Kézi ​lőfegyverek 3 csillagozás

Kováts Zoltán – Nagy István: Kézi lőfegyverek

A mű megismerteti az olvasót a kézi lőfegyverek történetével, alkalmazásukkal, illetve bemutatja a legelterjedtebb és leghíresebb típusokat, fényképpel és technikai adatokkal illusztrálva az egyes modellek történetét. Bár a könyv terjedelme szűkre szabott, a szerzők mégis rendkívül alapos és részletes munkával segítik az eligazodást a puskák, géppisztolyok, pisztolyok és golyószórók világában.

Zrínyi Katonai, Budapest, 1986

attatoth >!
Kováts Zoltán – Nagy István: Kézi lőfegyverek

Igazi szakkönyv, sok későbbi kiadványnál színvonalasabb. Olyan adatok is vannak benne, amik az interneten is nehezen lelhetőek fel. A történeti részében van egy elég furcsa hiba, amiről nem tudom eldönteni, hogy figyelmetlenségből, vagy politikai okból került bele.

regulat>!
Kováts Zoltán – Nagy István: Kézi lőfegyverek

Annyira jól sikerült kiadvány, hogy egy házibuli során végleg elveszett. Remélem, aki elvitte az is hasznosnak találja….

Zrínyi Katonai, Budapest, 1986
Tiger205>!
Kováts Zoltán – Nagy István: Kézi lőfegyverek

nagyon jó, részletes, a terjedelme határáig megfelelően feltöltött. (persze elég régi, így a modernebb gépkarabélyok marokfegyverek nincsenek benne).

Csikány Tamás – Eötvös Péter – Németh Balázs: A szabadságharc kézi lőfegyverei, 1848–1849
Somogyi Győző – Ságvári György: Nagy huszárkönyv
Jan Boger: A kommandósok fegyverei
John Guy: Fegyverek és hadviselés
Erdős József: Atomfegyverek
Matthaeidesz Konrád: Elődeink fegyverei
Jon Feenstra: Panzerjäger on the Battlefield
Halmágyi Szabolcs: Régi fegyverekről
Baczoni Tamás – Kiss Gábor – Sallay Gergely Pál – Számvéber Norbert: Halálfejes katonák
Szentesi György (szerk.): Arzenál ’82