Kalandozoo 4 csillagozás

Magyarország állatkertjei
Kovács Zsolt: Kalandozoo

Különleges utazásra invitálja olvasóit az ismert szerző. A középkori vadasparkoktól az egzotikus állatokat felvonultató vásári mutatványosok és vándormenazsériák világán át az 1866-ban megnyílt pesti állatkert, majd az első vidéki állatbemutatók kialakulásáig ad átfogó történeti visszatekintést. Nem született még hasonló, a hazai állatkertek múltját és jelenét ismertető, egyedi arculatukat megrajzoló összefoglaló munka, amiből természetesen nem hiányozhatnak maguk az állatok sem: több mint kétszáz parádés fotón és fordulatos leírásokban elevenednek meg az állatkertjeink gazdag gyűjteményét reprezentáló, csodálatos teremtmények.

EX-BB, Budapest, 2014

ancsee

Kovács Zsolt: Kalandozoo Magyarország állatkertjei

Szép kivitelezett könyv, sok képpel, tele hasznos és érdekes információkkal. Párommal az ebben leírtak alapján csináltunk egy magyarországi állatkert és vadaspark túrát – jelentem, mindben voltunk! :) Ajánlom mindenkinek, aki szereti az állatokat, vagy esetleg gyerekkel programot keres.

Gólyanéni

Kovács Zsolt: Kalandozoo Magyarország állatkertjei

De jó volt kézbe venni ezt a könyvet! Figyelemreméltó, színes, érdekes, informatív.
Külön csemege olvasni az állatkertek kialakulásának krónikáit, valamint a bemutatott zook „előtörténeteit”. Értékét emeli a rengeteg csodaszép fotó és egy-egy kiemelt állat bemutatása.