Luxushotel, ​Hungary 2. 50 csillagozás

Újabb magyar szállodasztorik
Kordos Szabolcs: Luxushotel, Hungary 2.

Újra megpördülnek a forgóajtók, a recepciós kivillantja hamiskás mosolyát, feltárulnak az elnöki lakosztály és a személyzeti folyosó titkai.
Hét évvel a hatalmas sikerű Luxushotel, Hungary után itt a folytatás: a riportkötetben Kordos Szabolcs bemutatja, mi történik a legelegánsabb hotelek falai között Budapesten, a vidéki kastélyszállók báltermeiben és a wellness központok fülledt szaunáiban.

Kordos Szabolcs legújabb könyve nemcsak szórakoztató történetek laza sokaságát vonultatja fel, hanem pillanatképet készít a XXI. századi magyar társadalom felső köreiről és betekintést nyújt a luxusipar dolgozóinak életébe. Engedje, hogy a londiner elvegye a táskáját és bevezesse az intrikák, a fényűzés és a szemfényvesztés világába!

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Hungary

XXI. Század, Budapest, 2019
XXI. Század, Budapest, 2019

Kordos Szabolcs: Luxushotel, Hungary 2. Újabb magyar szállodasztorik

Szerettem, ugyanúgy, ahogy az első részt is amire a könyv is többször tett utalást. A megszokottat kaptam Kordos Szabolcstól: humort és a valóságot onnan, ahova mi nem láthatunk be. Igazából nem is értem miért, de megint csak meglepődtem, hogy mennyi drog forog ilyen helyeken, munka közben is hatásuk alatt állnak, vagy csak épp segítenek beszerezni, bár most ebben a kötetben inkább a vendégek voltak azok,akik főleg éltek az ilyenfajta szórakozással.
Volt szerencsém gyakorlaton lenni egy Németországi kisvárosban egy családi panzióban, ami tulajdonképpen abból állt, hogy konyhán és a pultban mosogattam, sört csapoltam, asztalokat szedtem le, megterítettem, délelőttönként pedig a szobákat takarítottam. Amikor Olga részéhez értem, ezek mind felrémlettek. Bár nekem nincsenek ennyire vad sztorijaim, mint az interjúalanyoknak, azért én is láttam egy.két érdekes dolgot.
Nagyon várom mi lesz a következő könyv témája, de remélem luxushotel 3 is lesz :)

Kordos Szabolcs: Luxushotel, Hungary 2. Újabb magyar szállodasztorik

Szórakoztatóak ezen könyvek, kalandok, nekem nagyon tetszenek. Görbe tükröt tart magunk elé és közben elszórakoztat, megmutatja milyenek vagyunk kívülállóként. A szállodák téma mindig érdekes volt és az is marad még. Mindig megfordulnak érdekes emberek. Lehetnek hírességek vagy különc magánemberek.Különféle korosztályba, nációba tartoznak vagy különféle hagyományokkal rendelkezhetnek, más vagyoni háttérrel. Aki szereti a szállodák világát, szívesen tölt pár napot ott és megismerkedne a kisebb szállodáktól kezdve a legnagyobb, leghíresebb szállodaláncokkal, vendégkörükkel azoknak ajánlom elolvasni ezen könyvet.

kratas P>!

Kordos Szabolcs: Luxushotel, Hungary 2. Újabb magyar szállodasztorik

Ez nekem egy kicsit gyengébbnek tűnt, mint az első kötet, de mivel pont azt kaptam, amire számítottam, így annyira nem zavar a dolog.
Bulvár az egész, de így legalább igazolni tudom, hogy könyvet olvasok és nem valami netes vackot, vagy papír alapú újságot :)
És még most is örülök, hogy nem maradtam meg a szakmámban :)))
Jut eszembe, szerintem a skandinávok nem mind jó arcok, amikor recepciósként dolgoztam egy kis – nem luxus – szállodában, egyszer bejöttek négyen és én majd összesz.rtam magam tőlük, mert nagyok voltak és hangosak. Ja, és egy metált játszó zenekar tagjai, ennek minden kúlső megnyílvánulásával… :D

nagy_anikó>!

Kordos Szabolcs: Luxushotel, Hungary 2. Újabb magyar szállodasztorik

Szeretem az élet írta történeteket. Akkor is, ha csak egy kis ízelítőt mutat be. Most a luxushotelek életéből. Voltak szórakoztató és megdöbbentő részek is, melyek azt a kérdést is felvetették bennem, hogy vajon a gazdagsággal az intelligencia elvész?
Minden elismerésem az ott dolgozóké!
Remélem Kordos Szabolcs még sok ilyen történettel lepi meg az olvasót. Én biztosan olvasni fogom a könyveit.

roganedina>!

Kordos Szabolcs: Luxushotel, Hungary 2. Újabb magyar szállodasztorik

Milyen is lenne, ha nem jó? Sokat nevettem, még többet csodálkoztam. Igaz, lassan a könyvtárból/művházból is össze tudnánk szedni egy kötetre való sztorit. Nem lenne ennyi bizarr történés, de azért lenne mit mesélni. Végül is: ez leginkább egy szociológiai „tanulmány” – „íme az ember” (aki néha állat, vagy inkább rosszabb…).

