Rabok ​nemzedéke 1 csillagozás

Kosztasz Aszimakopulosz: Rabok nemzedéke

Vidám athéni gyerekek fogócskáznak az Akropolisz ókori romjainak tövében – játékuk halálosan komoly: egy ellenállási szervezet titkos fegyvereinek szállítását leplezik vele… Középkorú családanya öleli magához anyás gyengédséggel a szomszéd kisgyereket – védő mozdulatával a koncentrációs táborba hurcolástól menti meg… Önfeledt legények ropják fergeteges táncukat barátjuk lakodalmán – valamennyien egy partizánakció résztvevői, és az ellenséggel való halálos leszámolásra készülnek… A regény Görögország német megszállásának idején játszódik. A kalandos történet egy nemzet egységes antifasiszta ellenállásának állít emléket; szép vallomás a haza, a szabadság mellett.

Európa, Budapest, 1979
208 oldal · keménytáblás · ISBN: 9630716607 · Fordította: Caruha Vangelio

Kosztasz Aszimakopulosz: Rabok nemzedéke

Ez nekem valahogy nem kerek. A háborús visszaemlékezésre, a történetre megadtam volna legalább négy, de talán négy és fél csillagot is. Tetszett. Olvasmányos volt, érdekes volt. Élveztem.
Hogy aztán húsz oldalnyi, jobbára nyavalygással, ami a háború utáni görög belpolitikára célozgat, a szerző agyonvágja az egészet. Untam, idegesített, de a szereplőkre vonatkozó néhány információ miatt csak végigszenvedtem.
Andaxi… mondogattam magamnak, és levontam minimum egy csillagot.

Európa, Budapest, 1979
208 oldal · keménytáblás · ISBN: 9630716607 · Fordította: Caruha Vangelio

regulat

Megvénültem, de még mindig nem tudom, mi a borzalmasabb: megvénülni vagy nem érni meg az öregséget.

regulat

Kivándorolt, hogy ne lásson semmit, hogy ne emlékezzék semmire, hogy ne féljen önmagától. Sok ember él így. Önmaguk elől menekülve egy életen át…

regulat

Mert bármennyire is változtak az idők, a háborúk alapjában véve hasonlítanak egymásra. Csak a zubbonyok szabása és a körülmények változnak, de mindig a fiatalok mennek el, és egyesek hazajönnek, mások nem, a földek újabb csontokkal telnek meg.

Kapcsolódó szócikkek: háború