55. legjobb életmód könyv a molyok értékelése alapján

Hungary ​by night 102 csillagozás

Így mulat a magyar elit
Kordos Szabolcs: Hungary by night

A Luxushotel, Hungary nagy sikerű szerzője ezúttal a hazai gazdagok és hatalmasok éjszakai útjait követi a budai magánpartiktól a VIP-termeken át egészen a belvárosi szállodai lakosztályokig.

Hogyan élnek valójában a magyar elit tagjai, hol szórakoznak, és mire költik a pénzüket? Milyen titkos, zártkörű klubok üzemelnek a város szívében? Mi történik a pesti éjszaka bugyraiban, ahol a pénz egyáltalán nem számít?

Kordos Szabolcs könyve egy szinte ismeretlen környezetbe, a hazai társadalom legfelső rétegeinek életébe enged betekintést. Megszólalnak maguk az aranyifjak, valamint a luxusipar napszámosai, hogy egy egészen különleges szemszögből mutassák be a XXI. század Magyarországát.

Eredeti megjelenés éve: 2018

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Hungary XXI. Század

XXI. Század, Budapest, 2018
XXI. Század, Budapest, 2018

szeptember99>!

Kordos Szabolcs: Hungary by night Így mulat a magyar elit

Érdekes sztorikat olvashatunk a mai, és a pár évtizeddel ezelőtti, mára letűnt világról, melyben a nagyzolásé, a feltűnősködésé és nem utolsó sorban persze a féktelen szórakozásé a főszerep. Remek esti, kikapcsoló olvasmány volt, sok szituációval, aminek semmiképpen nem lennék tanúja :D

nagy_anikó>!

Kordos Szabolcs: Hungary by night Így mulat a magyar elit

Valahogy csalódtam ebben a részben. Kordos Szabolcs eddig olvasott könyvei többet adtak.
Nagyon sok általánosságot tartalmaz a kötet. Semmi extra plusz, amit az ember még nem hallott volna, vagy nem tudna más forrásokból.
Valahol olvastam, hogy a pénz rontja a karaktert. Valami hasonló jött át a könyvből is.
Ha valakinek a pénz, a gazdagság csak a züllést és a mindent megtehetek-et jelenti.
Hát lelke rajta!

AeS P>!

Kordos Szabolcs: Hungary by night Így mulat a magyar elit

Mintha a gyűjtés is kicsit gyengébbre sikerült volna, mintha a sztorik is kicsit laposabbak lettek volna, vagy csak engem nem érdekel egyáltalán, hogy hogy mulat a magyar elit – látom azt a még fennmaradt sajtóban elég gyakran, nem hiszem, hogy van igényem még több részletet megtudni.

Manawydan>!

Kordos Szabolcs: Hungary by night Így mulat a magyar elit

Könnyed, nyári olvasmány, de ne gondoljunk túl sokat mögé. Ez a jéghegy csúcsának a csúcsa. De nagyon szórakoztató volt ez a kis anekdotázás.

roganedina>!

Kordos Szabolcs: Hungary by night Így mulat a magyar elit

Imádom ezeket a könyveket! Bár az abszolút kedvenc a Luxushotel Hungary volt, de most ez a kötet is igencsak magával ragadott. A végén írja a szerző, hogy reméli egyszer az olvasó is belekóstolhat abba, hogyan mulat a magyar elit. őőő hát én köszönöm, inkább passzolnám. Olvasni viszont nagyon érdekes és sok helyen szórakoztató volt – bizonyos helyeken viszont keményen felment a vérnyomásom… Hogy bizonyos emberek mit meg nem tudnak engedni maguknak?! Őrület! :O

S_Évi>!

Kordos Szabolcs: Hungary by night Így mulat a magyar elit

Azt hittem olyan dolgokról fogok olvasni, amiktől eláll a lélegzetem, de nem ez történt. Örülök, hogy nem tartozom az „elithez”, de ha valamilyen csoda folytán milliárdok pottyannának az ölembe, akkor sem ilyen felszínes marhaságokra költeném, csak azért mert megtehetném. A könyvet gyorsan el lehet olvasni, a téma érdekes, bár kicsit felületes. A polcon már vár a Luxushotel, Hungary.

msphant>!

Kordos Szabolcs: Hungary by night Így mulat a magyar elit

Jézusom… ;) Mondjuk annyira nem is lepődtem meg. Olvastam volna még, kár, hogy ilyen rövid.

