Vackor ​az első bében / Vackor világot lát (Vackor 3-2.) 62 csillagozás

Kormos István: Vackor az első bében / Vackor világot lát

A kötet első verses meséje a „lompos, loncsos és bozontos, piszén pisze kölyökmackó”, Vackor immáron iskolai tapasztalatait meséli el, aki új barátokat szerez, megtanul mindent, amit egy elsősnek illik, sőt némi csibészséget is, amikor rövid időre iskolakerülővé lesz. A legfontosabb azonban, hogy megszereti azt a bizonyos Kökörcsin utcai iskolát. A második verses mesében világot látni indul, megismeri Budapestet barátai, Gerzson és Bendegúz társaságában.

Osiris, Budapest, 2006
120 oldal · ISBN: 9633898234 · Illusztrálta: Keresztes Dóra
Osiris, Budapest, 2001
116 oldal · keménytáblás · ISBN: 9633792541 · Illusztrálta: Keresztes Dóra
Osiris, Budapest, 1998
116 oldal · ISBN: 9633794986 · Illusztrálta: Keresztes Dóra

Kovaxka P>!
Kormos István: Vackor az első bében / Vackor világot lát

Ezt a piszén pisze kölyökmackót is nagyon szerettem gyerekkoromban, és most is végigmosolyogtam az olvasást. Pláne, mikor kiszúrtam a gyerekek között Csukás Pistát (– kilenc), Vas Pistát, meg a harmadik cés Eőrsi Pistit, akit meg is kellett regulázni! Bűbájos, okos, szeretetreméltó történetek, dallamos versformában. Szerintem még az ükunokáim is kedvtelve fogják hallgatni.

Paulinusz_Tünde P>!
Kormos István: Vackor az első bében / Vackor világot lát

Nagyon szerettem a Vackor könyveket, és még mindig nagyon bájos. Már az óvodában is erősen vonzódtam a könyvekhez, Lia óvónéninek állandóan mesélnie kellett, mire azt mondta nekem, ha ennyire szeretem a könyveket mihamarabb tanuljak meg olvasni. Meg is tettem hamar.
Nagyon szép emlékek jutottak eszembe, miközben olvastam.

Kormos István: Vackor az első bében / Vackor világot lát

Nagyon szerette mindkét lányom, amikor hasonló korúak voltak, mint Vackor. A napokban megvettem a könyvet és újraolvasom, felidézve a régi emlékeket, amikor közösen lelkesedtünk a kis csetlő-botló „lompos, loncsos és bozontos” Vackorért.
Kormos István vidáman, humorosan, de sok tanulságos történettel mutatja be a kis mackó óvodás és iskolás életét. Közben toleranciára tanít, a szabályok fontosságára, a tanulás örömére. Nagyon tetszik az a rész is, amikor a nevekről beszélgetnek Maros Donkával: „ A papám Marci lehet, /a mamám Rózsi lehet./ Csak az én nyakamba sóztak/ ilyen különös nevet.” Ez mára már igen megváltozott, de nagyon tetszik. A szöveget jól egészítik ki Keresztes Dóra rajzai.

Joó_Katalin_Kata>!
Kormos István: Vackor az első bében / Vackor világot lát

Vackor óvodáskori élményei után elolvastam gyermekkorom másik meghatározó élményét: a Vackor az első bében-t, Vackor világot lát című mesekönyvét.

Kormos István neve védjegy. Az olvasó biztos lehet benne, hogy a sorok rímelni fognak és a történet végig fogni fogja a kezünket.

Az első iskolai nap talán mindenki számára meghatározó. De ha a kisdiák mackó, akkor talán méginkább. A kötetben nem csak az iskolai kalandokat ismerhetjük meg, hanem egy budapesti látogatást is, ahol Vackor az otthoni téli álom helyett ellátogat a városligeti Műjégpályára, találkozik a Télapóval és megannyi kalandba keveredik.

A Vackor az óvodában-t és a Vackor az első bében-t remélem még számos kisgyerek tudhatja magáénak, – ahogy én is –, mint élete első könyvélményét!

Fanni_214>!
Kormos István: Vackor az első bében / Vackor világot lát

Akkor kaptam, amikor én is készültem az első bébe. Ha nem is tudtam akkor még olvasni, de a képeket imádtam benne, később pedig el is olvastam.

Fleur_Rouge_Cerise>!
Kormos István: Vackor az első bében / Vackor világot lát

Minden iskolába készülő kis gyereknek kötelező! :) Abszolút imádni való.

LuciaBane>!
Kormos István: Vackor az első bében / Vackor világot lát

Ejnye, de édes ez a verses mese!

Még alsóban volt kötelező az első bé-s történet, köszönhetek neki egy Vackor nevű plüssmacit.

Annyira jó volt ezt olvasni.

Millázs>!
Kormos István: Vackor az első bében / Vackor világot lát

Aranyos Vackor, csak sok a boglyos, lompos, loncsos, bozontos piszén pisze kölyökmackó-betét. Kiváló lapszaporító.
Későn olvastuk már. Lehetséges, hogy kisebb korukban jobban figyeltek volna a gyerkőceim (vagy én… upsz). ;)

Bogi__>!
Kormos István: Vackor az első bében / Vackor világot lát

Én is voltam első bé-s,de sajnos nem nekem volt az osztálytársam ez a piszén pisze…

gingalló >!

Málna utca huszonhétben
ül a kályha közelében,
ül Vackor egy kicsi széken,
füle,
torka,
és a piszén pisze orra,
és az boglyos bozontja,
és az a loncsos lobonca,
és még sorolhatnám sorra

Egyszer csak Vackort kérdezi:
-Mi a papád neve?
Vackor zavartan dünnyögi:
-Mackor az ő neve…
-Mi a foglalkozása, mondd!
-Az biza medveség…
(Erre kitör a nevetés,
hogy belezeng az ég!)
-Milyen medveség, kis piszém?
-Hát…izé…erdei
-Vackor! Az nem foglalkozás!
-De hiszen medve a papám,
barna bundája van neki…

Szippogatva,
szeppegetve
fölnéz Vackor ültiben:
-Aj, ne kérdje, rendőrbácsi,
hogy mért kell ilyet csinálni!
Tűzre való ELSŐ BÉS csak
az Ilyen!
Mert én iskolát kerülök,
és most itt tilosban ülök.

Vackor sorozat · Összehasonlítás