Bumburi ​nyaral (Bumburi) 15 csillagozás

Kőszeghy Csilla: Bumburi nyaral

Bumburi egy bohókás, rakoncátlan és lelkes kutyus, nagy fekete foltokkal, nagy fekete fülekkel – és… no igen, a lábán hol görkorcsolyával, hol vízisível, attól függően, éppen mibe csöppen bele, a szó szoros és átvitt értelmében is. Mert Bumburival mindig történik valami. Először is általában elveszik, aztán beleesik valamibe, olykor elkószál vagy megijed valamitől. Még az a szerencse, hogy mindig ott van mellette Lili, aki vigyáz rá!
A városi kalandok után most Bumburi és Lili a tengerhez utaznak. Bumburi többek között találkozik egy félelmetes cápával, és majdnem repülni is megtanul…Utazz velük te is, vár a tenger!

Pagony, Budapest, 2011
40 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155023347 · Illusztrálta: Kőszeghy Csilla

Vörös_Brigitta>!
Kőszeghy Csilla: Bumburi nyaral

Aranyos, vicces könyv. A 4 éves kisfiam kétszer kérte egymás után, és nagyon sokat nevettünk rajta. (Bogyó és Babóca nem a szívem csücske. Ez is hasonló rövidségű és egyszerű történet, de vicces. Talán a Boribonhoz hasonlítanám a legjobban, azt is szeretjük.)

Mesepatika>!
Kőszeghy Csilla: Bumburi nyaral

Ez talán az egyik legegyszerűbb Bumburi, inkább kétéveseknek való történet, mintsem nagyobbaknak. A papírkivágásos illusztrációs technika viszont nagyon izgalmas: a választott textúrák mindig rárímelnek a történetre.

Vizidínó>!
Kőszeghy Csilla: Bumburi nyaral

Nagyon vicces történet! Könnyen olvasható gyerekeknek is. Aki szereti Bumburit, annak kedvence lesz ez a könyv. Külön örültem, hogy szerepel benne egy cápa! Én is szívesen nyaralnék Bumburival.