Egyre többször merül fel egy kérdés, ahogy e könyv híre is terjed: „Megéri, hogy egy városi tizenéves önkormányzat felszámolásából csinálsz ügyet?" „Ennél sok-sok sokkal fontosabb ügy van egy városban."
Én ezt nem így látom. Minden település jövőjét a tizenévesei, a fiatalok jelentik. Azonban csak akkor jelenthetik azt, ha minél hamarabb tevőleges részeseivé válnak településük életének, ha az őket is érintő ügyekbe beleszólhatnak. Ugyanakkor szinte mindenütt csökken a tizenévesek, a diákság települési jelenléte, a tizenéves közélet tartalma, súlya. Magyarországon már az iskolák sem a helyi önkormányzatok, tehát a helyi társadalom iskolái. A különféle iskolai önkormányzatokat pedig régebben is csak ritkán lehetett komolyan venni.
Érthető, de számomra elfogadhatatlan, hogy senki nem ír a tizenéves, diák közéletről, egyetlen tizenéves és diák önkormányzatról sem. Ezt kimondani még szűk családi és baráti körben is ciki, mert kimondatlanul is az visszhangzik, hogy nem… (tovább)
Méltó temetés 0 csillagozás
Civilként a magyar végeken
Hasonló könyvek címkék alapján
- Daróczi Gábor (szerk.): Így látjuk mi
·
Összehasonlítás - Kovács János (szerk.): Így látjuk mi ·
Összehasonlítás - Jásper András (szerk.): Diákönkormányzati Kisokos 2.0 ·
Összehasonlítás - Papp György (szerk.): Átutazóban ·
Összehasonlítás - Balla Viktória – Bánszegi Zsuzsa – Kiss Andrea – Németh Zita – Szabó Krisztina: Az ifjúsági munka fogalomtára ·
Összehasonlítás - A. S. Neill: Summerhill 95% ·
Összehasonlítás - Deáky Zita: Gyermekek és serdülők munkája Magyarországon a 19. századtól a második világháborúig ·
Összehasonlítás - Palotai H. Zsófia: Szabadság mindenek felett 1. – Hiems/Tél ·
Összehasonlítás - Kiss Andrea – Takács Katalin – Csóka Dóra (szerk.): Ha a hegy nem megy…
·
Összehasonlítás - Láng Péter (szerk.): Hatvan harcos esztendő II. ·
Összehasonlítás