Sokszínű ​Matematika 10 10 csillagozás

Kosztolányi József – Kovács István – Pintér Klára – Urbán János – Vincze István: Sokszínű Matematika 10 Kosztolányi József – Kovács István – Pintér Klára – Urbán János – Vincze István: Sokszínű Matematika 10

Az elmúlt évek legnépszerűbb és legszínvonalasabb matematika-tankönyvcsaládjának tagja. Az iskolai oktatásban, valamint otthoni gyakorlásra továbbra is kitűnően használható.

Mozaik, Budapest, 2017
Mozaik, Szeged, 2015
Mozaik, Szeged, 2014

Emmi_Lotta I>!

A könyv rendkívül hasznos fejezettel kezdődik, a gondolkodási módszerek összefoglalásával, amelyet szemléletes példákkal illusztrál.
Említi az aranymetszés fogalmát.
Ebben a könyvben a korábbiakhoz (http://moly.hu/ertekelesek/1247456) viszonyítva több új téma is előfordul: a gyökvonás, a másodfokú egyenlet, a vektor és a szögfüggvények.
Humoros a befogótétel illusztrációja: a képen egy ember befogja egy másiknak a száját és a saját orrát (131. o.).

Mozaik, Szeged, 2002
248 oldal · puhatáblás · ISBN: 9636973717 · Illusztrálta: Ábrahám István
PerczeneNiki>!

Nagyon szerettem ebből tanulni középiskolában és később ebből tanítani is. Jól összeszedett könyv, sok kidolgozott példával, rajzokkal. Szerintem jó, hogy nem az a száraz, csak tananyagra és feladatokra fókuszáló könyv, hanem kicsit feldobjak a rajzok.

KisCsikós>!

Magyarázatokkal nem mindig van toppon szerintem a könyv, nekem legalábbis néha nehézségeket okozott. A csillaglevonást mégis inkább a feladatok megoldásainak hiánya miatt kapja, illetve az óvodás rajzokért, amik biztos tök jól dekorálják a könyvet, meg próbálják megkönnyíteni, érdekessé vagy viccessé tenni a tanagyagot, de számomra pont fordított hatásuk volt… A vonaton nem nagyon volt kedvem elővenni, és egy idő után már vicces sem volt a fárasztó szóviccekhez kreált gyerekrajzok tömkelege (ne értsen félre senki, nincs bajom a gyerekrajzokkal, de nem a gimis könyvemben szeretném őket nézegetni, korlátlan mennyiségben)… :/