Az ​állatok nagy képeskönyve 19 csillagozás

Koroknay István: Az állatok nagy képeskönyve Koroknay István: Az állatok nagy képeskönyve Koroknay István: Az állatok nagy képeskönyve Koroknay István: Az állatok nagy képeskönyve Koroknay István: Az állatok nagy képeskönyve Koroknay István: Az állatok nagy képeskönyve

Szerény becslések szerint másfél millió állatfaj él a Földön. Igaz, ezeknek nagy része gerinctelen, de a gerincesek száma sem becsülendő le: vagy húszezer hal-, közel háromezer kétéltű-, ötezernél több hüllő-, huszonnyolcezer madár- és tizenháromezer emlősfajt tart számon napjainkban a tudomány. Az állatok nagy képeskönyve csak arra vállalkozhatott, hogy a reprezentáns állatok közül válasszon ki vagy kétszázat, a legérdekesebbeket, s miközben az állatok különös életmódjáról, harcairól, násztáncáról vagy vándorlásairól ír, bemutassa őket képpel és színes leírásokkal. A három előző kiadás sikere azt bizonyította, hogy a mintegy kétszáz képpel és névmutatóval kiegészített könyv érdekes és hasznos kézikönyve az ifjúságnak.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Természetbúvárok Könyvespolca Móra

Móra, Budapest, 1988
248 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631155218 · Illusztrálta: Huller Ágoston
Móra, Budapest, 1984
Móra, Budapest, 1984
246 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631136744 · Illusztrálta: Huller Ágoston

Jaina>!
Koroknay István: Az állatok nagy képeskönyve

Imádtam ezt a könyvet, tele van érdekesebbnél érdekesebb tudnivalókkal, biztos vagyok benne, hogy később a gyerekeimnek is nagyon fog tetszeni :)

Marcsi_Bp_Békásmegyer P>!
Koroknay István: Az állatok nagy képeskönyve

régi kiadás, fekete-fehér képekkel, de nagyon élvezetesleírásokkal

padamak >!
Koroknay István: Az állatok nagy képeskönyve

Gyerekkorom egyik kíváncsiságot kielégítő maradandó élménye. Alaposan aláhúzogatva olvastam. Elindít.