Mesék ​Vackorról (Vackor 1-3.) 64 csillagozás

Kormos István: Mesék Vackorról Kormos István: Mesék Vackorról

Bundája loncsos, lompos és bozontos sötétbarna színű, orra piszén pisze, és kedvenc foglalatossága a fára mászás. Ugye ismerős a személyleírás Vackorról, akinek kalandjairól szóló sorokat nemzedékek fújják?
Vackor most újra él a lapokon. Fára mászik, csavarog, világot lát, és iskolába megy. A kötetet Reich Károly rajzai díszítik.

Tagok ajánlása: 4 éves kortól

Vackor

óvoda

KönyvParfé P>!
Kormos István: Mesék Vackorról

Vackor nagyon különleges helyet foglal el a szívemben, ugyanis az első olyan könyvek egyike, amelyet önállóan olvastam. Gyakorlatilag még fel sem értem a könyvtári kölcsönző pultot, már zsinórban vittem haza Kormos István köteteit. Azonnal elvarázsolt ez a kedves medvebocs, akivel mindig történt valami. Szerettem vele csavarogni az erdőben, szívesen mentem vele óvodába, és vele együtt léptem be a Kökörcsin utcai iskolába is.
Kis bocsunk folyamatosan rácsodálkozik a világra, és mint egy gyerek, kíváncsian próbál ki új dolgokat. Játszik, barátkozik, közben tanul és olyan fontos dolgokat sajátít el, mint a várépítés, hajókázás, fára mászás, vonatozás és „Balatonban úszás”. Kalandvágyó, az biztos. Olyannyira szeret veszélyesen élni, hogy még a mézet is megkóstolja, pedig nagyon sok ideig berzenkedik ellene.
Bővebben: http://konyvparfe.blog.hu/2017/12/07/kormos_istvan_reic…

Felixa P>!
Kormos István: Mesék Vackorról

Azok a mesés illusztrációk juttatták eszembe a gyerekkoromat. Számtalan könyvemben Reich Károly rajzai színesedtek.
Vackor nem játékmackó, hanem kölyökmackó, aki emberként él, óvodába, majd iskolába jár, akárcsak a többi kisfiú és kisleány; azaz emberként viselkedik, mondhatni „emberbocs”.
Tetszettek a szövegbe épített közismert népmesék és mondókák, a hangutánzó és hangulatfestő szavak, az egyszerű rímek és az ismétlődések sokasága. Ettől annyira gyermekközeli.

Kokuszka>!
Kormos István: Mesék Vackorról

Bájos, tanulságos örökzöld mese volt, a kisfiam nagyon szerette. Na és Reich Károly rajzai!! ❤❤ Csodásak!! Csak a lapozgatása is egy élmény. Be kell szereznem egy saját példányt belőle.

KBCsilla P>!
Kormos István: Mesék Vackorról

Azon kívül, hogy egyszerűen imádom, nem is lehet mást mondani.
Amúgy is medve-imádó vagyok, lehet, hogy innen ered?
Szerintem, amikor a gyerekeimnek olvastam anno, már akkor is azért kezdtem hozzá, mert én nagyon szerettem.
Mindhárom része imádnivaló, ezt nem lehet elégszer elolvasni.
(Mese Vackorról, egy pisze kölyökmackóról; Vackor világot lát; Vackor az első bében)
(Megpróbálkoztam a hangoskönyv változattal is, de katasztrofális volt. Be is tiltanám, olyan érthetetlenül, kifejezéstelenül, szavakat félig lenyelve mondja valaki. Nem tudom ki, de egy nő, az biztos.)

Kormos István: Mesék Vackorról

Valahogy úgy vagyok ezekkel a Vackor-történetekkel, hogy néha-néha nagyon jól esik olvas(gat)ni őket.
    Régóta Márkus László hangján hallom ezeket a meséket, és látom is az „animált” Reich Károly-rajzokat.
    Úgy látszik, ma jött el az ideje, hogy ebéd után jól beburkolózva-takarózva végigolvassam.

Önmagammal szembeni régi adósságomat törlesztettem ekkor, és visszatettem a könyvespolcra Vackor-t.

KingucK P>!
Kormos István: Mesék Vackorról

Nosztalgikus állapotba kerültem a mesétől.
Bár már nem éreztem annyira izgalmasnak, biztosan azért mert kicsi gyerekeknek íródott :)
Viszont a mindókák még most is itt csengenek a fülemben…
A gyermekemnek majd szívesen elolvasom ismét.

Badiga>!

Hanem vége lett.
Örök életében senki
csak óvodás nem lehet.
Akik hatévesek lettek,
nem kaptak tovább helyet,
hát egy szép napon elhagyták
sokan ama fényességes,
vigasságos termeket.
Társaikkal kezet fogtak,
iskolába iratkoztak.

