Luxushotel, ​Hungary 2. 28 csillagozás

Újabb magyar szállodasztorik
Kordos Szabolcs: Luxushotel, Hungary 2.

Újra megpördülnek a forgóajtók, a recepciós kivillantja hamiskás mosolyát, feltárulnak az elnöki lakosztály és a személyzeti folyosó titkai.
Hét évvel a hatalmas sikerű Luxushotel, Hungary után itt a folytatás: a riportkötetben Kordos Szabolcs bemutatja, mi történik a legelegánsabb hotelek falai között Budapesten, a vidéki kastélyszállók báltermeiben és a wellness központok fülledt szaunáiban.

Kordos Szabolcs legújabb könyve nemcsak szórakoztató történetek laza sokaságát vonultatja fel, hanem pillanatképet készít a XXI. századi magyar társadalom felső köreiről és betekintést nyújt a luxusipar dolgozóinak életébe. Engedje, hogy a londiner elvegye a táskáját és bevezesse az intrikák, a fényűzés és a szemfényvesztés világába!

XXI. Század, Budapest, 2019
XXI. Század, Budapest, 2019

kratas P

Kordos Szabolcs: Luxushotel, Hungary 2. Újabb magyar szállodasztorik

Ez nekem egy kicsit gyengébbnek tűnt, mint az első kötet, de mivel pont azt kaptam, amire számítottam, így annyira nem zavar a dolog.
Bulvár az egész, de így legalább igazolni tudom, hogy könyvet olvasok és nem valami netes vackot, vagy papír alapú újságot :)
És még most is örülök, hogy nem maradtam meg a szakmámban :)))
Jut eszembe, szerintem a skandinávok nem mind jó arcok, amikor recepciósként dolgoztam egy kis – nem luxus – szállodában, egyszer bejöttek négyen és én majd összesz.rtam magam tőlük, mert nagyok voltak és hangosak. Ja, és egy metált játszó zenekar tagjai, ennek minden kúlső megnyílvánulásával… :D

roganedina

Kordos Szabolcs: Luxushotel, Hungary 2. Újabb magyar szállodasztorik

Milyen is lenne, ha nem jó? Sokat nevettem, még többet csodálkoztam. Igaz, lassan a könyvtárból/művházból is össze tudnánk szedni egy kötetre való sztorit. Nem lenne ennyi bizarr történés, de azért lenne mit mesélni. Végül is: ez leginkább egy szociológiai „tanulmány” – „íme az ember” (aki néha állat, vagy inkább rosszabb…).

Nagy_Barna

Kordos Szabolcs: Luxushotel, Hungary 2. Újabb magyar szállodasztorik

Alapvetően illett a Luxushotel folytatása Kordos Szabolcs Hungary sorozatába, azt kaptam, amit megszoktam tőle, amire számítottam. Kicsit talán túl sokszor emlegette az első részt, és nem is csak utalás szintjén, hanem fel is idézte az ott írtakat. Ez zavaró volt, hiszen ez egy másik könyv.

Renáta_G

Kordos Szabolcs: Luxushotel, Hungary 2. Újabb magyar szállodasztorik

Megjelent Kordos Szabolcs Luxushotel, Hungary című riportkötetének folytatása, melyben újabb meglepő történetekkel repít el minket a méregdrága szállodák falai közé. Hét éve jelent meg az első kötet, amely hatalmasat szólt (és szól a mai napig). Alapvető emberi tulajdonság a kíváncsiság. Imádjuk a titkokat, a pikáns sztorikat, főleg, ha olyan helyekről jönnek, ahova csak kevesek jutnak el. A szerző eredetileg pár új történettel színesítette volna a Hungary sorozat első kötetét, ám miután beszabadult a kedvenc riportalanyai, a luxusszálloda-ipar dolgozói közé, nem volt megállás. Annyi anyag jött össze, hogy a rajongók legnagyobb örömére megszületett a kötet folytatása, a Luxushotel, Hungary 2., melyben az első résszel ellentétben, már nem csupán budapesti szállodákba, hanem a vidéki kastélyszállók és a wellnessek világába is beleshetünk.
[…]
Eltelt hét év az első kötet megjelenése óta. Közben megjelentek további izgalmas kötetek a Hungary sorozatban, és bár rövidebb idő alatt állt össze, mint társai, ez a tényfeltáró, érdekes riportkötet is ugyanolyan színvonalú, mint bármelyik darabja a sorozatnak. Élvezettel lestem be ismét a számomra, fogyasztó számára rejtett világba. Olykor nevettem, olykor felhúztam a szemöldököm, néha pedig egyenesen megbotránkoztam, de egy biztos: végig élvezettel faltam a lapokat, hogy megtudjam mi bújik meg a fényűzés falai között. Ajánlom mindenkinek, aki kicsit is kíváncsi erre a zárt, titkokkal teli világra. Én pedig izgatottan várom milyen témával rukkol elő legközelebb Kordos Szabolcs.

Bővebben: https://kulturpara.blog.hu/2019/07/11/budapesti_luxusho…

Hoolihoo

Kordos Szabolcs: Luxushotel, Hungary 2. Újabb magyar szállodasztorik

Könnyű olvasmány, ideális, ha az embernek amúgy is tele van a feje mindenfélével és valami könnyed de mégis érdekes könyvvel akarja pihentetni az agyát.
A téma még mindig izgalmas, bár nekem az első rész jobban tetszett, talán több újdonsággal szolgált. Ettől függetlenül a következő Hungary-részekre is vevő vagyok és ajánlom mindenkinek, akit ez a világ.

Veca88

Kordos Szabolcs: Luxushotel, Hungary 2. Újabb magyar szállodasztorik

Az összes könyvet olvastam a Hungary sorozatból. Ezzel szerintem el is mondtam a véleményemet, hogy nekem nagyon tetszenek ezek a könyvek. Érdekes bele látni ezekbe a világokba.

BBarb

Kordos Szabolcs: Luxushotel, Hungary 2. Újabb magyar szállodasztorik

Hozta az előző rész színvonalát. Jó volt megint elmerülni a szállodák mindennapi életébe és megismerni az ott dolgozók hétköznapjait. Pár történet mintha ismétlés lett volna.