Luxushotel, ​Hungary 211 csillagozás

A budapesti szállodák legféltettebb titkai
Kordos Szabolcs: Luxushotel, Hungary Kordos Szabolcs: Luxushotel, Hungary Kordos Szabolcs: Luxushotel, Hungary

Egyedülálló ​küldetésre vállalkozott a könyv szerzője, Kordos Szabolcs.
Bejutott a budapesti luxusszállodák diszkrét és zárt világába, ahol a titoktartás a legdrágább szolgáltatás, és gyakran maga az ember az árucikk. Az író hónapokat töltött az ötcsillagos ipar szorgos hangyáival és csúcsragadozóival, hogy megtudja, mi zajlik valójában a forgóajtón túl. Előbb-utóbb megnyíltak az informátorok: meséltek a sztárok vad partijairól, eltusolt politikai botrányokról, a lobbiban hallgatódzó kémekről, a bogaras vendégekről, és a saját szennyesük kiteregetéséről sem feledkeztek meg. Túl sokat láttak ahhoz, hogy hallgassanak.

Ismerje meg a belvárosi luxushotelek életét a takarítónő, a boy, a recepciós és a menedzser szemszögéből! Lépjen be velük a lakosztályokba és az alagsori folyosókra, és meglátja, hogy ez a világ romantikusabb, romlottabb és főként sokkal izgalmasabb, mint azt valaha gondolta volna.

Kordos Szabolcs bestseller sorozatának első darabja a megjelenés… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2012

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Hungary

XXI. Század, Budapest, 2019
puhatáblás · ISBN: 9786155955082
XXI. Század, Budapest, 2019
XXI. Század, Budapest, 2013

Kordos Szabolcs: Luxushotel, Hungary A budapesti szállodák legféltettebb titkai

A luxushotelek világa igen távol áll tőlem, és szerintem a magyar emberek nagy százalékától is. Ezért talán még jobban érdekelt ez a helyszín, és nemcsak azért, mert még sosem szemléltem belülről és közelről akár egyet is, hanem azért is, mert azt is tudom, hogy ha esetleg megnyerném a lottó ötöst, és világkörüli útra indulnék, akkor sem szállnék meg egy luxushotelben. Túl előkelő, túl elegáns, én, mint egyszerű ember irtózatosan feszélyezettnek érezném magam benne.

Ennek a könyvnek a segítségével ismét a kulisszák mögé láthattam, megtudtam ki a szállodavezető után a leghatalmasabb „úr” egy szállodában, kinek mi a dolga, és hogyan épül fel a szállodai dolgozók hierarchiája. A szállodai alkalmazottak nagyon sok mindent látnak, de úgy csinálnak, mintha nem látnának semmit, nagyon sok mindent hallanak, de süketnek tettetik magukat és természetesen sohasem beszélnek arról, amit látnak.

Bővebben: http://konyvutca.blogspot.hu/2016/09/kordos-szabolcs-lu…

Csoszi>!

Kordos Szabolcs: Luxushotel, Hungary A budapesti szállodák legféltettebb titkai

A Turista from Hungary után nagy lelkesedéssel vágtam bele a luxushotelek általam ismeretlen világába. Sajnos csalódnom kellett. Nem tetszett annyira, és egy-két sztoritól eltekintve, egyáltalán nem volt humoros. Jó stílusban íródott, olvasmányos, de meglehetősen felületes. Se a szállodai dolgozók, se a vendégek nem voltak szimpatikusak. Egy-egy résztől meg kifejezetten undorodtam.

XXI. Század, Budapest, 2012
ppeva P>!

Kordos Szabolcs: Luxushotel, Hungary A budapesti szállodák legféltettebb titkai

Egy értékelésnél figyeltem fel a könyvre, és pont benn volt a könyvtárban. Valami könnyű, időtöltő könyvre vágytam, lazításra az év végi hajrá és feszültség közepette. Különösebb elvárásaim nem voltak.
Eléggé felületes, felszínes, sztorizgatós volt, de egyszer használatosként elszórakoztam rajta. Mint egy nívósabb pletykalap a fogorvosnál – épp ott van, épp van idő rá, alkalmas az elterelésre, felveszem, olvasom, leteszem. Ennyi. Sok újat/érdekfeszítőt nem tudtam meg, nagyjából úgy jártam, mint a viccben János bácsi a repülőgépen: ezt gondoltam, ezt is gondoltam, hát ezt nem gondoltam. Volt egy pár sztori, amin nagyon röhögtem.
Egyébként meg ez a világ nem az én világom. Nem szeretnék benne sem szorgos hangya, sem csúcsragadozó lenni. Vendég se.

kratas P>!

