Háztartási ​ABC 4 csillagozás

Köves J. Julianna: Háztartási ABC Köves J. Julianna: Háztartási ABC Köves J. Julianna: Háztartási ABC

Ez a háztartási kislexikon sokszáz éves praktikumokat és új, modern ötleteket egyaránt tartalmaz. Címszavai között megtalálhatók a háztartásszervezési tanácsok, a főzéssel, táplálkozással kapcsolatos tudnivalók, a háztartási gépek, felszerelések használatára vonatkozó javaslatok éppúgy, mint a varrással, vasalással, folttisztítással, házi barkácsolással, a beteg ellátásával kapcsolatos öltetek, tippek.
Az eligazodást piktogramok is segítik.
A könnyen kezelhető, ötletes szerkezetű kézikönyv, nemcsak a kezdő háziasszonyoknak, hanem a nagy gyakorlattal rendelkezőknek is ad új ötleteket, tanácsokat, így minden háztartás vezetéséhez nélkülözhetetlen.

K.u.K., Budapest, 1995
K.u.K., Budapest, 1992
184 oldal · keménytáblás · ISBN: 9637846042 · Illusztrálta: Boda Géza
Minerva, Budapest, 1987

Orsi999>!
Köves J. Julianna: Háztartási ABC

Jó kis könyv volt, de mivel ma fejeztem be R. Szepessy Ilona – Könnyebben, olcsóbban, gyorsabban c. könyvét, így akarva akaratlanul is összehasonlitom őket. Azt kell mondanom, hogy rengeteg hasonló tippet, praktikát véltem felfedezni, amik szinte szóról szóra ugyan úgy lettek leírva. Talán Ilona könyve egy hajszállal jobban tetszett. Valahogy ennek a fogalmazása és a szerkesztése kevésbé nyerte el a tetszésemet, mint a fent említett könyvé.

MissWenut>!

Egy két szem kockacukor feljavítja az ízetlen húslevest.

32. oldal (1992)

Kapcsolódó szócikkek: húsleves · kockacukor
MissWenut>!

A nyers burgonya héja remekül tisztítja az evőeszközöket, különösen a foltos késeket.

46. oldal (1992)

Kapcsolódó szócikkek: burgonya, krumpli
MissWenut>!

Ha a cipőfűző vége leszakadt, mártsuk színtelen körömlakkba és hagyjuk megszilárdulni. Így ismét könnyen fűzhető lesz.

97. oldal (1992)

Kapcsolódó szócikkek: cipőfűző · körömlakk
MissWenut>!

Sós vízben tartósabbak a következő vágott virágok: kardvirág, őszirózsa, margaréta, gerbera.

139. oldal (1992)

Kapcsolódó szócikkek: gerbera · kardvirág · margaréta
MissWenut>!

A beszappanozott szöget könnyebb beverni a falba.

147. oldal (1992)

Kapcsolódó szócikkek: szög
MissWenut>!

A sótartóban nem áll össze a só, ha néhány szem rizst teszünk közé.

139. oldal (1992)

Kapcsolódó szócikkek: rizs ·
MissWenut>!

Bársony: A vasalástól tükrös lesz, ezért csak gőzölni szabad.

18. oldal (1992)

MissWenut>!

Tejforraláshoz külön edényt használjunk!

155. oldal (1992)

Kapcsolódó szócikkek: tej
MissWenut>!

A finom bőrcipőnek jót tesz, ha időnként bekenjük tojásfehérjével.

29. oldal (1992)

MissWenut>!

Vizespohár: A teríték jobb oldalán, a nagykés hegyénél a helye.

177. oldal (1992)