Muffinok ​és pogácsák 4 csillagozás

Korpádi Péter: Muffinok és pogácsák

Miért szeretjük annyira a muffint? A divaton túl azért, mert bármikor elkészíthető, reggelire, tízóraira, egyes húsos változatai talán még egy ebéd második fogásának is megfelelnek. Remek a délutáni kávéhoz, teához vagy kirándulásra. Váratlan vendégek érkezésekor vagy gyermekzsúrokon is előrukkolhatunk vele. A kezdő vagy konyhai trükkökben kevésbé járta háziasszonyok is könnyen és gyorsan elkészíthetik, mert igen kevés szabályt kell megjegyezniük, a muffin pedig 15-20 perc alatt megsül. Nagy előnye, hogy az elkészített muffin lefagyasztható, és hónapokig tárolható, de maga a bekevert tészta kis adagokban eltéve szintén nagyon jó szolgálatot tehet nekünk a napi rohanásban.

Pannon-Literatúra, Kisújszállás

Petrus601>!
Korpádi Péter: Muffinok és pogácsák

A képek szépek, a könyv maga tetszik. A receptek egyszerűek….jó mondjuk egy muffint nem egy nagy ördöngősség megcsinálni. :)
Most akkor külön a receptekről, olyan sorrendben, ahogy elkészítettem őket.

1. Banános muffin (40. oldal)
Kb. mintha csak sima fahéjas muffint ettünk volna, a banánt nem éreztük benne egyáltalán. Pedig a recept szóról szóra követve lett…Hmmm…Több banán vagy kevesebb fahéj?

2. Kapucsínós muffin (65. oldal)
Ugyanaz a helyzet, mint a banános mufinnal. Se kávé, se cappuccino íz, csak a fahéj.. Recept szintén betartva. (Igaz nem írja mennyi fahéj kerüljön bele, azért nem vittem túlzásba, 1 kiskanállal tettem bele.)

3. Burgonyás túrópogácsa (159. oldal)
Nem is pogik lettek, hanem korongok (szóval egyáltalán nem úgy néztek ki, mint a képen).
A sót NE sajnáljátok bele, mert a „egy kevés sóval ízesítjük”-től SEMMI íze nem lesz.

Bővítem majd, ha elkészül valami más is a könyvből.:)