Életre ​születtünk 0 csillagozás

Elmélkedések, igehirdetések
Korzenszky Richárd: Életre születtünk

Az elmúlt tizenöt év adventi-karácsonyi, nagyböjti-húsvéti igehirdetéseimből foglaltam írásba néhányat. Segítsék az Olvasót ezek a sorok a csendhez, a békéhez, az ünnepléshez.

Jesper_Olsen >!

De mi az igazi érték? Mindaz, ami az életet szolgálja, jó. Ami akadályozza, gátolja, pusztítja: az rossz.

Jesper_Olsen >!

Karácsony ünnepe azt jelenti: Velünk az Isten. Húsvét pedig: Értünk van az Isten.

Jesper_Olsen >!

Minden nagyböjti gyakorlatnak az értelme: az élet. Vajon szakítunk-e időt arra, hogy számba vegyük napjainkat? Vajon szembenézünk-e azzal, hogy nem vagyunk tökéletesek? Készek vagyunk-e arra, hogy töredelmes szívvel elismerjük: bűnösök vagyunk?

Jesper_Olsen >!

Ha egy szegény, összetákolt, elhagyott keresztet látsz, amelyről hiányzik az Úr teste, el ne felejtsd, ez a kereszt a te kereszted: a mindennapi dísztelen rejtett és örömtelen kereszt, mely várja az áldozatot.

Jesper_Olsen >!

Kicsit több békesség, jóság, szelídség,
Kevesebb erőszak, gyűlölet, irigység,
Kicsit több igazság úton, útfélen,
Kicsit több segítség bajban, veszélyben.
Kicsit több „mi” és kevesebb „én”,
Kicsit több erő, szeretet, remény.
És sokkal több virág az élet útjára,
Mert a sírokra már úgyis hiába.

Jesper_Olsen >!

A kereszténységből sokan politikai tőkét próbálnak kovácsolni. A kereszténység azonban nem politika. A kereszténység életstílus. A kereszténység: egymás terheinek hordozása. A kereszténység: a búzaszem módjára elhaló élet, amely ha földbe nem hull, egyedül marad, de ha földbe hullván elhal, sok termést hoz.

Jesper_Olsen >!

Tévedés volna, ha a gyerekektől azt kívánnánk, hogy felnőttek legyenek. De nem tévedés, ha megkívánjuk mindenkitől: ember legyen – ember, a maga korának megfelelő érettségi szinten. Minden ember kész kell, hogy legyen az ébredésre. Mert közeleg a nappal. De mit teszünk, ha valóban itt lesz?

Jesper_Olsen >!

Akkor fog a bennem lévő űr megszűnni, hogyha képes vagyok valóban közösséget vállalni minden rászoruló emberrel. És ki hogyan, milyen módon szorul rá a segítségre és a közösségre, azt mindenki maga tudja megmondani, ha körülnéz közvetlen környezetében és ha beletekint a saját szívébe.

Jesper_Olsen >!

Hogy lehet karácsony éjjelén keresztről beszélni? – kérdezhetné bárki. A válasz: Jézus a kereszt miatt született meg. Azért, hogy a kereszten kimondhassa: „Beteljesedett!” (Jn 19,30). A beteljesedés, Krisztus életének teljessége a mi életünk teljessége lett. Komolyan vesszük-e?

Jesper_Olsen >!

Legyünk meggyőződve: van értelme az életnek. Van értelme fiatalok és öregek életének. Van értelmes betegek és egészségesek életének. Minden ember életének értelme van. Mert Krisztus megszületett. Számunkra született meg. Mert értünk született meg. Mert értünk tették abba a szalma-jászolba, értünk vállalta az ember-sorsot. Értünk, velünk, együtt, – azért, hogy nekünk életünk legyen.