Micsoda ​kalamajka! (Nyomozás a Pipacs utcában 2.) 15 csillagozás

Kovács Attila: Micsoda kalamajka!

Nem tudom, te mit csinálnál, ha találnál az utcán egy mobilt, de nekem egy csomó bajom lett belle. Honnan tudjam, hogy kié, és mit csináljak vele? Jó, hogy Hédi a barátom, mert legalább annyira szereti a rejtélyeket, mint én. Ha ketten vagyunk, a megfigyelés, a menekülés, az igazi detektívmunka is könnyebb. (persze az öcsémre közben megint vigyáznom kellett.) A hegedűs lány viszont nagyon furákat csinált…
Micsoda nyár volt! Az első nyarunk a pipacs utcában.
Már megjelent: Micsoda költözés!

Pagony, Budapest, 2020
250 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634107040 · Illusztrálta: Orbán Orsolya

csgabi P>!
Kovács Attila: Micsoda kalamajka!

A kötet előzményével még nem találkoztam, de így is nagyon élvezetes regényt olvashattam, nem voltak zavaóak a visszautalások az előző, első kötetre. Abban pedig biztos vagyok, hogy hamarosan el fogok olvasni a költözködés körüli kavardás történetét is.
Hangulatos regény volt – én alapból szeretem a nyáron játszódó könyveket –, visszaidézte, amikor nyaranta néha elmentünk az üres iskola előtt a lakótelepi mászkálás közben. Sok humoros epizód tarkítja a történetet, szórakoztató volt ennek a sok gyereknek az élete, csetlés-botlásai a nyári szünet alatt. Igazán belefeledkeztem olvasás közben, és jókat mosolyogtam – sokszor nem csak – magamban.

Dinah>!
Kovács Attila: Micsoda kalamajka!

Ez volt aztán a kalamajka! Hogy mennyi minden történik a Pipacs utcában! Az embernek kedve támad odaköltözni, hogy testközelből szemlélje az eseményeket. Orbán Orsi illusztrációi most is klasszak, találóak, nagyon jól kiegészítik a sztorit.

Ebben a részben több mindent tudtunk meg Lali tesóiról, ami tetszett. Remélem a következő kötetben – spoiler – többet fognak szerepelni. spoiler

spoiler

Szívesen olvastam volna még a végét, kicsit rövid lett az eset lezárás, de lehet, hogy ez így van jól, hisz nem én vagyok a célcsoport. (Hozzászoktam a krimikben a hosszú kifejtésekhez.) S már nagyon kíváncsi vagyok, mi lesz a bicajokkal! :)

krlany I>!
Kovács Attila: Micsoda kalamajka!

Nekem az első rész jobban tetszett. Itt számomra hosszú volt az előkészítő rész spoiler, ahhoz képest pedig 3 oldal a megoldás. Túl hirtelen. És bevallom, kezdem unni kicsit, hogy már 2. kötete keressük a biciklitolvajokat és még sehol semmi. A szereplők még csak egy hete ismerik egymást, és olyanok, mintha ős barátok lennének, két kötetre való kinyomozni valójuk volt, több szomszéd meg a világban nincs egy lépcsőházban, csak a felső…
Maga a sztori nem rossz, izgalmas, fordulatos, tele mókás részekkel, bár sajnálom, hogy Tibike rendőrből a második részre börleszk figura lett. A hegedűs spoiler jó ötlet volt, bár kicsit sok az egy négyzetméterre eső spoiler száma a Pipacs utcában.

Habók P>!
Kovács Attila: Micsoda kalamajka!

Megint egy nyomozós gyerekkönyv. És milyen jó! Mert ugyan az ellopott valamit (valamiket) meg kell találni, és a gyerekek igazán leleményesen meg is tesznek mindent a cél érdekében, de közben zajlik egy nagycsalád élete is költözködés utáni beilleszkedéssel, esküvői készülődésekkel, törött lábbal. És Laji életét még a barátai is nehezítik versekkel, hegedüléssel, kamasz féltékenységgel. Vidám, izgalmas regény. Érdekes olvasni, ahogy Laji kommentálja a felnőttek logikai bakugrásait, és a saját ügyetlenségüket. Várom a folytatást.

Kovács Attila: Micsoda kalamajka!

Imádom Kovács Attila könyveit, így érthető módon az egyik legjobban várt ifjúsági történet volt tavaly év végén számomra a Micsoda kalamajka! Nos, örömmel jelentem be, hogy a második rész is igazán klasszra sikerült! Ráadásul Kovács Attila könyvét a Moly.hu oldalon indított Olvassunk hazait minden hónapban! című kihívásom, januári témájához választottam.

A történet ezúttal sem szűkölködik humorban. Az írói stílus végig lebilincselő és lendületes. A fejezetek hossza és lezárása nagyon el van találva, mondhatni kiskamaszokra szabott. Bár a Micsoda kalamajka! 20 oldallal rövidebb, mint a Micsoda költözést!, mégsem lehet rásütni, hogy kevesebb izgalom szorult belé. Sőt, azt gondolom, hogy Kovács Attila rengeteg izgalmas részlettel zsúfolta tele a második részt, melyek csak még érdekesebbé tették az egész történetet.
Bővebb ajánlómat az Olvass hazait! oldalon találjátok:

Ancsúr>!
Kovács Attila: Micsoda kalamajka!

