Emberelődök 17 csillagozás

Tartalom:
Az emberiség törzsfája I.
Emberszabású ősmajmok (driopitekuszok): Proconsul III., Dryoptihecus II., Óriásmajom III., Siva III., Bodi III.
Emberszerű ősmajmok (ramipitekuszok): Kenya IV., Rama IV., Rudi V.
Afrikai emberszerű lények (Homo): Lucy VI., 1470 VII., Az ügyes ember VIII.
Afrikai déli emberszabásúak (ausztralopitekuszok): Tanung bébi IX., Tűzhozó déli majom IX., Ples kisasszony X., Sterkfontein X.
Ősemberek (paleanthropuszok): Neander-völgyi ősember XXI., Le Chapelle-i ősember XXI., Krapina XXII., Saccopastore XXII., Suba-lyuk ősember XXIII., Ngandongi ősember XXIV., Tabuni ősember XXIV., Skhuli ősember XXIV., Tesi-tasi gyermek XXV., Shanidar XXV., Rodéziai ősember XXVI., Jebel Irhoud-i ősember XXVI., Atlanthropus XXVI.
Ásatag értelmes emberek (neonathropuszok): Obercasselk XXVII., Amudi ember XXVII.
Értelmes emberek (Homo sapiens): Cro-Magnos-i ember XXVIII., Combe Capelle-i ember XXVIII., Grimaldi ember XXIX., Wadjaki ember XXIX., A mai értelmes ember

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Búvár Zsebkönyvek Móra

Móra, Budapest, 1982
62 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631125653 · Illusztrálta: Kolozsvári Miklós

eeszter>!
Kordos László: Emberelődök

Ez volt az első Búvár Zsebkönyv, amit elejétől a végéig elolvastam. Jó volt belemélyedni a különböző felfedezések körülményeinek leírásába, elgondolkodni azon, hogy vajon milyen életük lehetett ezeknek az emberelődöknek.

Nienna001 P>!
Kordos László: Emberelődök

Emberelődők féloldalakban. Rövid, velős, illusztrációkkal. Kiindulási alapnak jó lehet. Egy általános vázlatos képet ad. Ezzel kezdtem az őstörténeti kirándulásomat.

vywaras P>!
Kordos László: Emberelődök

Rövid, de átfogó összefoglalót ad a könyv – az 1980-as évek tudományos ismeretei alapján, ettől függetlenül gyerekeknek és a téma iránt érdeklődő felnőtteknek érdekes és a rajzok miatt látványos olvasmány lehet.