Demon ​Slayer: Kimetsu no Yaiba 23. (Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba 23.) 16 csillagozás

Koyoharu Gotouge: Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba 23.

Tanjiro sets out on the path of the Demon Slayer to save his sister and avenge his family! In Taisho-era Japan, kindhearted Tanjiro Kamado makes a living selling charcoal. But his peaceful life is shattered when a demon slaughters his entire family. His little sister Nezuko is the only survivor, but she has been transformed into a demon herself! Tanjiro sets out on a dangerous journey to find a way to return his sister to normal and destroy the demon who ruined his life.

VIZ Media, San Francisco, 2021
232 oldal · puhatáblás · ISBN: 9781974723638
VIZ Media, San Francisco, 2021
232 oldal · ISBN: 9781974729180

csincike>!
Koyoharu Gotouge: Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba 23.

Vége. Minden elcsendesedett. Nem csattog már fém a fémen, nem táncolnak a testek testekkel sem.
A Démonölő Hadtest megszámlálhatatlan áldozata árán, az új Nap felvirradhatott ennek a kivételesen pörgős és akciódús shounen manga befejezésében.
Bravúros utolsó fejezetekben vehettünk búcsút kedvenc hőseinktől és csodálatos világuktól.
Szívet melengető betekintést kaphattunk a későbbiekből.

Műfajában az egyik legjobb manga, amihez eddig volt szerencsém.
Sokkal érettebb személyiségekkel és összetettebb motivációkkal átitatott pozitív és negatív szereplőkkel, mint bármely más általam eddig olvasott hasonló japán képregényben.
Ehhez külön kiemelendő a nem elnyújtott történetmesélés, ami miatt az egész cselekmény összeszedett tudott maradni a lezárásig.

Az anime feldolgozás képi világa pedig tökéletesen visszaadja a hangulatát az eredeti alkotásnak. Ritka szép megvalósításokkal, gyönyörű grafikával.

Szerettem olvasni, köszönöm az élményt!

schesztiஐ>!
Koyoharu Gotouge: Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba 23.

„Meeting you was most fortunate
and it brought happiness.”

Gondolom, elsőre is végig bőgtem a kötetet, ezt most sem változott. Na jó, kb a felétől, kicsit előbb.
A végső harc rengeteg, rengeteg áldozattal jár. Némi csavar és sokkoló esemény után fájdalmasan és gyönyörűen zárul le egy korszak. Így második olvasatra jobban tudtam értékelni az utolsó fejezetet – bár gyönyörű és megható véget ér a fő story line, az én lelkemnek kellett most ez a kis vidámság

4 és fél évet töltöttem a Demon Slayer-rel, első kötettől fogva szerelem volt. Nagyon szerettem a hype alatt olvasni, élveztem, hogy „a része vagyok”, és ez volt talán az egyetlen sorozat, aminek minden kötetét előrendeltem és ahogy megérkezett kb. mindent félredobva estem neki. Közben persze szaporodott a plüss- és egyéb apróság gyűjteményem, kulcstartók, matricák, nendoroidok, pici figuszok… és még mindig teljesen megbuggyanok, ha valami kincsre bukkanok XD

Manga gyűjteményem egyik kiemelkedő darabja ez a sorozat, biztos vagyok benne, hogy nem most olvastam utoljára. ❤

szcsigusz P>!
Koyoharu Gotouge: Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba 23.

Nagyon sokáig kerülgettem az animét, de amikor a filmnek is a végére értem, nem tudtam betelni vele, tudni akartam mi történik azután. Így elkezdtem olvasni a mangát. Nem hittem volna, hogy ilyen gyorsan végigolvasom az egészet, és hogy ennyire tetszeni fog így fekete-fehérben is. A legtöbb szereplőt nagyon megszerettem, hiába van belőlük rengeteg, mindenki valamiért egyedi számomra. Még a démonok közül is megkedveltem néhányat, pedig ők voltak az ellenség. :)
Az utolsó csata egészen lesokkolt spoiler. A könnyeim sem voltak szégyenlősek, szépen előbújtak sorban az olvasás közben. A befejezés nem tetszik teljesen spoiler, de valahogy mégis ez volt a legjobb lezárás.
A mangának vége, viszont az anime folytatódik, alig várom a második évadot. :D

Shinju>!
Koyoharu Gotouge: Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba 23.

(Ez az értékelés az egész sorozatnak szól, nem akartam mind a 23 kötethez külön írni.) Úristen mi volt ez… Az animét előbb láttam, és az utolsó évad után nem akartam tovább várni, tudnom kellett, mire fut ki a történet. Nagyon szeretem a mangaka stílusát, az ütközetek baromi látványosak, a karakterek nagyon menőn néznek ki. Szerettem ebben a sorozatban, hogy végig nagyon izgalmas, de azért hagy szüneteket megismerni a karaktereket (akkor is, ha démonok), illetve az átvezetések az arcok között mindig hordoznak humoros elemeket, hogy azért ne őszüljön meg az ember a sorozat végére. Ez az utolsó, lezáró ütközet azért megviselt rendesen, ennyi fordulatra és ilyen lezárásokra azért nem számítottam, meg is könnyeztem helyenként. Kíváncsian várom, hogy ezeket az ütközeteket majd hogy animálják meg. Az egyik kedvenc mangám lett, az biztos.