A ​csupaszodás gótikája 1 csillagozás

Kovács Újszászy Péter: A csupaszodás gótikája

Intellektuális, rendkívül intuitív, érzelmes, színes és vibráló költészet a Kovács Újszászy Péteré. Különlegessége az állatmetaforákban rejlik, a metafizikus gondolatokat, az elidegenedésérzést a poéta grizzly medvék, csuklyásmajmok, borgesi tigrisek, cirkuszi oroszlánok és házimacskák, ölebek világán keresztül érzékelteti. A jelzőtobzódások, a finom költői képek gótikája mögül egy lecsupaszított, kegyetlen, embertelen világ tárul elénk, ahol mindig az erősebb győz, a természet körforgása, az élet és halál kettőse különösen megragadó és tragikus olvasmány.

Kovács Újszászy Péter 1996-ban született Kolozsvárott. Költő, irodalomkritikus, előadóművész. Magyar−angol szakon diplomázott a kolozsvári Babeş−Bolyai Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán, ugyanott szerzett magiszteri oklevelet is. Az Előretolt Helyőrség Íróakadémia hallgatója. Ez az első kötete.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Enumeráció Kárpát-medencei Tehetséggondozó Nonprofit

Kovács Újszászy Péter: A csupaszodás gótikája

Előzetes várakozásaimhoz képest kellemesen csalódtam. Izgalmas kavalkád, látszik, hogy van benne koncepció. Kicsit olyan, mintha egy állatkertben sétálva olvasnánk az állatok fejében. És azt is megtudjuk, amit nem akartunk tudni.

virezma>!

Didereg. A kutyáját tavaly nyáron agyonverte,
a tetemet pedig eladta egy kígyótulajdonosnak.
A pénzből telefont vett.

20. oldal (Fagyás)

virezma>!

Az asszony már nem üvölt éjjelente.
Felgyújtották.

19. oldal (Parázs)