A ​hófehér másvilág (Megszámlálhatatlan 2.) 11 csillagozás

Krencz Nóra: A hófehér másvilág

Te mit tennél, ha minden, amit az életedről tudtál, egy csapásra megkérdőjeleződne, és ebben a bizonytalan helyzetben még a számodra legkedvesebb személy is ellened fordulna?
Beletörődnél, vagy szembeszállnál érte, ….akár vele is?

18 évvel az első rész eseményei után, a küzdelem folytatódik.
Az ellenség nem nyugszik bele a vereségbe.
Fabyen és Shina leánya, Autumn nem menekülhet a sorsa elől….

Ad Librum, 2017
192 oldal · puhatáblás
Ad Librum, 2017

Dorian · Robert (Odds) · Autumn

Krencz Nóra: A hófehér másvilág

Tyű, nagyon szerettem ezt a történetet! Az írónő mind írástechnikáját, mind történetvezetését tekintve rengeteget fejlődött. Szép lassan építi fel a középkori miliőben játszódó történetet, folyamatosan fenntartja az olvasó figyelmét egy meglepő fordulattal vagy egy újabb titok felfedésével.
A karakterábrázolás is igazán jól sikerült: Autumn szimpatikus fiatal lány, aki felnő a feladatához, könnyű vele azonosulni, Dorian tiszta apja, Cora összetett személyiség, és Robert! Az én szívem bizony nem a macsó rosszfiúké; szeretem, ha a férfikarakterek lázadnak, de a jó oldalán állnak, esendőek, és nem félnek kimutatni az érzéseiket, Robert pedig épp ilyen! Örültem a régi szereplők feltűnésének is, érdekes volt szülőként megismerni őket.
Szívből ajánlom azoknak, akik szeretik a fantasyket és a boszorkányos történeteket!

Bővebben a blogon: http://tclang.blog.hu/2018/02/28/ezt_olvastam_krencz_no…

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit

Megszámlálhatatlan 2

Gyönyörű borító, csodálatos tartalom. Kedves Krencz Nóra, gratulálok és köszönöm az élményt.

Imádtam ezt a könyvet, ez a rész tökéletes volt. Nagyon gyorsan kiolvastam, nem csak azért mert nem volt túl hosszú, hanem azért mert nagyon olvastatta magát. Pörögtek az események, a kalandok egymást érték. Rendkívül izgalmas volt.

Az ikrek, Autumn és Dorian, voltak a kedvenceim és persze Odds herceg is nagyon szeretetre méltó volt. Az izgalom mellett nagyon kedves is volt a történet, igazán kellemes, szolid szerelmi szállal.
Hát igen, Cora az előző rész gonosz boszorkányának unokája, nem hazudtolta meg magát. Önző, arrogáns, emellett könnyelmű természetű leány volt, aki bosszúból mindenre képes volt. Pedig a szülei igazán rendes, becsületes emberek voltak, rengeteg szeretetet adtak a lányuknak, talán kicsit el is kényeztették, ezért nem bírta elviselni, hogy nem kaphat meg mindent.
Tulajdonképpen az összes szülő rendkívül kedves ember volt, az első részben szereplő testvérek, mind családot alapítottak.
Ez alól csak Odds herceg szülei voltak kivételek, eléggé kemény és kegyetlen királyi apa és rideg anya.
Igaz hogy nyugvópontra érkezett a történet, de nagyon várom, hogy elkészüljön a folytatás.

GingerKid IP
Krencz Nóra: A hófehér másvilág

Jó volt újra elmerülni ebben a világban, újra találkozni a más ismert szereplőkkel, és megismerni az újakat. Autumn szerethető főhős, vívódásai, érzései nagyon megérthetők. Szerettem, hogy csak egy egyszerű lány akar lenni, és közben elismerésre méltó volt, ahogy elfogadta a végzetét.
A kedvenceim amúgy továbbra is a srácok. :) Fabyent már A hordozóban imádtam, és bár itt ő csak legfeljebb harmadhegedűs (új szót alkottam. :D ) mégis mindig megdobbant a szívem, ha feltűnt. Dorian és Odds pedig hamar belopták magukat a szívembe. Dorianról egy egész könyvet el tudnék olvasni, tiszta apja a gyerek, plusz még egy kicsi.
A világ nagyon közel állt hozzám a középkori miliővel, kastélyokkal, bálokkal, boszorkányokkal, na meg az újraéledőkkel. Jó volt, egy kicsit jobban elmélyedni benne, és még boldogan olvastam volna, sajnáltam, amikor véget ért a kötet. Nóri szépen felépített mindent, és nagyon szeretem a könnyed, finom stílusát, meg azt, hogy a lapokról süt, mennyire fontosak neki a szereplői. :)
Nagyon várom a folytatást, hogy újra találkozzam Autumnékkal, mert jó érzés velük időzni és kalandozni.

