Micsoda ​költözés! (Pipacs utca 1.) 9 csillagozás

Kovács Attila: Micsoda költözés!

Nemrég Szilasvárra költöztünk, de micsoda költözés volt! Megismerkedtem egy lánnyal, akit nem
zavar a sok kérdés, sőt neki is van egy csomó. Aztán nyomoznunk kellett, mert minden jel arra
mutatott, hogy nélkülünk meglógnak a bűnösök.

Rejtőzködés, megfigyelés, üldözés, menekülés, közben éjsötét rejtélyek és igazi detektívmunka!
(Ami nem könnyű, annyit elárulok!) (Főleg ha közben az öcsédre is vigyáznod kell!)

Micsoda nyár volt!

Az első nyarunk a Pipacs utcában.

Tagok ajánlása: 7 éves kortól

Pagony, Budapest, 2019
272 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634105299 · Illusztrálta: Orbán Orsolya

Kovács Attila: Micsoda költözés!

A Howard Matheu könyveket is nagyon kedveltem, de ez a magyar környezetben, magyar szereplőkkel játszódó történet igazán a szívembe lopta magát, megkockáztatom Attila könyvei közül a jelenlegi kedvencem most ez a kötet.

A könyvet a 7-11 éves korosztálynak ajánlják, s bár én már meglehetősen túlhaladtam ezt a kort, felnőttként is nagyon tetszett a történet. A főszereplők aranyosak, a nyomozás nem túlbonyolított és megmarad a gyerekek szintjén, a család és a többi mellékszereplő nagyon szerethető, az pedig kifejezetten nagyon tetszett, hogy vicces volt, könnyed és szórakoztató.

Dinah>!

Abszolút ötös!

Attilában sosem csalódom, eddig ami könyvét olvastam, mind megfogott. Remekül tud gyereknyelven írni.

Aki szerette Howardékat, Lalit és Hédit talán még jobban fogja. Tetszett, hogy magyar helyszínen játszódik, ahogy a nem hétköznapi nyitás is. A két főszereplő nagyon cuki, Laliékról pedig a Lármás Család jutott eszembe, bár ott kicsivel több volt gyerek…

A borító szuper jó, Orbán Orsolya remek munkát végzett. Nagyon jók az illusztrációk is!

Nagy detektívregény-falóként a cselekmény már azelőtt tetszett, hogy kézbe vettem volna a könyvet. A Sasszem duót nem lehet nem szeretni, csak szurkolni nekik, hogy legyen felnőtt, aki hisz nekik, és ne gördüljenek túl nagy akadályok eléjük. Persze, mint minden ilyen könyvben, túl unalmas lenne, ha minden zökkenőmentesen történne.

Csak ajánlani tudom, mert könnyed, szórakoztató, s noha már jócskán elmúltam tízéves, ugyanúgy izgultam a kis csapatért, mint a korukbeliek.

Bővebben a blogon pár napon belül. :)

Demencze_Ilona_blogger P>!
Kovács Attila: Micsoda költözés!

Tagadhatatlanul imádom Kovács Attila azaz Holden Rose könyveit, korábban már írtam a Holtidőről és a Howard Matheu különös esetei sorozatának hatodik kötetéről a Nita, Gil és én-ről. Legújabb könyve a Micsoda Költözés!, ízig -vérig a 8-12 éves korosztály számára készült, trendiségét Orbán Orsolya fantasztikus rajzai is igazolják. Kovács Attila ismét bebizonyította milyen zseniálisan ért a gyermekek nyelvén.
Bátran ki merem jelenteni, hogy ez az egyik legjobb gyermekkönyv amit valaha olvastam! Minden gyermek könyvespolcán ott a helye!

Bővebben olvashattok róla a blogon:
És itt:

Kovács Attila: Micsoda költözés!

A könyv izgalmasan indul, a tízéves Lali és Hédi első találkozásával, amely egyedi és vicces. Megismerjük Lali családját és a költözés körülményeit – majd kezdetét veszi a nyomozás és a sok kaland.

A főszereplők kedvesek, aranyosak; nem határolja be az olvasóközönséget a nemük, mivel lány és fiú együtt nyomoznak, senki nem fog fanyalogni, hogy a könyv túl fiús vagy túl lányos.

Az író remekül hozza a gyerekszlenget, az ő nyelvükön, hozzájuk szól.

A „bűnügy” gyerekeknek való, nem rugaszkodik el a valóságtól, a szerző nem emeli a kiskamaszokat szuperhősi szintre, és ha valaki figyelmesen olvassa a könyvet, akkor észreveheti a megoldáshoz vezető, elhintett morzsákat. A cselekmény fordulatos, hiába pattannak ki remek ötletek a kis kobakokból, mindig homok kerül a gépezetbe, újabb galibát okozva.

Felnőttként is lekötött a sztori, és ha nem állapodtunk volna meg napi egy-egy fejezetben fejenként, akkor hamar befaltam volna, annyira érdekelt a folytatás. Egyébként éppúgy kuncogtam a poénokon, mint egy tízéves.

Orbán Orsolya illusztrációi kedvesen vagányak, fiam el is időzött mindegyiknél (személyes kedvencem a meztelen popsis).

Melegen ajánlom az alsó tagozatos lurkóknak és szüleiknek, akár közös olvasásra is!

Bővebb könyvajánló a blogon: https://tclang.blog.hu/2019/12/30/ezt_olvastam_kovacs_a…

Bea_Könyvutca P>!

Szóval nincs akkora baj, aminél ne lehetne egy még nagyobb. Meg kell becsülnünk a bajainkat, merni kell kérdezni, és nyitva kell tartani a szemünket.

Bea_Könyvutca P>!

Annyi, de annyi megfigyelni való dolog vesz körbe, ha kinyílik a szemed!

Bea_Könyvutca P>!

Szóval a reggel mindig egy új kezdet, egy új lehetőség és egy új kulimász.

Bea_Könyvutca P>!

Kiderült, hogy ha Ani nővérem elsőnek ébred a családból, akkor le sem feküdt, helyette egész éjjel tanult. Ha az ikerbátyáim magázódnak, akkor nemrég összevesztek. Ha apu csinál vacsorát, akkor anyu dolgozatot íratott, és azt kell javítania. Ha Lu magától elmosogat, akkor el akarja kérni a kocsit anyuéktól. Ha Zsom megkérdezi, hogy haragudnék-e, ha venne a gumicukromból, akkor már megette az egészet.

Bea_Könyvutca P>!

Azt figyeltem meg, hogy ha apu előáll egy nem túl jó tervvel, akkor anyu nevet, miközben apu azt gondolja, minden rendben, de mi már tudjuk, hogy a tervének lőttek.

Lang_Tünde IP>!

Nálunk az a különleges, ha senki nem rohan át a szobán pucéran lengetve maga után egy törülközőt, mint az öcsém.

Bea_Könyvutca P>!

…amikor apu valamit viccesen vezet fel, mert biztos a dolgában, anyu meg furán néz rá, és még pislogni is elfelejt.És ha furán néz, akkor ugye senki sem tudja megmondani, mi következik.

Lang_Tünde IP>!

Ha lesz ilyen olimpiai szám, szóval ez a százméteres rémült lefelé futás lépcsőn öcsöt vonszolva, akkor elindulok rajta.
És nyerni fogok.

Lang_Tünde IP>!

Egy szűk dobozból leselkedtem kifelé, és pislogva próbáltam rájönni, mi történik velem.