Kordos Szabolcs: Hungary by night Így mulat a magyar elit

Hozza a szokásos szórakoztató színvonalat, Kordos Szabolcs most is jó munkát végzett, hogy belássunk a színfalak mögé. Kissé csapongónak éreztem itt-ott a fejezeteket, valahoy nem feltétlenül jött át több fejezetnél, hogy mi miatt kapcsolódik össze vagy épp túl rövidnek láttam egy-egy leírást. A történetek szokás szerint érdekesek voltak, a hűha-faktor skálán volt jó és rossz is, de azt hiszem, kihagynám azt a fajta szórakozást, amit a magyar „elit” szórakozásnak hív, mert nem éppen az én világom.

Renáta_G>!

Kordos Szabolcs: Hungary by night Így mulat a magyar elit

A kötetben számos érdekes történet található vendéglátósoktól és tűzről pattant szórakozni vágyó gazdagoktól. Kordos Szabolcs ismét egy nagyon jó témát választott és kiváló munkát végzett. Izgalmas volt belesni ebbe a zárt világba. Kíváncsian várom mivel rukkol elő legközelebb, de addig olvassátok el, miként mulat a felső tízezer Magyarországon.

Bővebben: https://kulturpara.blog.hu/2019/01/04/hungary_by_night_…

Kiki0926>!

Kordos Szabolcs: Hungary by night Így mulat a magyar elit

Nem tudom mit gondoljak. Igazán érdekes mindig a színfalak mögé látni, emellett pedig számtalanszor felháborodva konstatáltam a dolgokat. Ha valóban ilyen a helyzet (+-történetszál) ide vagy oda borzalmas. Lehet ők vannak a csúcson, ahol a pénz beszél kutya ugat jelenség érvénybe lép, a szememben még is ők a legalja. Nyílván mindenki elképzelte már milyen lehet úgy élni,hogy tudjuk a világ a lábunk előtt hever. Ezzel én is így vagyok, szívesen cserélnék egy hétre életet, de az az embertelenség, hatalomvágy, arrogancia, stb. borzalmas.

Szencsike P>!

Ha az autód többet ér mint a lakásod, akkor egyértelmű, hogy kamu a vagyonod.

75 . oldal.

S_Évi>!

– A kokainfogyasztás annak a jele, hogy túl sokat keresel. Meg annak, hogy már nem tudsz magaddal mit kezdeni, és nem elég az alkohol és a nők adta mámor. Ha ráállsz a szerre, simán ráköltesz havi háromszázezret, és akkor még senkit sem hívtál meg egy szippantásra.
A legstílusosabb egy cigányvajda fogyasztási módszere: ő olyan aranyszívókával próbálta ki előttem az anyagot, amelybe a nevét belegravírozták. Hogy mennyire elterjedt az elit köreiben ez a szokás, azt jól mutatja, hogy az egyik fesztiválon a Super VIP-vécéket át kellett alakítani, hogy jusson hely a kokain adagolására, korábban ugyanis rengeteg kellemetlenséget okozott, hogy jóformán a vécédeszkáról kellett felszívni a cuccot…

BBetti86>!

Budapest egy nagy falu. Ha van pénzed, itt úgy érezheted, hogy te vagy a társaság középpontja. Tényező lehetsz. Ugyanezek az emberek Nagy-Britanniában vagy Kaliforniában csak egyek lennének a több tízezer tehetős ember között. Itt kiskirályokként élnek, ott talán egy jobb szórakozóhely VIP-listájára sem férnének fel. Megértem, hogy kis pocsolyában akarnak nagyhalak lenni, és nem fordítva

Szencsike P>!

Elmúlt évtizedekben egyeseknek sikerült felnőniük a vagyonukhoz, mások azonban megmaradtak ugyanazoknak a téeszelnököknek, pártfunkcionáriusoknak, butikosoknak és titkárnőknek, akik egykoron, még a mérhetetlen gazdagságuk előtt voltak.

psn>!

Nyolcmilliárd forint volt legutóbb a beugró ahhoz, hogy valaki felkerülhessen a 100-as listára. Mivel felmérni és listázni csak a bevallott vagyont lehet, Szakonyi szerint nagyjából még ötven olyan vállalkozó lehet, akinek helye lehetne a listán, ők azonban nem legálisan szerezték a vagyonukat – vagy legalábbis egy részét –, így hivatalosan nem tartoznak a leggazdagabbak közé.
Egymilliárd forint feletti vagyona nyolcszáz-ezer családnak lehet, ami már jóval szélesebb kört jelent a százmilliárdos elit alakulathoz képest.

psn>!

