A ​közös kutya 29 csillagozás

Köves József: A közös kutya Köves József: A közös kutya Köves József: A közös kutya

Melyik gyerek nem vágyik kiskutyára? Bizonyára nincs is ilyen… Ám a lakótelepi lakásban az ilyen álmok megvalósítása többnyire nehézségekbe ütközik.
Köves József nagysikerű regényének hősei közösen vállalják egy talált kutya gondozását.
A megható, s ugyanakkor sok vidámsággal is fűszerezett történet filmváltozatát ugyan sokan ismerik a televízióból – ez is indokolja a regény új kiadását.
A kedves, humoros rajzokat Sajdik Ferenc készítette.

K.u.K., Budapest, 2003
152 oldal · ISBN: 9639384615 · Illusztrálta: Sajdik Ferenc
Ifjúsági, Budapest, 1987
134 oldal · puhatáblás · ISBN: 9634227910 · Illusztrálta: Sajdik Ferenc
Móra, Budapest, 1982
134 oldal · ISBN: 9631130010 · Illusztrálta: Sajdik Ferenc

Felixa P>!
Köves József: A közös kutya

Jajj, de feldobta a reggelemet ez a kis történet! Igazi retró csoda! Annyira bájos, hogy szinte egy szuszra kiolvastam, és közben vidáman mosolyogtam, hiszen a gyermekkorom jutott róla eszembe. Annyi különbséggel, hogy falusi gyerek révén nekem mindig is voltak állataim.
A könyvből sugárzik a vidámság, az állatok iránti szeretet. Továbbá tanulságos is, hiszen közösségépítő, valamit a felelősségvállalásra, összetartásra tanít. Külön említést érdemelnek a szereplők csínytevései, de ez teljesen helyénvaló ennél a korosztálynál. Jól áll ez a fajta humor a könyvnek. Szórakoztató olvasmány volt felnőtt fejjel is… :)

Angele >!
Köves József: A közös kutya

Gyermekkorom egyik kedvence, egy igazán remek kis történet.

eper29>!
Köves József: A közös kutya

Kedves történet egy csapat gyerekről, akik a lakótelepen élnek és gyakran magányosak és unatkoznak. Azonban egy talált kutya igazi közösséggé kovácsolja őket, értelmet és tartalmat ad a szürke hétköznapoknak. Miköznen egymáshoz is közelebb kerülnek, nemcsak az összetartozásról, hanem a becsületességről is megtanulnak egy fontos leckét. Bár rövid kis könyv, kedves rajzokat tartalmaz. És közben a 80-as évek Budapestjének hétköznapjait látjuk a háttèrben.

Antal_Zsuzsi>!
Köves József: A közös kutya

Jó volt és tetszett. Aranyos történet, jó szereplőkkel és édes kutyussal.
De nekem valami mégis hiányzott belőle…
Talán csak túl rövid volt. :)

Papp_Bence_Gábor>!
Köves József: A közös kutya

Több, mint 9 éve olvastam, akkor nagyon jó hangulata volt, emlékezetes nyár volt.

Annie_Miller>!
Köves József: A közös kutya

Gyerekfejjel rongyosra olvastam, imádtam. :) Érdekes volna ennyi év után, (fél)felnőtten megint kézbe venni…

Guns_Rose>!
Köves József: A közös kutya

Aranyos kis könyvecske sok tanulsággal. Kicsit régebbi magyar környezetben játszódik, amit én nagyon szeretek.

ex_libris_i>!
Köves József: A közös kutya

Gyermekkorom egyik kedvenc könyve, s semmit nem kopott az élmény, most hogy újra olvastam.

Beáta_Hendlein>!
Köves József: A közös kutya

Szórakoztató, és egyben szívet melengető valóságos történet, melyben egy kutya közösségformáló kapocsként működik. Szól emberiességről, felelősségvállalásról, találékony hatodikos gyerekekről, akik nem mentesek a csínyektől.