Nemhiába mondják, hogy óvodásnak lenni a legjobb :-)
Nagyon nagyon régen olvastam ezt a mesekönyvet, nem is emlékszem, hogy mikor talán 8 éves koromban, és csak Vackorra emlékeztem a kis történeteire már nem, jó volt újra felidézni

dianna76 P>!
Kormos István: Mesék Vackorról

Gyermekkoromból ismerős volt egy-egy része, verse, de így egyben még nem olvastam Vackor történetét. Az ovis rész kevésbé tetszett. Viszont óvodába készülő gyermeknek hasznos lehet, mert nagyjából benne vannak a lényeges dolgok az óvodai életről. Ez az óvodai csoporttal való balatoni nyaralás viszont nagyon nem volt reális. Bár az hol reális, hogy egy mackó lesz a gyerek ovistársa? :) Nos ez a rész volt az, ami végképp nem lett az enyém. A világjáró történet tettszett a legjobban, azt kimondottan élveztem. A sulis sem volt rossz, és szerintem mesésebb lett, mint az ovis rész. Ráadásul felhívja a figyelmet a tanulás fontosságára, mert bizony a gyereknek a napi munka és kötelezettség az a suli és tanulás. Tetszettek a történetekbe csempészett ismert dalok, mesék. Az ovis és iskolás versek, fejezetek utolsó két összecsengő, hasonló sora nagyon jó volt. Ellenben kicsit zavart az ovis névsor újbóli felsorolása. Bár nyilván a gyerekeknek ez tetszhet. Vackor ismétlő sorait a személyére vonatkozóan, ezt a kis lompos, loncsos és bozontos, piszén
pisze kölyökmackót viszont szerettem.
Az illusztrációkban szerettem a régi stílust, a gyermekkorom emlékeit. Meg jó volt nézegetni a valamikori dolgokat, ruházatot stb.

Osiris, Budapest, 2006
220 oldal · ISBN: 9633898935 · Illusztrálta: Reich Károly
Emmus>!
Kormos István: Mesék Vackorról

Csengő-bongó történet! Verses mese ami telis-tele rímekkel ezért szeretem, nem egy szokványos mese. Megismerjük, hogy milyen szépen lehet játszani a szavakkal.
Elsőre nekem mindig Öreg néne őzikéje jut eszembe a verses mesékről, azt a mesét is nagyon szeretem.
Minden korosztálynak ajánlott, én eddig még nem olvastam és nem is olvasta nekem anno senki, de most bepótoltam és amikor elérkezik az idő másnak felolvasom :)

bonnie9 P>!
Kormos István: Mesék Vackorról

Gondolatok sorban és összevissza….
Ez a legjobb kiadás, mivel együtt van az összes mese, szépen időrendben, sorban.
Mese Vackorról, egy pisze kölyökmackóról
A három történet közül számomra ez a legkedvesebb. Ugyan kellett egy kis ráhangolódás a ritmikájára, de ha belejön az ember, egészen jól megy. Sok a visszatérő elem (milyen is Vackor, kik a társak, famászás, stb.), de ezek hosszúságuk ellenére is könnyen megjegyezhetők, bármikor felidézhetők. A történet is közel áll most hozzám, hiszen nagyobbik gyerkőc hamarosan megkezdi óvodai életét. Nem meglepő módon, őt is ez a rész fogta meg.
Vackor világot lát
Itt egy kicsit csökkent mindannyiunk lelkesedése. Hiányoztak az ismétlődő részek, és a budapesti nevezetességek engem még ugyan megmozgattak, de a kicsik érdeklődését nem annyira tudta felkelteni. Ettől függetlenül érdemes olvasni, önmagukban jó kis mesék, de azt hiszem a gyerekekkel még néhány évet várunk az élvezhetőségre. Gerzson, Bendeguz és Jolán néniék ettől még kedvesek, sajnálom, hogy a következő részben nem tudjuk meg, mi történik velük a továbbiakban.
Vackor az első bében
Egy kicsit visszatért az első rész hangulata, de nem érte utol, nem múlta felül azt. Elgondolgodtam viszont, hogy „Csukás Pista – kilenc” csak véletlen vagy szándékos egybeesés.
Illusztráció: szeretem ezeket a zsírkréta rajzokat.

Hol volt,

zsibong a sok
gyerek benne;
olyan, mint egy kacsalábon
forgó, ékes palota.

15. oldal, Vackor az óvodába érkezik (Osiris, 2006)

Kapcsolódó szócikkek: óvoda

Aztán sóhajt:
– Hóha, hó!
Fára mászni
vóna jó!

20. oldal, Vackor bemutatkozik a gyerekeknek (Osiris, 2006)

Kapcsolódó szócikkek: Vackor

És apjával akkor
hazasétált Vackor.

11. oldal, Megismerünk egy pisze kölyökmackót, aki mindig elcsavargott az erdőn (Osiris, 2006)

Megcsókolja
Búcsúzz el anyádtól estig,
ha nem estig,
valameddig,
s induljunk az óvodába,
induljunk el, kölykem, akkor.

És besétált akkor
az apjával Vackor.

17. oldal, Vackor az óvodába érkezik (Osiris, 2006)

Ajjaj,
jajjaj,
hajjajjaj!
Most lett még csak
csuda zaj!
De még milyen messze hangzó!
Ahogy a terembe lépett
az a híres,
nevezetes,
síró,
rívó,
piszén pisze kölyökmackó.

19. oldal, Vackor bemutatkozik a gyerekeknek (Osiris, 2006)

Szól az óvó néni akkor:
– Gyere bátran,
kicsi Vackor!
Nyújtsd ide a csöpp kezed.
Mondd meg, kedves,
honnan jöttél,
hány éves vagy,
hol születtél,
mondd meg szépen,
merre jártál,
hol kószáltál,
hol bóklásztál,
ne félj itt, te piszén pisze,
gyere bátran közelebb!

20. oldal, Vackor bemutatkozik a gyerekeknek (Osiris, 2006)

Említett könyvek