Sokszínű ​Matematika 12 6 csillagozás

Kosztolányi József – Kovács István – Pintér Klára – Urbán János – Vincze István: Sokszínű Matematika 12 Kosztolányi József – Kovács István – Pintér Klára – Urbán János – Vincze István: Sokszínű Matematika 12

Az elmúlt évek legnépszerűbb és legszínvonalasabb matematika-tankönyvcsaládjának tagja. Az iskolai oktatásban, valamint otthoni gyakorlásra továbbra is kitűnően használható.

Mozaik, Szeged, 2018
Mozaik, Szeged, 2016
Mozaik, Szeged, 2014
288 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636974558 · Illusztrálta: Ábrahám István

Emmi_Lotta I>!

Meglepő, hogy csak az utolsó középiskolai tankönyv tárgyalja a logikát. Jóval előbb kellett és lehetett volna, és sokszorta nagyobb hangsúlyt kellene kapnia a matematikai tananyagban, hiszen ennek a gyakorlati haszna mindenki számára jóval nyilvánvalóbb lehet, mit egyes, más, túl elméleti témáknak.
A többi anyagrész (számsorozatok, térgeometria, valószínűségszámítás, statisztika) már az előző tankönyvekben ((http://moly.hu/ertekelesek/1247503) is szerepeltek.
A 8 éves anyag lezárásaként a középszintű érettségi anyagának rendszerező összefoglalását kapjuk mintegy120 oldal terjedelemben. Ez a rész több évtized távlatából visszatekintve az érettségi vizsga előtti negatív izgalmakat idézi fel. Sajnálom azokat, akiknek most kell ezt átélniük.
Ebben a könyvben jóval kevesebb a lapszéli érdekesség, művelődéstörténeti vonatkozás. A legérdekesebb közülük Szász Pál matematikus 1952-ben írt pi-verse (87. o.):

Mozaik, Szeged, 2004
288 oldal · ISBN: 9636974551 · Illusztrálta: Ábrahám István
KisCsikós>!

Ugyanazt tudom erről a könyvről is elmondani, amit a 10.-es Mozaikos matekkönyvről (azt előbb találtam meg, ezért van annál az értékelésem…:)). Hiányolom belőle a feladatok megoldását az önellenőrzéshez, a könyv kivitelezése pedig túl gyerekes és emiatt fárasztó.

PerczeneNiki>!

Nagyon szerettem ebből tanulni középiskolában és később ebből tanítani is. Jól összeszedett könyv, sok kidolgozott példával, rajzokkal. Szerintem jó, hogy nem az a száraz, csak tananyagra és feladatokra fókuszáló könyv, hanem kicsit feldobjak a rajzok.

Gerőcs László – Orosz Gyula – Paróczay József – Szászné Simon Judit: Matematika gyakorló és érettségire felkészítő feladatgyűjtemény II.
Rácz János: Matematika feladatok – ötletek – megoldások I.
Czapáry Endre – Czapáry Endréné – Csete Lajos – Hegyi Györgyné – Iványiné Harró Ágota – Morvai Éva – Reiman István: Matematika Gyakorló és érettségire felkészítő feladatgyűjtemény III.
Gerőcs László – Orosz Gyula – Paróczay József – Szászné Simon Judit: Matematika Gyakorló és érettségire felkészítő feladatgyűjtemény I.
Obádovics J. Gyula: Matematika
Villányi Attila: Ötösöm lesz kémiából – Példatár
Villányi Attila: Kémia feladatgyűjtemény a kétszintű érettségire
Bárczy Barnabás: Integrálszámítás
Siposné Kedves Éva – Horváth Balázs – Péntek Lászlóné: Kémia 10
Hortobágyi István – Marosvári Péter – Pálmay Lóránt – Pósfai Péter – Siposs András – Vancsó Ödön: Egységes Érettségi Feladatgyűjtemény – Matematika II.