A ​háromágú tölgyfa tündére 20 csillagozás

A legszebb magyar népmesék
Kormos István (szerk.): A háromágú tölgyfa tündére Kormos István (szerk.): A háromágú tölgyfa tündére

Sok szép magyar népmesekötet sorakozik már a mesekedvelő olvasók könyvespolcán. Az eddigi kötetekben egy-egy szép szavú mesélő legszebb mesefeldolgozásait tettük közzé, ebben a válogatásunkban pedig az egész magyar népmesekincs örökbecsű darabjait szedtük csokorba.

Kiadói ajánlás: 8 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

A művek szerzői: Illyés Gyula, Benedek Elek, Kolozsvári Grandpierre Emil, Arany László

Móra, Budapest, 1992
Móra, Budapest, 1980
210 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631122050 · Illusztrálta: Marton Magda
Móra, Budapest, 1965
274 oldal · keménytáblás · Illusztrálta: Heinzelmann Emma

Dinah>!
Kormos István (szerk.): A háromágú tölgyfa tündére

Kedvenc mesekönyvem volt, folyton ebből kértem az esti mesét. Általában Az égig érő fát, mert az volt a legkedvesebb mesém. Anyu meg a mama mindig féltek megkérdezni, mit olvassanak, mert ezt választottam.

A többi mese is nagyon jó benne, lassan majd előveszem, és a kislányom is ebből kapja majd az esti mesét. ;)

Marischka>!
Kormos István (szerk.): A háromágú tölgyfa tündére

Annyiszor elolvastam!!! Aztán felnőttem, elkerültem otthonról, a szüleim elváltak, az apám a kert közepén kazalba rakta, ami szerinte haszontalan, és meggyújtotta. Közte volt ez a könyv is, meg még sok másik. Játékok, régi fotók… Lehet nélkülük élni. Olyan zombisan:(

eeszter P>!
Kormos István (szerk.): A háromágú tölgyfa tündére

Gyerekkorom könyve, de annyira sokat nem olvasták fel / olvasgattam, mert nincs túl sok emlékem ezekről a mesékről. Azt tudom, hogy régóta a polcomon van, és nagyon megmaradt bennem hogy ez volt az első könyvem, amit kölcsönadtam egy általános iskolai barátnőmnek, és meglepetten láttam, hogy kissé sérült gerinccel kaptam vissza – mikre nem emlékszik az ember!? :D Most sorra vettük a meséket, de annyira nem csodálkozom azon, hogy nem sokszor mesélték belőle az esti mesét nekem annak idején, mert igazából nem győzött meg a kötet. Az én érzéseimnek sok helyen morbid volt, máshol pedig határozottan untam, összességében nem gondolom egy jól sikerült válogatásnak. Vannak ennél sokkal szívemhez közelebb álló gyűjtemények, még ha a magyar népmesék keretein belül is maradunk.

monaco>!
Kormos István (szerk.): A háromágú tölgyfa tündére

Nálunk ez egy ún. „generációs könyv”. Egy kislányé volt, aki a kislányának adta, aki a kislányának adta….

Andrica>!
Kormos István (szerk.): A háromágú tölgyfa tündére

Gyermekkorom legjobb mesekönyve volt, még ma is „kísért” a szélkötő kalamona. Ennek immár közel 50 éve…. De véleményem szerint is generációs könyv, ajánlom minenkinek.