Magyarország ​története képekben 4 csillagozás

Kosáry Domokos (szerk.): Magyarország története képekben

Incipit ​prologus in cronicam Hungarorum – itt kezdődik az előbeszéd a magyarok krónikájához, írta 1358. május 15-én egy régi szerkesztő a Bécsi Képes Krónika, az első olyan hazai történeti mű élére, amelynek szövegét képek, miniatúrák díszítik. Ezt az elsőt azóta, több mint hat évszázadon át, hosszú sorban mindig újak követték. Mint másutt, nálunk is ez lett a hagyományos műfaj, a megszokott: a történelmet a szöveg mondja el, s a kép csak a szemléltetés, élénkítés vagy a díszítés eszköze.
E könyvünk itt most más műfajt képvisel. Az olvasó e kötetben nem valami kivonatos, rövid szöveges történelmet kap kezébe, a szokottnál több illusztrációval, hanem olyan, lehetőleg hiteles képanyagot, amelynek magának kell történelmünket bemutatnia. A képleírások szövege csak a magyarázatot adja hozzá, az eligazodást segíti. A fejezetek élén álló bevezető pedig elsősorban a képanyag és az egykorú valóság viszonyát próbálják érzékeltetni.
A kiadó e jelentős vállalkozása a mai kor… (tovább)

Írta és összeállította: Kosáry Domokos, Pamlényi Ervin, Siklós András, Szabad György, Szűcs Jenő, R. Várkonyi Ágnes

Eredeti megjelenés éve: 1977

Gondolat, Budapest, 1985
Gondolat, Budapest, 1977
Gondolat, Budapest, 1973
750 oldal

nana1>!
Kosáry Domokos (szerk.): Magyarország története képekben

Igényes, szép munka a magyar történelemről a hetvenes évek talaján.Gyönyörű képek, érthető logikai felépítés. Sokszor lehet kézbe venni ezt a kötetet hogy rá lehessen csodálkozni egy-egy képre, rajzra.

serengeti P>!

Flow élmény ("nembíromletenni" érzés): 4,5
Ötlet (eredetiség): 4
Tartalom (mondanivaló): 5
Hitelesség (könyv világának átélhetősége): 5
Izgalom: 5

Nagyszerű élményt adott a könyv, nehezen bírtam letenni. Kosáry Domokos jó szerkesztő, remek könyvet állított össze az írótársak közreműködésével. Eredeti ötletből született a kötet, ami a magyarság történetét mutatja be átfogóan, mégis kellemesen olvasmányos formában. A tartalom kidolgozott, a mondanivaló átjut az olvasóhoz. Hitelesség szempontjából meggyőző, a könyv világa jól átélhető. A könyv mindvégig izgalmas, érdekfeszítő.