Csokoládés ​finomságok 3 csillagozás

Korpádi Péter: Csokoládés finomságok

Mindenki ízlését igyekszünk kielégíteni szakácskönyvsorozatunkkal, melyekben kitűnő, ízletes fogások találhatók. Nem kell gyakorlott szakácsnak lenni a receptek elkészítéséhez, a viszonylag egyszerű alapanyagok felhasználásával bárki könnyedén finom ételt főzhet a saját, a családtagok és a vendégek megelégedésére.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Receptek a Nagyitól

Pannon-Literatúra, Kisújszállás, 2012

Kek P>!
Korpádi Péter: Csokoládés finomságok

Kiválasztottam egyet – kellett nekem pont azt! Nem tudtam pont 115 fokra forralni a masszát, így az nem keményedett meg a tepsiben, hanem folyós maradt. Nem szilárdult meg, mire vinnem kellett volna. Így aztán az én hűtőkaranténomban maradt. Nem tudom, mikor fog elfogyni. Legközelebb valami prózaiabbat próbálok ki belőle. Szerencsére van olyan is.

Képopera P>!
Korpádi Péter: Csokoládés finomságok

Remek kis válogatás, még sabayon recept is van benne! (Megbújva fellelhető a ganache elkészítése is, de nem explicit.)

Az számomra rejtély, hogy az After Eight stílusú desszertnél miért azt írták, hogy „8 óra után”, nagy naivan azt hittem, valamiféle alkohol van benne, de aztán leesett, hogy mi is lesz ez. Na, de azért van benne pálinkás forró csoki recept, szóval van itt felnőtt recept is. :D

Ha nagyon szőrszálhasogató akarnék lenni, akkor hiányolnám belőle a rendes, tradicionális forró csokoládé receptjét, amiben nincs semmi más a felaprózott étcsokoládén, vagy épp porrá zúzott kakaóbabtöreten, mint víz, és fűszerek, mint a chili, de mivel tényleg jó válogatás, ezért nem akartam semmennyi csillaghányadot lecsípni belőle.