Kovács Attila neve semmit sem mondott nekem, mikor nekikezdtem a könyvnek. Se az írót, se pedig a munkásságát nem ismertem, de bizalmat szavaztam neki, és nem csalódtam.
A könyv több szempontból is kiváló alkotás. Nagyon jó a történet felépítettsége, mert izgalmas a gyerkőc olvasónak, és megmosolyogtató a felnőtteknek. A szereplők tulajdonságaikat tekintve változatosak és sokszínűek, így aztán mindenki megtalálhatja önmagát a könyvben. Ugyanakkor a történet egy nagy marék vagányságot is tartalmaz, ami nem is árt, ha valaki nyomozásra adja a fejét.
Orbán Orsolyának meg külön köszönet a szöveghez passzoló rajzokért!

Rózsabogár78>!
Kovács Attila: Micsoda kalamajka!

Szórakoztató, és izgalmas alkotás, vicces és különc szereplőkkel. Lali és a rengeteg testvére, meg a Sasszem duó nyomozása a Pipacs utcában. Életszerű szereplők, az ovis pont olyan mint egy ovis, a kamasz olyan mint egy átlagos kamasz, és még a szülők is egészen jó fejek. Megfelelően elég a történet és a bonyodalom, vagyis nem túl kacifántos, de mégis leköti az embert. Egy dolog volt, ami furcsa volt, nagyon hirtelen lett vége. Olyan sokáig tart a felvezetés, a bonyodalmak taglalása, a megoldási kísérletek, hogy valahogy a végére nem maradt már energia egy ütős befejezéshez.

Leonardo_da_Vinci>!
Kovács Attila: Micsoda kalamajka!

Ez az ember egy zseni! Az utóbbi két-három évben, felnőtt férfi létemre, nagyon rákaptam az ifjúsági regények olvasására, Holden Rose Howard Matheu-sorozata pedig a legnagyobb kedvenceim közé emelkedett. Aztán Holden Rose bőréből kibújt Kovács Attila, hogy megírja a Micsoda költözés!, majd a Micsoda kalamajka! című humoros, pörgős, imádnivaló gyerekkrimiket, és úgy érzem, itt az idő, hogy kimondjam: Kovács Attila ez utóbbi regényeivel ugyanazokba a magasságokba jutott, mint annak idején Csukás István. Ha nem ódzkodnék a „kötelező” kategóriától, akkor azonnal javasolnám, hogy ezek a regények legyenek kötelezők az iskolában. De jobbat mondom: mindenki olvassa el csak úgy, saját szakállára, és rajongjon!

Dia20646 P>!
Kovács Attila: Micsoda kalamajka!

Az első kötet jobban tetszett. K.Z. megjelenését nem díjjaztam. A Sasszem Duó elég lett volna a nyomozásokhoz, a történethez.
A vége már sokkal jobb lett, izgalom is volt benne.
A biciklit még mindig nem találta meg senki és az esküvő is várat magára. Talán a 3. részben.

csgabi P>!

Sohase vitatkozz egy ovissal! Ez alapszabály. Bármennyire úgy érzed, hogy valódi vitában veszel részt, kívülről mindg úgy hangzik, hogy: nem, te! Nem, te! Nem, te! Nem, te!

Demencze_Ilona_blogger P>!

Én nem is tudom, hogyan lehet ennyiszer zűrbe keveredni egyetlen napon, de nekem sikerült.

Demencze_Ilona_blogger P>!

Zsom ugrott elő az egyik oszlop mögül.
– Hol voltál?
– Én hol voltam? Te hol voltál?
– Én itt voltam, te hol voltál?
– Én itt voltam, te hol voltál?
Azon kaptam magam, hogy vitatkozom egy ovissal. Sose vitatkozz egy ovissal! Ez alapszabály.

Demencze_Ilona_blogger P>!

[…] Én két nap alatt háromszor menekültem ki a suliból úgy, hogy még nem is járunk iskolába!

Demencze_Ilona_blogger P>!

Főleg akkor nézett furán, amikor apu minden ruhára azt mondta, hogy szerinte jó. És amikor anyu furán néz, akkor senki nem tudja mi következik.

Demencze_Ilona_blogger P>!

Felnéztem, épp fölöttem állt. Karba font kézzel várta, hogy nekiálljak összevissza hazudozni.

Demencze_Ilona_blogger P>!

Bárki, aki olvasott már detektívtörténetet, tudja, hogy a szereplők akkor követik el a legnagyobb hibát, ha nem szólnak a rendőrségnek.

Demencze_Ilona_blogger P>!

Egyre jobb ötletnek tűnt.
De nagyon rossz ötlet volt.

Demencze_Ilona_blogger P>!

Akkor esett le, hogy bajban vagyok, amikor már bajban voltam. Anyu nyitott ugyanis ajtót, mielőtt elérte volna a kezem a kilincset.