Nagymama ​mesél 15 csillagozás

Egy mesebeli királyi család története
Kovács Paula: Nagymama mesél

Egy mesebeli királyi család története ez a mesefüzér, amely a szokásos módon kezdődik: a pásztorfiú elnyeri a királykisasszony kezét, persze az öreg király kedve ellenére. Hogyan formálódik tovább sorsuk, sőt gyermekeik, unokáik sorsa is a gonosz óriás, a varjú alakban repdeső boszorkányok sokféle mesterkedése ellenére, hogyan győz a jóságos öregapó segítségével az igazság – erről szól ez a színes tündérmese-gyűjtemény.

Kiadói ajánlás: 6 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

Móra, Budapest, 1988
110 oldal · ISBN: 9631154467 · Illusztrálta: Csáky Lajos

kucrek>!

Kovács Paula: Nagymama mesél Egy mesebeli királyi család története

Nagyon régen olvastam, de emlékszem, nem bírtam letenni… Jó kis esti meséket olvastam magamnak :)

lizzizi>!

Update: EZ NEM IS AZ A MESE, AMIRE GONDOLTAM!!! hmmm

Hasonlít a népmesékhez, a jó elnyeri jutalmát, a gonosz meg a büntetését. Van néhány felesleges szereplő és egy felesleges mese is benne, de mindent összevetve okés. Csak a végén az utolsó néhány bekezdés ne lenne olyan szájbarágósan tanító jellegű… brrrr

DSZJudit>!

Kovács Paula: Nagymama mesél Egy mesebeli királyi család története

Gyermekkorom legszebb mesekönyve. Számomra 6 évesen maga volt a varázslat hallgatni. Talán azért, mert Nagymamám vette nekem, és ő is olvasta!

Álmok_útján>!

Teljes értékelés: https://ujalmok.blogspot.com/2021/03/kovacs-paula-nagym…
A héten elég sok klasszikusabb mesét olvastam és nagyon örülök, hogy mind magyar szerzőtől származik.
Ez a könyvecske sem mai, viszont igazán kedves és szívmelengető történeteket tartalmaz. Külön örültem annak, hogy a magyarság történelméből is felfedezhetünk bennük néhány elemet.

ibolya09>!

Nagyon szerettem. :)

PuPilla>!

Kovács Paula: Nagymama mesél Egy mesebeli királyi család története

Mamámnál volt mindig a könyv, stilszerűen. :) Állandóan lapozgattuk ha ott aludtam nála.

Hóvirág72>!

Nem gyűjtött vagyont a munkájával, csak annyit kért, hogy legyen mindig kenyérrevalója. Jártában-keltében sok tapasztalatot gyűjtött, de azt se rejtette véka alá, hanem tanította az embereket. Mindenütt talált barátokat. Volt egy subája, az volt az ágya, egy tarisznyája, az volt a párnája, és szabad volt, mint a madár. Boldog volt.