Kordos Szabolcs: Luxushotel, Hungary A budapesti szállodák legféltettebb titkai

Pontosan azt kaptam, amit vártam, persze könnyű dolgom volt, hiszen már olvastam a szerzőtől. Érdekes volt, bulvárszagú, betekintés egy olyan világba, ahova nem sokan pillanthatunk be. Azért ez a könyv is megerősített abban, hogy nagyon jól tettem, hogy nem maradtam meg a tanult szakmámban :))

AeS P>!

Kordos Szabolcs: Luxushotel, Hungary A budapesti szállodák legféltettebb titkai

Szabolcs gördülékenyen és élvezetesen ír, és nagyon sokat dolgozik azon, amit kiad a kezei közül – ezt eddig is tudtam, de ez a könyv is megerősített benne. Ez egy tudatosan könnyed hangvételű riportkönyv, aminek a célja alapvetően a szórakoztatás, nem ad többet, de nem is ígéri magáról.
Miközben sok történettel kifejezetten szeretne meglepni, az érzelmeinkre hatni, vagy épp undort kiváltani, rám a legnagyobb hatással nem a bulvár, a pletyka és a sztárhegyek voltak, hanem 2006. augusztus 20-ájának rövid felskiccelése, mert ez sem hiányzik a könyvből. Kíváncsi leszek az újrahúzott változatra, biztosan sokat változott a szállodaipar is hét év alatt, én már biztosan szétpolitizáltam volna az agyamat, de úgy sejtem, hogy ő nagyobb ívekben gondolkozik, mint én.

Disclaimer: spoiler

Nusee>!

Kordos Szabolcs: Luxushotel, Hungary A budapesti szállodák legféltettebb titkai

Érdekes rész volt ez is, ami ezúttal kicsit letűnt időkbe vezet vissza, nem feltétlenül a mai viszonyokat mutatja. Továbbra is nagyon megdöbbentő, hogy mennyire visszataszítóan képmutató világban élünk……

Bettina_94 I>!

Kordos Szabolcs: Luxushotel, Hungary A budapesti szállodák legféltettebb titkai

Nem is gondolnánk, hogy mi minden történik egy luxushotel falai között. Vannak elképzeléseink bizonyos botrányokról, eltussolt és ki nem mondott dolgokról, de hagy mondjak valamit; a képzeletet ezerszer is felülmúlja a valóság!

Számomra olyan durva dolgok voltak megírva, hogy néha emlékeztetnem kellett magam, a valóság van megírva ebben a könyvben. Ugyanakkor jó volt látni, hogy valaki végre lerántja a leplet egy olyan világról, amit egyáltalán nem ismerünk, amiről tévképzeteink vannak.

pikkupilvi P>!

Kordos Szabolcs: Luxushotel, Hungary A budapesti szállodák legféltettebb titkai

Nesze semmi, fogd meg jól. Nem bírom a félinformációkat, sejtetéseket, bár azt vágom, mennyire szűrni kellett a neveket, információkat, és a könyv nem embereket lejáratni íródott, hanem a kulisszatitkokba való bepillantásra.

_Katie_ P>!

Kordos Szabolcs: Luxushotel, Hungary A budapesti szállodák legféltettebb titkai

Ebben a szakmában egy szabály van: A vendégnek mindig igaza van
És ha mégsem? Akkor is.
Meg kell tanulni, hogy az, ahogy a vendéget kezeled, amit csinálsz a falakon belül, nem feltétlenül te vagy. Igaz, lehet, hogy legszívesebben viszketőport szórnál az ágyneműbe tagadom, hogy megtörtént vagy éppen beleköpnél az ételébe ezt is tagadom….muhaha de mégsem teheted meg. Csupán csak azért, mert nem szarunk az asztalra, amin eszünk.
Érdekes volt egyes történeteket olvasni, de mind, akik dolgoztak illetve jelenleg is dolgoznak ebben a szakmában, azok nem nagyon lepődnek meg semmin, hiszen az emberi hülyeség határtalan…..egyesek el sem tudják képzelni, mennyire.

zsebtigris P>!

