Kótai Márk (szerk.)

A ​Darnel tréning könyve 2 csillagozás

Kótai Márk (szerk.): A Darnel tréning könyve

„A könyvből éppúgy, mint a tréningből világossá válik számunkra az a tény, hogy akár hiszünk Istenben, akár nem, Ő mindenképpen hisz bennünk.” Mátyás István lelkész
„A Darnel tréning egyedülálló hatékonyságának és széleskörű sikerének az alapja hogy a tréning résztvevői magtanulják hogyan irányítsák és hogyan tegyék sikeresebbé életüket.”

Darnel Alapítvány, Budapest, 1991

Kótai Márk (szerk.): A Darnel tréning könyve

Nos, hogy is mondjam? Elmennék egy ilyen tréningre, úgy érzem, viszonylag pontos képet kaptam arról, hogy mi történik ott, és a kép tetszik nekem. Úgy általában érdekelnek a dolgok megközelítésének alternatív módszerei, pláne az olyanok, melyek valamilyen módon köthetőek a (zen) buddhizmushoz. Szóval szerintem hasznos. A könyv pedig megfelelően oldja meg az ismeretterjesztés feladatát.

Ami idegesített a kiadványban, azok az olyan típusú nyelvi hibák voltak, amelyek azt sugallták, hogy valaki angolból fordította a könyv szövegét (Darnel Christian magyar), illetve a szerkesztési figyelmetlenségből adódó hibák (hangzó szöveg írott formába történő átírása). Node, mint tudjuk, az (olvasási) élményemért kizárólag én vagyok a felelős. :)

Darnel Alapítvány, Budapest, 1991

Aurore>!

AMINEK ELLENÁLLSZ, AZ FENNÁLL. AMINEK ELLENÁLLSZ, ANNAK A HATÁSA ALATT VAGY.

43. oldal – Első nap (Darnel Alapítvány, 1991)

Aurore>!

Egyike a dolgoknak, amire rá fogsz jönni ebben a tréningben, hogy a legtöbb dologra, amire ráfogtad az életben, hogy nem tudtad csinálni, az valójában azt jelentette, hogy nem akartad.

74. oldal – Második nap (Darnel Alapítvány, 1991)

Aurore>!

Ha valami kényelmetlen, vagy nincs hozzá kedved, arra fogod, hogy nem tudod csinálni. Az a legnagyobb rabszolgaság, amikor mindig azt KELL, hogy csináljad, amihez éppen kedved van. EZ A LEGNAGYOBB RABSZOLGASÁG. És az emberek többsége rabszolgája a saját kedvének. A legtöbb esetben, amit szabad akaratnak nevezel, az nem más, mint a beidegződéseid rabságában lenni.

74. oldal – Második nap (Darnel Alapítvány, 1991)

Aurore>!

S ha visszamennél a helyedre anélkül, hogy megcsinálnád a gyakorlatot, mit gondolsz, mit gondolnának rólad?

75. oldal – Második nap (Darnel Alapítvány, 1991)

Aurore>!

Ahhoz, hogy valamit csináljál, nem az kell, hogy megpróbáljad csinálni. AHHOZ, HOGY VALAMIT CSINÁLJÁL, AHHOZ AZ KELL, HOGY CSINÁLD.

75. oldal – Második nap (Darnel Alapítvány, 1991)

Aurore>!

És itt van legalább hat ember, aki bizonyára úgy véli, hogy egy-két jó dolgot összeszedtünk a zen buddhizmusból, és tizenhárman azt hiszik, hogy egy kicsikét kölcsönvettünk az Agykontrollból is, és négyen azt gondolják, hogy itt-ott lenyúltunk valamit Freudtól, és legalább hárman Dale Carnegie-módszert vélnek felfedezni. És vannak, akik a dianetikával hozzák összefüggésbe. Amire csak gondolni tudsz, abból Christian mind lopott valamit. […] Alexander Graham Bell mindent összelopott, amikor összerakta az első telefont, na és aztán?

153-4. oldal – Negyedik nap (Darnel Alapítvány, 1991)

Aurore>!

Megvilágosodás azt jelenti, hogy megéled azt, ami van… Ott, ahol van… És akkor, amikor van…

160. oldal – Negyedik nap (Darnel Alapítvány, 1991)

Aurore>!

AZ ÉLETED AKKOR MŰKÖDIK, HA BETARTOD A MEGEGYEZÉSEDET, ÉS OLYAN MÉRTÉKBEN.

38-9. oldal – Első nap (Darnel Alapítvány, 1991)

Aurore>!

KINEK NEM LENNE IGAZA, HA AZ ÉLETED ELKEZDENE MŰKÖDNI, GIZI? KINEK NEM LENNE IGAZA?

130. oldal – Harmadik nap (Darnel Alapítvány, 1991)

Aurore>!

A legfőbb dolog, amikor szükséged van az életben, az a képességed, hogy megteremtsd azt, amire szükséged van.

178. oldal (Darnel Alapítvány, 1991)