Krencz Nóra: A hófehér másvilág

Hasonlóan az első könyvhöz, ezt sem tudtam letenni. Megbabonázott, és most próbálok nem spoilerezni, szóval magával ragadott, letett azon a helyen, ahol csak a cselekmény volt, és nem létezett más (már tudtam uralni az erőm, mellyel ki kellett tartanom, ha nem lehetett olvasnom mert más dolgom volt). :) A nyelvezete már sokkal kifinomultabb, mint az első esetében. Nem titok, hogy én ennek a nyers változatát olvashattam még bimbókorában, így azt az ajánlást tenném hozzá, amit akkor írtam: „A rövid, könnyed stílusú, mégis irodalmi szöveg szinte végigrepített a cselekményen, és egy helyütt hatalmas katarzist éltem át.” Bizony, a katarzis itt sem maradt el. Konkrétan Nóri olyan elemet épített bele a cselekménybe, amitől könnybe lábadt a szívem – micsoda képzavar, de így marad!!! – a gyönyörűségtől. Várom a folytatást!

Virág_Krencz
Krencz Nóra: A hófehér másvilág

Először is a borítóról megjegyezném, hogy gyönyörű. Mindig is szerettem az ilyen borítókat.
A történet úgy mint az elsőnél egyedi, fordulatos és látszik, mennyivel kidolgozottabb ez a rész mint az előző. Személy szerint jobban tudtam azonosulni a karakterekkel is mivel a mostani főszereplő egyidős velem. Nagyon életszerű, háromdimenziós karaktereket jelenít meg az irónő. Kedvenc szereplőm Dorian lett és nagyon remélem, hogy a következő kötetben többet fog szerepelni. A fél csillag levonást azért adom, mert bár az írónő stílusát nagyon kedvelem és ez a rész nagyon is jó lett, úgy gondolom, hogy még ennél is többet ki tud hozni magából.

Kovács_Ági_3
Krencz Nóra: A hófehér másvilág

Egész este olvastam a könyvet és azt vettem észre, hogy a tartalomjegyzéknél járok. Döbbenten vettem tudomásul, hogy bizony elfogytak az oldalak. Nincs tovább. Annyira belemerültem, hogy nem vettem észre, végére járok. Ahogy az első részt, úgy a második rész is a kedvencem lett. Csodálatos világot alkotott a szerző. Gyönyörű történettel, mely egymással harcol a jó és a rossz. A történet 18 évvel később kezdődik. Igen csak furcsa érzés úgy olvasnom, hogy nem Fabyen és Shina a főszereplő illetve Corinna és Flanna. Hanem a gyerekei Cora és Autumn és persze Dorian az ikertestvére.

Bővebben itt olvashatod:

Szilvi3672 I
Krencz Nóra: A hófehér másvilág

Szerettem ezt a könyvet. Gyorsan haladtam vele és igencsak jólesett olvasni. Nem titok, az előző könyvben nagyon tetszett Flanna karaktere, ahogy most Coráé is. Utána Autumn következik a sorban – akinek ugyan voltak kételyei, de hamar felnőtt a feladatához. Odds pedig igazán méltó legkisebb királyfi. Valódi mesebeli herceg. :-) És persze nem lehet elmenni szó nélkül Flanna, Corinna és Shina összetartása mellett sem, hiszen minden vágyuk megóvni a gyerekeket attól, amit ők átélni voltak kénytelenek.
Illetve van még valami, amiért nagyon szerettem ezt a könyvet. Méghozzá az írónő fejlődése az előző könyvéhez képest. Az nekem egy ígéretes kezdet volt. Ez pedig maga a bizonyíték. :-)

KNW I
Krencz Nóra: A hófehér másvilág

Oké, bevallom, szeretem a könnyed regényeket is. És amikor ilyenhez van kedvem, akkor bizony pont ilyet olvasok, mint ez a kötet. Szerintem csudajól sikerült, én bizony imádtam Autumnt, aki ha lassan is, de belenőtt a feladatába, meg ott volt Odds, akibe kábé szerelmes lettem. Köszönöm az élményt :)

– Ne ítéljen el, Autumn!
– Nem ítélem el. Hiszen csak saját akaratát érvényesítette, a maga kedvét kereste. Hogy magára haragítja az apját, a tanácsosukat, Moreen uralkodóját, Cora nővéremet, meg persze engem is, ugyan kit érdekel?! Mégis, Robert herceg, mit gondol, ezek után hogyan fogja elérni, hogy kedveljem?
A herceg sóhajtott.
– Jobban tetszett, amikor Oddsnak szólított.

Kapcsolódó szócikkek: Autumn · Robert (Odds)
Virág_Krencz

Dorian a kezébe temette az arcát.
-Most lőjetek le. Ennyi szamárságot még sosem hallottam egyszerre. Mi ez az egész? Mama? Papa?

Kapcsolódó szócikkek: Dorian
Borka_V_Szabó IP

– Mondj egy fickót, akit Cora nem akar! Talán én vagyok az egyetlen. Hatalmas szerencsémre megvéd tőle, hogy rokonok vagyunk, meg az, hogy idegesítik a verseim.

36. oldal, 2. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Dorian
Lang_Tünde IP

– (…) Honnan tudhatnád, mit érzek?!
– Neked nincs is szíved.
Nesze, ezt a múmiáért kaptad!

Kapcsolódó szócikkek: Autumn
Borka_V_Szabó IP

– Tudom, hogy kellemetlen, de nem kell elzavarnod, ha megjön…
– Fogd… be! – préseltem ki az ajkaimon. – Ez nem… az!

140. oldal, 9. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Autumn · Robert (Odds)

Megszámlálhatatlan sorozat · Összehasonlítás