Sokszínű ​Matematika 11 9 csillagozás

Kosztolányi József – Kovács István – Pintér Klára – Urbán János – Vincze István: Sokszínű Matematika 11

Az elmúlt évek legnépszerűbb és legszínvonalasabb matematika-tankönyvcsaládjának tagja. Az iskolai oktatásban, valamint otthoni gyakorlásra továbbra is kitűnően használható.

Mozaik, Szeged, 2019
296 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636974145 · Illusztrálta: Ábrahám István
Mozaik, Szeged, 2018
Mozaik, Szeged, 2014

Emmi_Lotta I>!

Ebben a könyvben a már korábban is tárgyalt kombinatorikai téma kiegészül a gráfelmélettel. Érdekesek a különféle sorozatok, közülük leginkább a Fibonacci-számok.
Több, a matematikán túlmutató hasznos információ színesíti a könyvet, pl. a C14-es szénizotóp, a sarki fény, a GPS matematikai vonatkozásai és a parabolaantenna működésének elvei.
Ahogy a 10. osztályos könyvben (http://moly.hu/ertekelesek/1247458), itt is megnyilvánul a kedves humor például a két pi jelhez készült rajzban (185. oldal), amire előzetesen @Princzy_Pál hívta fel a figyelmem.

Mozaik, Szeged, 2003
296 oldal · puhatáblás · ISBN: 9636974144 · Illusztrálta: Ábrahám István
KisCsikós>!

Ehhez is csak azt ismétlem, amit a 10.-es Mozaikos matekkönyvről írtam (azt előbb találtam meg, ezért van annál az értékelésem…:)). Hiányolom belőle a feladatok megoldását az önellenőrzéshez, a könyv kivitelezése pedig túl gyerekes és emiatt fárasztó.

PerczeneNiki>!

Nagyon szerettem ebből tanulni középiskolában és később ebből tanítani is. Jól összeszedett könyv, sok kidolgozott példával, rajzokkal. Szerintem jó, hogy nem az a száraz, csak tananyagra és feladatokra fókuszáló könyv, hanem kicsit feldobjak a rajzok.