Szöveggyűjtemény ​a régi magyar irodalomból I. 5 csillagozás

Kovács Sándor Iván (szerk.): Szöveggyűjtemény a régi magyar irodalomból I. Kovács Sándor Iván (szerk.): Szöveggyűjtemény a régi magyar irodalomból I.

E korszakos jelentőségű, minden tekintetben hiánypótló szövegkiadás előzményei között a ma már csupán nagyobb könyvtárakban fellelhető, Klaniczay Tibor és Barta János által közel negyven esztendeje összeállított szöveggyűjteményt, valamint a Weöres Sándor válogatta, Három veréb címmel megjelent kötetet nevezhetjük meg. Erről a korszakról ez az első átfogó, az alapszövegeket szaktanulmányokkal is kiegészítő, tudományos igényű vállalkozás, mely a hazai felsőoktatásban, a magyar szakos képzésben nélkülözhetetlen. Külön erénye a szövegközlésnek a régies sajátosságokat megtartó mai átírás, a modern olvasat szerint tagoló interpunkció és a szövegek megértését segítő magyarázatok, illetve fordítások.

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Osiris iniciálé Osiris · Osiris tankönyvek Osiris

Osiris, Budapest, 2003
Osiris, Budapest, 1998

dagikaktusz>!
Kovács Sándor Iván (szerk.): Szöveggyűjtemény a régi magyar irodalomból I.

Hasznos volt a Barokk vizsgámhoz, ennek ellenére nem értem a művek kiválasztását. Olyanok is benne vannak, amik szerintem elhanyagolhatóbbak, de fontos művek hiányoznak.

Juci P>!
Kovács Sándor Iván (szerk.): Szöveggyűjtemény a régi magyar irodalomból I.

Hehe, a nagy részét a Sportuszodában olvastam el, és közben jól lebarnultam. De azért nem a legszebb olvasmányélményem az egyetemről, bár én írtam belőle a legjobb tesztet. :)

davidkrny>!

Ennek felette ne szenvedje a leány, hogy férfiú illesse őtet, akármi okon és módon: mert régi mondás, hogy nem szűz, akit gyakran tapogatnak.