpetua P>!

– Minden amire szükséges lesz, a Contessa fedélzetén vár rád. – A vonal recsegni kezdett. – Ó, és vigyázz a baráo da borrachával és a guardiaóval.
Lucia beszélt portugálul egy kicsit.
– Óvakodj a kaucsukbárótól és az őrzőtől?
Még több zaj a vonal másik végéről.
– Nem hallak… hívj vissza… sok szerencsét…
– Nix, tudom, hogy csak te csinálod ezt a zajt. – Elképzelte, ahogy nővére a markán keresztül közvetlenül a kagylóra fúj. A zaj hirtelen megszűnt. – Miért?
– Ez kevésbé tűnt bunkónak, mint a másik lehetőség.
– Mint mi?
Klikk.

18. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Lucia · Nix
perpetua P>!

– A Bearanyozottnál nincs gonoszabb!
– Lóf..t nincs!
Lucia ingerülten közbevágott. – Most tényleg ezen fogtok veszekedni? Az én gonoszom gonoszabb, mint a te gonoszod?

35. fejezet

perpetua P>!

Megcsörrent a telefonja. Lachlain hívta, valószínűleg azért, hogy megtudja, haladt-e valamit a teliholdig. Egy szóval: nem. Ennek ellenére örömmel fogadta a hívást.
– Mi van veled és a királynővel? – vette föl a telefont.
– Tegnap elvitt vásárolni – olyan volt a hangja, mintha borzongását próbálná elnyomni. – Rámutatott egy kisfiúra, majd azt mondta, hogy azt hiszi, ő is szeretne egyet. Én meg elkezdtem gondolkodni. Honnan keríthetnék én egy halandó csöppséget? De valójában arra… arra gondolt, hogy egy sajátot szeretne.

31. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Garreth MacRieve · Lachlain MacRieve
krisztin1>!

– Elviszem Emmát erről a helyről még ma – kiáltotta Lachlain az udvarról.
A bátyja hangja. Garreth szemei becsukódtak, és a megkönnyebbüléstől a földre rogyott. Csak ne háborúzz velük, ne bántsd Loushát!
– Sosem adnám a lányomat egy kutyának – felelte Annika.
Sok sikert az anyóssal, Lachlain.

MFKata>!

– Tényleg?

Kapcsolódó szócikkek: Lucia · Nix
otaksa>!

– Elviszem Emmát erről a helyről még ma – kiáltotta Lachlain az udvarról.
Csak ne háborúzz velük, ne bántsd Loushát!
– Sosem adnám a lányomat egy kutyának – felelte Annika.
Sok sikert az anyóssal, Lachlain.
– Akkor cserélj ki engem a testvéremre!
Mi, ki akarja cseréltetni magát őrá? Egy nagy francot! A harag, amit csak egy testvér válthat ki benne – amit Garreth alig várt már –, az egész testét átjárta. – Az istenért, Lachlain, épp most sikerült bejutnom – üvöltötte gael nyelven a bátyjának.
– Vagy tarts magadnál mindkettőnket – helyesbített Lachlain –, csak hadd beszéljek vele.

Sunshine>!

Egy három láb hosszú hal puffant a fedélzetre Garreth és Damiãno elé, A fejéből egy nyílvessző állt ki, a végéhez kötél erősítve. Íjhorgászás.
A hátuk mögül Lucia ennyit mondott nekik: – Uraim tegyék el a péniszüket. Egy nő beszerezte a vacsorának valót.

ggizi>!

– Lucia! Na, hogy telik a nyaralásod?
– Eseménydús. Nïx, emlékszel, hányszor figyelmeztettél, hogy vissza kell fognom magam? Nos… nem tudtam. MacRieve és én…
– Megjelölted? Megjelölted a fogát a nyakaddal?

Kapcsolódó szócikkek: Garreth MacRieve · Lucia · Nix
MFKata>!

– Farkas! – Lucia ajkai is mosolyra húzódtak.
Garreth átkarolta.
– Az igazság az, hogy szívesebben megyek veled a pokolba, mintsem nélküled a mennyországba

ggizi>!

– Hé, Annika! Pontosan mennyi nyugtatót is hoztál? – kérdezte Regin. – Nem szeretném, ha csak felbosszantanánk MacRieve-et. Te nem láttad a bunyót, mert éppen egy halom tégla alatt szunyáltál, de a pacák hatalmas.
– A boszorkányoktól kaptam a keveréket – válaszolta Annika. – Megesküdtek, hogy több elefánttal is elbánna.
Regin a fejét rázta. – A fickó vérfarkas, nem ele…
– Ötven elefánttal.
– Ó.