Középiskolai ​földrajzi atlasz 46 csillagozás

Középiskolai földrajzi atlasz Középiskolai földrajzi atlasz Középiskolai földrajzi atlasz

Arányosan megválasztott, a tantervi követelményekhez (kétszintű érettségihez) igazodó névanyag.
A szomszédos országokról nagyobb méretarányú térképek.
Több hazai, kontinens és Föld tematikus térkép (a domborzati térképek mellett természetföldrajzi, a politikai térképek mellett társadalomföldrajzi tematikus térképek kaptak helyet).
Az atlasz közel harmada Magyarországot tárgyalja, korszerű, új tematikus térképekkel egészült ki.
Több tematikus térkép az Európai Unióról.
Külön térképeken az európai hegyvidékek (Alpok, Kárpátok).
Új térképek a Távol-Kelet országaihoz (Kína, Japán).
A tananyaghoz illeszkedő didaktikus melléktérképek.
Környezet- és természetvédelmet tárgyaló térképek (Eurázsia, Föld).
Névmutató segíti az atlasz használhatóságát.
Érettségin használható tankönyv.

Cartographia, 2013
Cartographia, Budapest, 2012
Cartographia, Budapest, 2010

ppayter
Középiskolai földrajzi atlasz

A tudomány állítólag bebizonyította, hogy a Föld gömbölyű, de hát elég ránézni erre és mindenki látja, hogy igazából lapos :] Amúgy a cselekmény elég vontatott és emlékezetes szereplők sincsenek, cserébe viszont a világ egész alaposan ki van dolgozva, úgyhogy azért érdemes lehet elolvasni.

krlany I+SMP

FELNŐTT TARTALOM!

Én kész voltam tőle teljesen.:) Ha olvastam egy felfedezős könyvet, mindig ott volt mellettem, és néztem merre mennek, aztán időnként elégedetlenkedtem, hogy nem elég nagy a felbontás (sarkvidék). Vagy pl egyszer sz@rrá kerestem Van Diemen's Land-et, csak mert a U2 énekelt róla. Szóval sok mindent megéltünk mi így kettecskén.:)

worsi ASP
Középiskolai földrajzi atlasz

mi mindig olyat játszottunk vele, hogy a Magyarország-térképen talált valamelyikünk egy izgi nevű falut, és a másiknak meg kellett keresnie. „Keresd meg, hol van Pókaszepetk!” "Jó, te meg addig keresd meg Pogányszentpétert!"
Nekem Magyarország délnyugati része volt a kedvencem belőle. :-)

Tiger205
Középiskolai földrajzi atlasz

Nem csak @Zonyika szereti a földrajzot! :D „Mai napig szeretem nézegetni a térképeket, felfedezni, kalandozni, mindig valami újat találni. Volt, hogy másik órán ezen írtam, aztán kinyitottam és új falvakat kerestem.” :))

Nekem IS szép emlék, na. :)
De a történelmit talán többet nézegettem, általánosban főleg.. Vagy nem? Mégis a földrajzit…
És belerajzolgattam új (régi, hehe) országokat is :)

Frank_Spielmann I
Középiskolai földrajzi atlasz

Nem mindennapi olvasmány, nagyon színes, de sajnos elég lapos, talán csak a Himalája emelkedett ki belőle.

Nilla I
Középiskolai földrajzi atlasz

Egy régi föcifelelés, persze, nem tanultam, sőt oda se figyeltem, valami viccen röhögtünk hátul. Kihívnak:
Tanárnő: Erika, miből van Szlovákiában sok?
Erika: ő… magyarból?
Tanárnő: Igen. Hegyből.

Tetszett :D

BZsofi +SP
Középiskolai földrajzi atlasz

Elsőben a „világ” topográfiáját kellett bevágnunk, feleltünk belőle térkép előtt, Tőzsér tanárnő ötöt kérdezett, amennyire azonnal rá tudtál bökni, annyi lett belőle az osztályzatod. Másodikban ugyanez Magyarországgal. Utána is rengeteget forgattam, majd egy időre elfelejtettem. Aztán jött a Férjem, aki minden egyes könyv vagy hír kapcsán felcsapta. Ma helyhiány miatt Google Map-en nézelődünk.

Cholito
Középiskolai földrajzi atlasz

Hozzájárult a földrajz érettségim sikeréhez, tehát abszolút megérdemli az öt csillagot! :)

latinta SP
Középiskolai földrajzi atlasz

Még a bátyámmal játszottunk mindenféléket, megkeresősöket. Eleinte a Magyarország-oldalon, aztán később gátlástalanul mindenfelé elkalandoztunk. Azóta is szeretem a térképeket böngészni.

Zonyika P

Háááh. ^^
Csak én szerettem a földrajzot? :D Mai napig szeretem nézegetni a térképeket, felfedezni, kalandozni, mindig valami újat találni. Volt, hogy másik órán ezen írtam, aztán kinyitottam és új falvakat kerestem. :)) Volt, hogy bejelölgettem, hol jártam eddig, kis emote-okkal, rajzokkal. Nekem szép emlék, na. :)