Az ​Árpád-fiak 5 csillagozás

Kósa Csaba: Az Árpád-fiak

Haza. Mire gondol az ember, ha meghallja ezt a szót: haza? Valami otthonra, valami hazára? Valami otthontalanságra gondol. Valami hazára, amit elfelejtett, elfelejtettek vele. Ha van még levegõ, most föllélegzik és visszaszerzi. Megalkotja a saját képére formált országot, akár Szent István. Árpád-fiakat nemz és teremt, országalkotókat, fölvirágzókat. Ismeri a teremtés fogalmát, az alkotás lélektanát. Nem feledkezik el rólunk ezer év után sem, mert maga az élet. Kósa Csaba nem feledkezett el rólunk.

Népszava, Budapest, 1989

Bla IP>!
Kósa Csaba: Az Árpád-fiak

Haza. A hon, ahol a magyar nemzet él. De hogyan kerültünk egyáltalán ide? Eleink története is ez a könyv a besenyők által nyugat felé szorított etelközi magyarságtól mintegy a XIV. század közepéig. Kiemelkedik belőle a szerencsétlen sorsú Szent István, aki megalkotja a saját képére formált országot, államot, de mind a négy gyermekét elveszti, nem tudja utódját a trónra ültetni. Útravalót azonban Intelmeiben ad a jövendő királyoknak, uralkodóknak, vezetőknek is. Ma is érdemes lenne korunkra értelmezni és követni azt. Az „Árpád-nemzettség”, leszármazottakat, hős követőket nemz és teremt, ország-alkotókat, fölvirágzókat. Olyan államférfiakat is, akik Ismerik a teremtés fogalmát, az alkotás lélektanát, s a nemzet boldogulásáért élnek, tevékenykednek. Kevés ilyet lelni ma a politikusok közt, ha van egyáltalán.
Kósa nem feledkezik el rólunk, múltunkról több, mint ezer év után sem, mert az Árpád-fiak története, maga az életünk.

Jesper_Olsen>!
Kósa Csaba: Az Árpád-fiak

Nekem nagyon ízlett ez a tömény, sűrített történelemfolyam. Megkóstolom a folytatását is hamarosan…