Közigazgatási ​alapvizsga 9 csillagozás

Közigazgatási alapvizsga Közigazgatási alapvizsga Közigazgatási alapvizsga

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Adryenne1991>!
Közigazgatási alapvizsga

Nem könnyű értékelni egy tankönyvet, mivel ezeket legtöbbször kényszerből olvassuk.
Mégis megpróbálok kicsit objektívebben ítélkezni a könyvről, hogy mások is megfelelően lássák ennek az előnyeit és a hátrányait.
Állami szervnél dolgozom, így kötelező volt elolvasnom ezt az irományt (és levizsgáznom belőle).
Azt gondolom, hogy valamilyen szinten alapműveltséghez is hozzátartozó részeket is tartalmaz a könyv, hiszen mindenkinek fontos lenne átlátnia, hogy miképpen is épül fel az államháztartásunk, kinek milyen jogai és kötelezettségei vannak, az EU hogyan járul hozzá Magyarország fejlődéséhez….
Érdekelt a téma, de szerintem ennél szemléletesebben, példákkal tarkítva kellett volna megírni a tankönyvet, mivel így egyszerű földi halandó számára sokszor nehézséget okozhat összetenni a sok információt egy egésszé.
Nálam a probléma egy könyvvel akkor kezdődik, akkor félig elalszom rajta és sokszor el-elkalandozom. Hát, mivel ennél ez kb. 10 percenként megesett, ez nálam a problémás könyv kategória.
A kedvenceim mindenképpen azok a mondatok voltak, amik féloldalakon is átíveltek. És még csak egy szót sem értettem belőlük. :D

Az ilyen jellegű könyvekhez nekem még fejlődnöm és érnem kell, de aki ilyen irányban tanul vagy dolgozik, akkor egyszer mindenképpen rágja át magát rajta.

Carsi>!
Közigazgatási alapvizsga

Száraz, tömény, néhol szerintem lekezelő, fárasztó.
De valamilyen szinten biztos jó volt, mert ha 2x átolvassa az ember, a felsorolásokat memorizálja, akkor a vizsga kérdéseit azért össze lehet hozni.

Amúgy azt hiszem megtartom. Nem emlékszem még egy olyan könyvre amin ennyiszer el tudtam aludni. Altatónak jó, bár bőven elég 10 oldal előle…

kiralyp>!
Közigazgatási alapvizsga

Nem volna ez rossz könyv a felkészüléshez, ha valami földi halandó fogná és érthetően átfogalmazná: annyira jogász-dialektusban van írva és tele van öncélú nyolc-tíz soros összetett mondatokkal, hogy néha már azt se tudod, mi is volt a mondat elején.