Mágnes ​mellett a vas 1 csillagozás

Nőiszoba.Transz.Férfiszoba
Kőrössi P. József (szerk.): Mágnes mellett a vas

Ennek ​a válogatásnak az ötletét a düh, az indulat, a szomorúság, végsősoron a fájdalom szülte. A törvény előtt a mi fejünkben – eddig úgy véltük – mindenki egyenlő volt. Nem vettük észre, de egyszer csak kiderült, nem biztos, hogy ez így van. Pedig így van: egyenlők vagyunk! Ennek a könyvnek most kell megjelennie, és most meg kellett jelennie!

Életünk során szinte végig kizárólag csak (identitás)zavarokkal küszködünk, melegek és nem melegek (feketék, vörösek, barnák, kékek, lilák és sárgák és hupikékek), amíg el nem dől (gyerekkorban, valamivel később, kamaszodásunk és kamaszkodásunk idején?) ki is lakik a saját testünkben, saját bőrünkben, abban a valamiben, abban a nem csak húsban, amelyet sajátunknak hittünk, és szeretnénk hinni továbbra is. Ki is az az ő, aki vagyunk?! Ki az az ő, aki voltunk?! Ki az az ő, aki leszünk?! Ki az az ő, aki nem vagyunk?

Szeretett olvasó! Előbb vagy utóbb te is gondolkozni, előtte, közben vagy utána (valakit) szeretni… (tovább)

A művek szerzői: Pablo Herrán de Viu, Ion Negoiţescu, Pierre Lepori, Iszmat Csughtáí, Mateiu I. Caragiale, Donat Blum, Michał Witkowski, Ljudmila Ulickaja, Tóth Krisztina, Antonio Tabucchi, Szvoren Edina, Szendi Nóra, Szántó T. Gábor, Zadie Smith, Shyam Selvadurai, Umberto Saba, Leonardo Padura, Hilde Østby, Örkény István, Alfredo Oriani, Nádasdy Ádám, Yves Navarre, Kiss Noémi, Zuska Kepplová, Kassai Zsigmond, Hans Henny Jahnn, Rakel Haslund-Gjerrild, Radclyffe Hall, Gerevich András, Jean Genet, Roger Martin du Gard, Forgách András, Bán Zsófia, Baranyai László, Reinaldo Arenas

Noran Libro, Budapest, 2021

PaperMoth P>!

– Szerzetesek vagy világcsavargók – tettem hozzá. – Jövünk-megyünk, és közben a mai kor latinján beszélünk. Amikor elfogy a pénzünk, továbbállunk. Új barátokra teszünk szert. Új szokásokat alakítunk ki. Cserélgetjük a szeretőinket. Picasso szomorú búzának képét a bőrönd mélyére rejtjük.

26. oldal - Tudja Kepplová: Trianon. Delta