Sokszínű ​Matematika 9 9 csillagozás

Kosztolányi József – Kovács István – Pintér Klára – Urbán János – Vincze István: Sokszínű Matematika 9 Kosztolányi József – Kovács István – Pintér Klára – Urbán János – Vincze István: Sokszínű Matematika 9

Az elmúlt évek legnépszerűbb és legszínvonalasabb matematika-tankönyvcsaládjának tagja. Az iskolai oktatásban, valamint otthoni gyakorlásra továbbra is kitűnően használható.

Mozaik, Szeged, 2019
376 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636973476 · Illusztrálta: Ábrahám István
Mozaik, Szeged, 2015
Mozaik, Szeged, 2012
256 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636973476 · Illusztrálta: Ábrahám István

Emmi_Lotta I>!

A kilencedikes könyv érdekessége a számrendszerek áttekintése, valamint a matematika történetéhez kapcsolódó művelődéstörténeti adatok. A már korábban tárgyalt témák mellett (kombinatorika, számelmélet, statisztika, függvények, geometria) a tankönyv részletesen foglalkozik az egyenletek, egyenlőtlenségek és egyenletrendszerek rejtelmeivel.
Feltűnő a nehézségi fok ugrásszerű emelkedése a nyolcadikos (http://moly.hu/ertekelesek/1246732) anyaghoz képest.

Mozaik, Szeged, 2001
254 oldal · ISBN: 9636973474 · Illusztrálta: Ábrahám István
KisCsikós>!

Alapvetően ugyanazt tudom erről a könyvről is elmondani, amit a 10.-es Mozaikos matekkönyvről (azt előbb találtam meg, ezért van annál az értékelésem…:)). Hiányolom belőle a feladatok megoldását az önellenőrzéshez, a könyv kivitelezése pedig túl gyerekes és emiatt fárasztó.

PerczeneNiki>!

Nagyon szerettem ebből tanulni középiskolában és később ebből tanítani is. Jól összeszedett könyv, sok kidolgozott példával, rajzokkal. Szerintem jó, hogy nem az a száraz, csak tananyagra és feladatokra fókuszáló könyv, hanem kicsit feldobjak a rajzok.