Stíluserő 11 csillagozás

Kovács Orsolya: Stíluserő Kovács Orsolya: Stíluserő

Személyes erő. Önértékelés. Magabiztosság. Kifinomult nőiesség. Erőteljes férfiasság. Hogyan erősíthető mindez a megjelenésen keresztül? “…ez az egyik legfontosabb könyv, amit valaha a stílusról és a megjelenésről írtak. Ez a könyv a híd aközött, amit jelenleg látsz magadból és ami valójában ott rejlik benned, ami képes beragyogni az egész környezetedet.”

YURKOV, Budapest, 2020
140 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789631285017 · Illusztrálta: Kovács Orsolya
YURKOV, Budapest, 2017

Kovács Orsolya: Stíluserő

Kovács Orsolya: Stíluserő A stílusos megjelenés lélektana, avagy a 6 stílusalapelv személyes erőd növeléséhez

Bővebb értékelés blogomon:

„(…) amit hiszel, igazsággá válik. A te saját valóságoddá. A hited szerint gondolkozol, a gondolataid szerint érzel, az érzéseid szerint cselekszel, és a cselekedeteid eredményében élsz.”

Hogy őszinte legyek nem véletlenül került az kezeimbe a kötet, mivel már jó ideje követem a Yurkov szalon munkásságát. Pár héttel ezelőtt részt vettem Orsi egyik oktatásán és akkor úgy döntöttem, hogy az általa létrehozott Akadémia tagja leszek. A könyv utána került birtokomba, amit a postai kézhezvételt követően rögtön olvasni is kezdtem.

Nem nevezném kimondottan kikapcsolódásra szánt könyvnek, hiszen önfejlesztésre és tanulásra ösztönözi olvasóját. Igazából ebből kiindulva két fő részre lehet bontani a belső tartalmat. Az első azon alapszik, ahogy a szerző saját tapasztalatait bemutatva, az ő megélt, hiteles történetén alapulva sok olyan formai, élettani és lelki tanáccsal szolgál, amit már több helyről én magam is visszahallottam vagy olvastam, de így egyben teljesen másként hatott rám…

D_J>!
Kovács Orsolya: Stíluserő

Különleges kézikönyv, hasznos információkkal és a szerző saját grafikával! Újabb példa az igényes magánkiadásra!

Enxani>!
Kovács Orsolya: Stíluserő

Könnyed motivációs könyv a stílusos megjelenés iránt érdeklődőknek és azoknak, akik szeretnék az öltözködésükben magukra találni.
A 6 alapelv inkább irányt mutat – tele közhellyel, mintsem valódi segítséget nyújt. Bár a könyv nem ígér mást, sajnos nem is ad.

A mindennapokban használtható tudás a szerző tréningjein tanulható, ez az olvasmány inkább egy érdeklődést felkeltő fizikai reklámnak tekinthető. A téma iránt érdeklők a Yurkov saját és Facebook oldalán bőséges videókból meríthetnek online segítséget.

Mégis értékelendő, ahogy papírra vetette, neki hogyan segített az öltözködés megváltoztatni az életét.
Gratulálok ehhez az erőhöz – ami az öltözködésen keresztül (is) megvalósult, és hogy ezt a tudást – egy sikeres vállalkozásban vitte tovább, egy egyedüli közösséget építve, segítve többszáz nőn.

A szerző saját alkotású illusztrációi tökéletesen illenek a könyvhöz és üdvözítő egy sikeres magánkiadást a kezünkben tartani.

Nikolett0907 P>!

Koncentrálj kevesebbet arra, hogy milyen benyomást teszel másokra és többet arra, hogy hogy milyen benyomást teszel saját magadra. ( Amy Cuddy: Jelenlét: így beszél a tested)

Nikolett0907 P>!

Merj kilógni a sorból! Az eredeti festmény mindig többet ér, mint a másolat. (Szabó Péter, motívációs előadó, tréner)

Nikolett0907 P>!

Az önbecsülésed határozza meg a boldogságod szintjét. (Brian Tracy)

Nikolett0907 P>!

A tévhitekkel ellentétben a sítlus nem a korunkkal, a súlyunkkal vagy születési helyünkkel áll összefüggésben, mint inkább az önbizalmunkkal és az önértékelésünkkel.

Nikolett0907 P>!

Sokkal jobban nézel ki, mint gondolod!

Nikolett0907 P>!

[…] amit hiszel, igazsággá válik. A te saját valóságoddá. A hited szerint gondolkozol, a gondolataid szerint érzel, az érzéseid szerint cselekszel, és a cselekedeteid eredményében élsz.

Nikolett0907 P>!

A stílusunk minden mozdulatunkban benne van. Megmutatja jelenlétünket a világban és prezentálja személyes erőnket.

Nikolett0907 P>!

Hány apa és anya mondta azt a lányának: fiúnak vártalak kár, hogy lánynak születtél, a nővéred/húgod az igazán szép, te sosem lehetsz sikeres, tőled csak ennyi telik, válaszd a biztosat, milyen kis gebe vagy, anya pici fia vagy, dagadt vagy, törpe vagy, colos vagy, szüke vagy, görbe a lábad, túl hosszú… A végtelenségig lehetne sorolni ezeket a mondatokat.
Brian Tracy fogalmazta meg igen lényegre törően, miszerint ez a fajta destruktív kritika több kárt okozott az emberiségben, mint az összes háború együttvéve.

Nikolett0907 P>!

Ha csak a divatot követed, rabszolgaságra ítéled magad, tússzá válsz és megjelenésedből eltűnik az élet. Az aktuális trendeknek akkor lehet helyük megjelenésedben, ha képes vagy őket integrálni belső világodhoz, személyisgedhez, saját atmoszférádhoz. Másolás helyett inspirálódni, felerősíteni belső erőnket: ez a fajta ízfokozás hatalmas szabadság!

Nikolett0907 P>!

Egy nőnek tudnia kell, hogy miben hisz, különben hogy hihetnének őbenne? (Helen Fiedling)