Látás, ​nyelv, emlékezet 2 csillagozás

Kovács Ilona – Szamarasz Vera Zoé: Látás, nyelv, emlékezet

A pszichológia, idegtudományok, számítástechnika és filozófia területeit egyesítő modern tudományág, a kognitív tudomány három lényeges témakörét emeli ki a könyv. A fejezetek kedvcsináló, a laikus számára is érdekes témákat dolgoznak fel a vizuális percepció, a nyelvi kommunikáció és az emlékezet mechanizmusaival kapcsolatban.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Baccalaureus Scientiae Typotex

Typotex, Budapest, 2009
Typotex, Budapest, 2006
184 oldal · ISBN: 9639664081 · Illusztrálta: Tóth Norbert
Typotex, Budapest, 2006

pjanos>!
Kovács Ilona – Szamarasz Vera Zoé: Látás, nyelv, emlékezet

Nem tudom, illik-e 5 csillagot adni egy olyan könyvre, mely elvileg kötelező olvasmány egy vizsgára. Bár a a ZH-ra a saját jegyzeteimből jobban fel tudtam készülni, a könyvet hasznosnak találtam, azokat a fejezeteket is, melyek nem kellettek a vizsgán.
Sok szerzős könyv, de jól összehangolt, egymásra épülő fejezetekkel. Az első fejezet egy általános bevezető az agyműködésről, mely alapját képezi mind a látásnak, mind a nyelvek, mind az emlékezetnek. Utána kicsit különválik látásra és nyelvre, majd az emlékezet szintén szerepet játszik a nyelvben, így teljes, összefüggő egészet képez. De ha csak a látás vagy a nyelv érdekel, akkor is érdekes lehet egy-két fejezet belőle.

Fehér Ottó – Mészáros István: A pszichés működés élettana és kórélettana
Pléh Csaba – Kovács Gyula – Gulyás Balázs: Kognitív idegtudomány
Halász Péter: Epilepsziás betegségtörténetek
Gáspár István – Szatmári Szabolcs – Szász József – Orbán-Kis Károly: Neurológiai tünettan
Szirmai Imre – Kamondi Anita – Kovács Tibor: A neurológiai beteg vizsgálata képekben
Katona Ferenc: Fejlődésneurológia és neurohabilitáció 2.
Katona Ferenc: Fejlődésneurológia, neurohabilitáció
Márkus Attila: Neurológia