Sz_Léda_22>!

Kordos Szabolcs: Luxushotel, Hungary 2. Újabb magyar szállodasztorik

Kordos Szabolcsnak mindig megajánlom az 5öst. Imádom a könyvet, nem tudok mást írni, csak ami mindig eszembe jut a könyvei után, hogy pénzzel nem lehet észt venni. Rengeteg a gazdag primitív ember. Vendéglátásban dolgoztam én is, minden tisztelet a dolgozóké, akiknek nem kevés f@….got kell elviselni olykor-olykor.

Nagy_Barna>!

Kordos Szabolcs: Luxushotel, Hungary 2. Újabb magyar szállodasztorik

Alapvetően illett a Luxushotel folytatása Kordos Szabolcs Hungary sorozatába, azt kaptam, amit megszoktam tőle, amire számítottam. Kicsit talán túl sokszor emlegette az első részt, és nem is csak utalás szintjén, hanem fel is idézte az ott írtakat. Ez zavaró volt, hiszen ez egy másik könyv.

orsicsiga>!

Kordos Szabolcs: Luxushotel, Hungary 2. Újabb magyar szállodasztorik

Érdekes, vicces, néha megdöbbentő sztorik a hotelek világából. Én csak vendégként fordultam meg hotelekben, egyszer önkénteskedtem csak hostelben 2 hétig, de elképesztő, hogy egyesek mikre ragadtatják magukat.. Az meg pláne meglepett, hogy aki a luxust megfizetheti, így-úgy képes viselkedni.. Le a kalappal minden ott dolgozó előtt, de főleg a frontosoknak kellhet sok lelkierő a hirtelen reagáláshoz.
Engem meggyőzött, néha szeretek lazább olvasmányt előkapni, így a Hungary sorozatból tudok majd válogatni.

BBarb>!

Kordos Szabolcs: Luxushotel, Hungary 2. Újabb magyar szállodasztorik

Hozta az előző rész színvonalát. Jó volt megint elmerülni a szállodák mindennapi életébe és megismerni az ott dolgozók hétköznapjait. Pár történet mintha ismétlés lett volna.

mackótestvér P>!

Kordos Szabolcs: Luxushotel, Hungary 2. Újabb magyar szállodasztorik

Megerősödött bennem az az érzés, hogy Nemere után is van élet. Főleg az olyan könyvek esetében, amik utánjárást, esetleg interjúk tömegét igénylik, de írói véna nem nagyon kell hozzá. A különbség annyi, hogy Nemere idejében csak nyomtatott média volt …most ezeket az infókat pár óra alatt összevadászod a neten, még a szockor főpingvinjeinek történeteit is …csak alaposnak kell lenni. Sajnos a 2. részben csalódtam, de így sem adom fel, amíg minden könyvét el nem olvasom :)

Niki_Salamon P>!

A kolléga jön váltani, harmincezer forintot akar fémben. Rászokott a félkarú rablóra, vagy mi ütött belé?

Niki_Salamon P>!

Naiv módon egy járókerettel közlekedő öregúrról azt gondoltam, hogy őt biztosan nem látom majd éjszaka huncutkodni, erre két prostival jött haza.

Niki_Salamon P>!

Újabb telefonhívás érkezik, ezúttal azt kérdezik, hogy az Andrássy úton kirügyeztek-e már a fák, és virágba borult-e a Margit-sziget. Sajnos rügyileg nem vagyok kompetens, nem láttam már a napsütés két hete, annyit tudok mondani, hogy tavasz van, Budapest pedig milyen gyönyörű. Amúgy meg szobánk nincs, se rüggyel, se nélküle.

psn>!

Humorérzék nélkül emberekkel foglalkozni olyan, mint tériszonyosan ipari alpinistáskodni, vagy kleptomániásan vagyonőrködni – esélytelen.

Kapcsolódó szócikkek: humorérzék · kleptománia · tériszony
Niki_Salamon P>!

Az összes Hungary című könyvem az ember viselkedésről szól, ők pedig úgy játszanak ezeken a húrokon, mint Paco de Lucía ujjai a gitárokon.

Niki_Salamon P>!

Lehúztam már annyi időt ezen a piacon, hogy ne akarjak többé más emberek nyomorát megoldani. Azt szeretném, ha nekem is lehetnének nyomoraim, amiket mások oldanak meg.

Nicole_Kinney I>!

Rügyügyileg sajnos nem vagyok kompetens, nem láttam a napsütést két hete, annyit tudok mondani, hogy tavasz van, Budapest pedig mindig gyönyörű.

konyvolvaso>!

Azért persze kifizeti a számlát, egy részét kuponnal, a másik részét a felesége SZÉP-kártyájával, és ott van még, ugye, a céges kedvezmény, tehát akkor összesen háromezer forint lesz készpénzben.

konyvolvaso>!

Az egyik család azzal búcsúzott, hogy nagyon jól érezték magukat, külön örülnek, hogy a gyerekek láttak igazi tűzoltó bácsit is akcióban, ez biztosankomoly élmény lesz a számukra.