Gyakran emlegetjük a „felső tízezer” kifejezést – lássuk, mit is jelent ez a gyakorlatban! Ahhoz, hogy Magyarországon átlépjük a mágikus határt, és a felső tízezerhez tartozhassunk, fél-egymilliárd forintnyi vagyonra van szükség. Az említett összeg nem számít irgalmatlan nagy pénznek – pláne nemzetközi szinten. Ötszázmillió forint eltapsolásához nem is kell különösebb tehetség, elég néhány rossz üzleti döntés vagy pár év féktelen költekezés, és máris elúszott minden. Éppen ezért a szakirodalom szerint a felső tízezres klubtagság nem jelenti azt, hogy az illető igazán vagyonos lenne. Szakonyi Péter szerint akkor beszélhetünk vagyonról, amikor nemcsak a gyerekek, hanem az unokák is boldogan megélnek belőle, gyarapíthatják, sőt meg is sokszorozhatják azt.

psn>!

Azoknak, akik a politika tüzénél sütögetik pecsenyéjüket, óvatosnak kell lenniük. Ők idehaza egyszerűen nem élhetnek nagy lábon, főként ismert emberként nem, mert mindig akad egy kamera, egy telefon, egy rosszakaró vagy egy rácsodálkozó állampolgár, aki rögzíti, hogy hol járnak, mit tesznek éppen. Egyetlen fotó vagy pár másodperces videó sokkal inkább okozhatja a bukásukat, mint megannyi parlamenti vizsgálat és újságcikk. Ez a nyerészkedő politikusok szomorú valósága: hiába pihen mesés vagyon a svájci bankszámlájukon, hiába vettek meg strómanokon keresztül egy fél megyét, az ő nevükön soha semmi nem lehet, és a gazdagságukat is csak ott élvezhetik, ahol senki sem látja.

Szencsike P>!

Ha lehet így fogalmazni, akkor a kokó átível világnézeti különbségeken, zenei ízléseken, pénz viszont kell hozzá, ugyanis sehol nem tartozik az olcsón beszerezhető kábítószerek közé.

Kordos Szabolcs: Hungary by night Így mulat a magyar elit

Kapcsolódó szócikkek: kábítószer, drog · kokain
Pryszci>!

Egy órát beszélgettek, majd tovább mentek, csak hogy ott maradt egy fehér mappa, amit a mit sem sejtő pincérnő bezárt az irodába. Nem igazán akarok belegondolni abba, hogy mi lehetett abban a mappában, ugyanis harminc perccel később legalább tíz zaklatott tekintetű, öltönyös fickó rohant be az étterembe az iratokat keresve. Amikor átadtunk nekik a mappát, úgy tűnt hogy fiatalodtak tíz évet. Vagy csak éppen akkor úsztak meg a tíz évet – idézte fel a luxus étterem mindennapjaihoz kötődő sztorit János, akinek irodája számos hasonlóan komoly üzleti tranzakciónak volt már, a színhelye.

Pryszci>!

Fényes nappal tört rájuk a felismerés, hogy meztelenül szeretnének fürdőzni, ami azzal a hátránnyal járt, hogy míg ők visítva, egy szál semmiben rohantak a víz felé, körülöttük anyát tologatták gyermekeiket a babakocsiban, és járókelők intézték mindennapi teendőket. Mindezt kizárólag egy ember értette meg a csoportból, Patrik, akit a szekunder szégyenérzet ezen a ponton már szinte felemésztett.
– Azokkal a tökök elkezdtek vízilabdázni, amelyeket az étteremből nyúltak le. A társaság egyik tagja nem akar bemenni, így mi ketten maradtunk ruhában a parton. A többiek természetesen kitalálták, hogy bele rángatják a barátjukat, és mivel ez szép szóval nem ment, üldözőbe vették. Igen, úgy, mint a filmekben szokás: tizenegy meztelen ember kergetett egyetlen felöltözöttet végig a városka utcáin. Végül el is kaptak, de nem adta magát egykönnyen az illető, és olyan bunyó lett belőle, hogy csak úgy repkedtek a meztelen testek.