Áldozati ​báránycomb 19 csillagozás

13 detektívtörténet
Kovács Nemere (szerk.): Áldozati báránycomb

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

A művek szerzői: Edgar Allan Poe, Arthur Conan Doyle, Maurice Leblanc, G. K. Chesterton, Karel Čapek, Agatha Christie, Georges Simenon, Ellery Queen, Leslie Charteris, Roald Dahl, Friedrich Dürrenmatt, Josef Škvorecký, Lev Sejnyin

Doro
Kovács Nemere (szerk.): Áldozati báránycomb

Briliáns válogatás, nagyon örülök, hogy megszereztem. Már ma kezdeném megint elölről, ha nem emlékeznék (még) a csattanókra … :-D

biciglibelso

A hagyományokat csak a szegények emberek őrizgetik féltőn, sok egyéb limlom között. Az arisztokraták divatos életet élnek, nem pedig hagyományosat.

89. oldal, 4.történet- Gilbert Keith Chesterton: A mennybéli kalapács (Kriterion, 1977)

biciglibelso

"…Minden rendben lenne- írta a professzor-, ha nem volna jelen állandóan ez a személy, aki voltaképpen teljes joggal maga is a zoológiai kutatások tárgya lehetne.

267. oldal- 9. történet- Lev Sejnyin: A vadászkés (Kriterion, 1977)

biciglibelso

Szemügyre vette Luella kecses lábát és karcsú bokáját, amelyek láttán még egy jegesmedve is csettintett volna.

280. oldal, 10. történet- Leslie Charteris: Angyal Hollywoodban (Kriterion, 1977)

biciglibelso

Bárta azt állította, hogy tweedzakót viselt, Bártáné pedig meg akart esküdni, hogy barna manchestert. Kis híja, hogy hajba nem kaptak. Egyáltalán: fura egy pár!- mosolygott a nyomozó.- Mindenkinek ajánlanám, aki a házasodás gondolatával kacérkodik, álljon le velük beszélgetni. Fogadni mernék, megrögzött agglegénnyé válik, amilyen én vagyok!

418. oldal, 13. történet- Josef Skvorecky: Boruvka felügyelő természetfölötti képességei (Kriterion, 1977)

Rilla3

Bárcsak dohányozni lehetne, rágyújthatnék legalább egy rövid Suerdieckre, belefújhatnék némi őserdőillatot ebbe a kórházi atmoszférába és fokhagymaszagba.

399. oldal - Friedrich Dürrenmatt: Az ígéret