69. legjobb mese könyv a molyok értékelése alapján

Mese ​Vackorról, egy pisze kölyökmackóról (Vackor 1.) 197 csillagozás

Kormos István: Mese Vackorról, egy pisze kölyökmackóról Kormos István: Mese Vackorról, egy pisze kölyökmackóról Kormos István: Mese Vackorról, egy pisze kölyökmackóról Kormos István: Mese Vackorról, egy pisze kölyökmackóról Kormos István: Mese Vackorról, egy pisze kölyökmackóról Kormos István: Mese Vackorról, egy pisze kölyökmackóról

Megismerünk egy pisze kölyökmackót, aki mindig elcsavargott az erdőn; Vackor elindul az óvodába; Vackor az óvodába érkezik; Vackor bemutatkozik a gyerekeknek; Vackor megmondja, hogy nem szereti a mézet; Vackor elalszik; Betörik Vackor orra; Vackor honvágyat érez; Vackor megtanul játszani; Egy mulatságos tornaóra, amikor végre mászhatott Vackor; Vackor első napossága; Doktor Schindler Frigyes és Vackor beszélgetése; Fölkerekedik az óvoda; Vackor fürdik a Balatonban; Vackor medvést játszik; Vackor levelet írat haza; Hazatérés a Balatonról; Vackor születésnapja, amikor végre megszereti a mézet; Mesék napja az óvodában; Vackor elbúcsúzik az óvodától, és iskolába megy.

Móra, Budapest, 2016

Meglátta a napostáblát,
rajta ott az ő jele:
egy üveg méz,
telis-tele."

Gyerekkorom nagy kedvence, anno kívülről fújtam minden sorát.
Nagyon jól esett elolvasni, sok kis emléket felidézni.
Nagyon szeretem. ♥

De szerettem a sok
könyvet,
mennyiszer forgattam
például ezt
is, csak így nem jött volna
ki a rím,

kalapja van,
s így képzelem el
eme állatot
most is magamban.

S öt csillagot kapott akkor
Violától a moly.hu-n Vackor.

Simiréka I
Kormos István: Mese Vackorról, egy pisze kölyökmackóról

Hároméves mindent fal, ami vers, verses mese, amiben tobzódnak a rímek, pörög a történet, és úgy ragad rá a szöveg, hogy már ő is rímekben kéri a reggeli tejet. Vackor meséivel pár napja ismerkedik, de folyton kéri, keresi, beszél róla. Amikor a könyvből felolvasok neki, Márkus László hangja idéződik fel bennem, az, ahogy gyerekkoromban néztük a mesét, hallgattuk a történeteket az ő utánozhatatlan előadásában.
A négy csillag annak szól, hogy szegény Vackort jóapja folyton el akarja náspángolni. Látszólag fenyegetni is nagyon szereti, de ezen átlendülve, nagyon kellemes Vackorral időzni. Reich Károly rajzairól meg mit is lehetne mondani: bármit rajzolt, arra mi mindig vevők vagyunk.

pannik P
Kormos István: Mese Vackorról, egy pisze kölyökmackóról

Kormos István előtt le a kalappal, szuperül rímekbe van szedve Vackor, a piszén pisze kölyökmackó története :)
Még sosem olvastam (gyerekkoromban elkerült vagy csak nem emlékszem rá, nem tudom), aranyos, kedves történet ez és szépen tanít minden sora.

Baba082 P
Kormos István: Mese Vackorról, egy pisze kölyökmackóról

Bevallom a végén pityeregtem.
Andris még nem kapott rá a mesék élvezetére, de nem hagyom magam, én rendíthetetlenül mesélek, fiam úgy mondja: „Nyünyü”.
Ő közben bohóckodik a kiságyban, vagy egy másik könyv képein csodálkozik nagyokat. Viszont azért én csak nyünyüzök tovább, mert engem meg érdekelnek a mesék.
Vackor különösen érdekel, hiszen az egyik legaranyosabb mesekönyv a világon.
Bízom benne, hogy mire ovis lesz Andris, addigra megkedveli a mesehallgatást, és újra előkerül a kis piszén pisze kölyökmackó, és az ő ovis kalandjai.

moncsicsi83
Kormos István: Mese Vackorról, egy pisze kölyökmackóról

Gyerekkorom egyik kedvenc meséje és most a gyerekeimnek olvashattam.
IMÁDTUK MINDEN SORÁT!!!!!!!!!!!!!!!!

Brumma, brumma hóha hóóóó, Vackort olvasni de jóóóóóóóóóóóóóó!!!!!!!!!!!! :)

csillagka P
Kormos István: Mese Vackorról, egy pisze kölyökmackóról

Egyszerűen az 50-es, 60-as évek a gyerekirodalom kimagasló korszakaként vonul be az irodalomba, vagy csak én ezeken a meséken nőttem fel és mindenkinek a saját múltja felé hajlik a keze, de nekem akkor is, azért is Vackor és társai a mesék, magyar nyelv fricskáival megalkotott szótanítási gyakorlatok ovisoknak, az igazi unikumok. ( Walt Disney mehet a levesbe )
Imádom Vackort is egy időben annyit meséltem a lányomban hogy kívülről fújtam, főleg a mézes részt szerette és három évesen megfogadta hat évesen megkóstolja a mézet, azóta se szereti, nem úgy az éretlen vadkörtét :)
Nagyon nagyon ajánlom minden szülőnek, gyereknek, hihetetlen nyelvi játékkal megáldott, tanulságos verses mese.

Attila_Saw
Kormos István: Mese Vackorról, egy pisze kölyökmackóról

Elvileg gyerekkoromban nem szerettem ezt a mesét, ami mostanra változott. Még jó, hogy újra előveszem a régi mesekönyveimet, mert a gyerekkori rossz könyves élményeket most úgy tűnik jóvá varázsolom.
Tetszett ez a verses formájú mese, szórakoztatott, aranyosnak találtam a piszén pisze kölyökmackót is, Vackort. Érdekes ötlet volt, hogy egy maci gyermekek közé járjon óvodába, aztán majd iskolába, de hát ő egy különleges maci.
Tetszett ez az aranyos mese.

Ancsúr
Kormos István: Mese Vackorról, egy pisze kölyökmackóról

Na, ki volt Vackor csoportos az oviban? Én! És kinek meséltek ezért agyba-főbe Vackorról? Nekünk! És ki akarta feleleveníteni a régmúlt szép időket? Naná, hogy én!
Bátran ajánlom minden korú és nemű óvodásnak!

tsabeeka

– Hóha, hó!
Most meg enni

„Cifra palota,
zöld az ablaka,
jöjj ki, harmatos szép rózsa,
vár a viola.

Kicsi vagyok én,