Kordos Szabolcs: Luxushotel, Hungary A budapesti szállodák legféltettebb titkai

Eleinte ódzkodtam, hogy elolvassam ezt a könyvet, de mivel egyre többször láttam a könyvesboltok polcain (az író új köntösbe bújtatott műveivel egyetemben), végül beadtam a derekamat és miután kinyitott újból a könyvtár az első dolgom az volt, hogy kikölcsönözzem.
Úgy érzem én nagyon naiv vagyok ehhez a világhoz, mert nem is gondoltam volna, hogy ennyi simliskedés megy az ötcsillagos szállodákban. Habár olvastam a Tescos titkokat és ott is nagyban mennek az átverések (mondjuk a fizetéseket tekintve nem is csodálom), de azért az ötcsillagos szállodáktól, amik a fényűzésükről, eleganciájukról híresek és ahova nem minden embernek van bejutási lehetősége, nem ezt vártam.
Igaz találkozhatunk vicces részekkel is, de a könyv nagy részét a szállodai dolgozók negatív példái teszik ki. De valljuk csak be: az olvasók nagy része pont ezek miatt a szaftosabb részletek miatt olvassa az ilyen könyveket.
Őszinte leszek: én is pont ezekért az információkért kezdtem bele a könyv olvasásába, de azok a dolgok amiket megtudtam egy életre elvették a kedvemet, hogy valaha is eljussak egy ilyen szállodába, nem mintha lenne rá bármi esélyem, lévén egyszerű városi lány vagyok, egyszerű fizetéssel.
Egyszeri elolvasásnak teljesen megfelel, habár egy kicsit lehangolt lettem után, de mindenképpen ki fogom kölcsönözni az író többi könyvét is.

XXI. Század, Budapest, 2012

HalaszEszter>!

A gazdag ember és az úriember között nagy ám a különbség.

Bea_Könyvutca P>!

Az egyik amerikai külügyminiszter biztosra ment: felhúzatott egy különleges anyagból készült sátrat a lakosztályában, és az embereivel alatta tartotta a bizalmas megbeszéléseket, hogy ne tudják lehallgatni őket.

Bea_Könyvutca P>!

A szállodások szerint nincs rosszabb, mint egy ortodox zsidó csoporttal boldogulni szombaton. Aláírni nem tudnak, lifttel nem utazhatnak, sőt ahhoz is külön londíner kell nekik, hogy egyáltalán bejussanak a szobájukba. A belépőkártya használata ugyanis munkának minősülne, de sabbát idején, vagyis péntek napnyugtától szombat napnyugtáig szigorúan tilos dolgozni.

_Enii_ P>!

Harminc év szolgálat után elhiszed magadról, hogy már az összes perverziót, averziót, mániát és elvárást ismered, aztán rájössz, hogy az emberi elme kifogyhatatlan tárháza ezeknek.

Bea_Könyvutca P>!

Maguk a védett személyek ritkán szokták komolyan venni a biztonsági előírásokat. Az egyik amerikai külügyminiszter rászólt a saját emberére, hogy hagyja már végre abba a dobostorta szurkálását, szeretné egyben a tányérján látni, pokolgép meg nyilván nincs benne.

Kapcsolódó szócikkek: dobostorta
_Enii_>!

Ez a műfaj a bizalomról szól. Aki eljátssza, bukott ember.

_Enii_>!

Mert a szállodavilág maga az élet, itt bárki megfordulhat, minden megtörténhet, és mint látni fogják, meg is történik.

_Enii_>!

Aki jót akar ázsiai vendégeinek, az nem házi tejfölös túrós csuszával várja őket. Az ő laktóztűrő képességük gyengébb, mint az európaiaké.

_Enii_>!

A falak nem beszélnek, de ha képesek volnának rá, bizonyára belepirulnának a saját történeteikbe.

_Enii_>!

De nincs sok választási lehetőségünk: aki bekerül ebbe a világba, az vagy elfogadja a szabályait, vagy kicsinálják. Nem a hely alkalmazkodik hozzánk, mi alkalmazkodunk a helyhez.